Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (2 029)

Divoká noc (1991)

...KDYŽ UŽ S TEBOU TRÁVÍM NOC, JAK SE TI ODVDĚČÍM ZA TO, JAK CHLADNÁ JSEM K TOBĚ BYLA NA STŘEDNÍ?" Už kvůli Jennifer jsem si hodně přál, aby to bylo dobré :-) Nebylo... Než přijdou na řadu lupiči, ještě to jakž takž jde (je potřeba trochu odfiltrovat to, že hlavní postava je nesympatický debil), Hughes tam tak, jak je s oblibou citovaný, opravdu v replikách chvílemi probleskne, ale jakmile se to překlopí do fáze loupeže, je všechno špatně (ještě scénka Jennifer na houpacím koníkovi celkem ujde :-)). 40%

Nikdo (2021)

"JEDNA MOJE ČÁST, TA, CO SE PRÁVĚ PROBUDILA, CHCE, ABY TO SKONČILO ŠPATNĚ." Tyto momenty šly Odenkirkovi skvěle, když jeho postava projevuje až dětskou radost z toho, že se situace hrotí. Ten úsměv a jiskra v oku :-) Samozřejmě je vše nastaveno tak, aby jsme měli velké finále pěkně zkoncentrované na jednom místě - za sebe musím říct, že tato část zrovna mě bavila z celého filmu daleko nejméně. 70%

Láska na kari (2014)

"JÍDLO JSOU VZPOMÍNKY" Lasse Hallström je v tom hodně cítit, ingredience tohoto "kuchaře" jsou skutečně nezaměnitelné, nicméně na rozdíl od jiných jeho pokrmů, má tento mírně okoralou krustu. 60%

Ava: Bez soucitu (2020)

"NENÍ ŠŤASTEN TEN, JEHOŽ DNY NEJSOU SEČTENY." Nepodařené. Snaha převařit provařené téma se míjí účinkem a třeba civilní rovina filmu má až amatérské proporce. Vidět tak zoufale zahrané/napsané/natočené scény v tak dobře obsazeném filmu je opravdu smutné. 30%

Repo Man (1984)

"WOW, THIS IS INTENSE." Prý kultovka... nó, ten potenciál tam je :-) Asi to šlo líp promakat, zápletku rozvinout, neházet do toho dortu úplně všechno, co se v mozkovně autora urodilo, v každém případě spousta filmů made by 80' zestárla daleko víc, než tenhle úlet :-) "THE LIFE OF A REPO MAN IS ALWAYS INTENSE." 60%

Lásky čas (2013)

"...STRACHOVAT SE O BUDOUCNOST JE STEJNĚ PLATNÉ JAKO SNAŽIT SE VYŘEŠIT ROVNICI ŽVÝKÁNÍM ŽVÝKAČKY." Patřím k oné (zřejmě) neblahé menšině, kterážto nesnese LÁSKU NEBESKOU, na Cutise ovšem chytře nezanevřívám (každý může ujet) a byl jsem již podruhé odměněn - poprvé s PIRÁTY NA VLNÁCH, nyní s touto časově-cestovatelskou romantikou. Příjemný film, příjemný takovým tím sladce naivním způsobem. 75%

Thunder Force (2021)

"JSEM NEUVĚŘITELNĚ ZNUDĚNÁ." Pravdu díš, ženo, bylo to strašné... To tak jednou humor potkal humorku, zamilovali se, nedávali si pozor a... a tohle je balada o potraceném humoru. 10%

plakát

Viktoriánky - Pilot (2021) (epizoda)

MISFITS měli lepší tah na bránu hned od prvního dílu, ale působili lokálně, tady to vypadá na širší záběr, za to v delší stopáži dílu bude těžší udržet divákovu pozornost - projevuje se již v pilotu, minimálně polovina potenciálně důležitých postav je na první pokus otravná. Zásadně pro působí neodfláknutá výprava a živý komparz. Tak uvidíme...

plakát

Henry: Portrét masového vraha (1986)

"OTISI, ZAPOJ TO." Žádné zvláštní filmové dílo, balancující celou dobu na hraně amatérského filmu, určitá konzistence a znepokojivost se tomu ale upřít nedá. Role pro Rookera v každém případě jak vyšitá, sehrál to bezesporu nejlépe ze všech zúčastněných. Nechtěně vtipný je hlavně nepochopitelný renonc v českém překladu titulu. 50%

Gloria Bell (2018)

"PROTOŽE ŽIVOT STRAŠNĚ LETÍ" To je moudro do pranice, život letí, zklamání střídá zklamání, je potřeba se nevzdat, žádný reparát nebude... Možnost, jak herecky vyniknout, Mooreové neutekla, její postava je uvěřitelná a daří se jí pojmout sympatie. Film jako celek neurazí, body ztrácí hlavně díky nepůvodnímu námětu. I když, námět. Jaký námět? Prostě život. 60%