Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (2 055)

plakát

Bílý lotos - Arrivals (2021) (epizoda)

Pozvolná seznamovačka, žádná sláva, většina postav přijíždí se silně utlumenými sympatiemi, tak uvidíme, co z toho vyleze. Jestli si ale tvůrci myslí, že explicitním záběrem na Zahna, jak si probírá nádobíčko (to nebude real), někoho šokují, tak dnes už myslím ne-e :-)

Delta Force (1986)

"DOBŘE SE VYSPI." Na Chucka mě nikdá neužilo, takže bez sentimentu. Zmatená akční chujovina o komandu Delta, kteří si to (až se k tomu konečně prokoušeme tunou nudy) ulicemi Bejrútu špacírují na buginách jako při Love Parade, s čepičkama jak blbečci a provazy kolem těla jako členové Rychlých šípů se švihadly. Jestli je to podle skutečnosti, tak sorry, ale vypadají jako komparz z gay muzikálů... Taky řešení těch situací, magořina, nesmyslná, jen aby se Chuck mohl trošku ukázat, ale nebojte, ke cti mu to neslouží - při pronásledování v dodávce má dost problém trefit se na pár metrů a taky ta likvidace šmejda Forstera, slabé, bez nápadu. Vůbec, za Chucka tam hodně zastane dubl a je to hroóóźně poznat, to extra otráví. Nebýt to poslední film Lee Marvina, už bych to nechal spát v archivu, a když to beru kolem a kolem, udělal bych stejně nejlíp. 35%

plakát

Co ste hasiči - Hořící pták (2021) (epizoda)

Nepovedený pokus jak navázat na OKRESNÍ PŘEBOR a tematiku svérázného vesnického folkloru. Opravdu, kameňákovské postupy v akci. Co se v Přeboru podařilo při resuscitaci kariéry Luďka Soboty, toho se tady s Petrem Rychlým nedočkáte. Ani náhodou. Zrovna tohle je miscast jak vyšitý a ten jeho vous, brrr, vlásenkářský průser roku - vybavíte si železniční modeláře a ty jejich krajinky? Vypadá to stejně, koho toto napadlo?

Půlnoční nebe (2020)

"KDYBYCH SPĚCHAL UMŘÍT, PŮJDU S VÁMI." Patřím k té méně četné divácké obci, které minimalisticky pojaté sci-fi hollywoodského střihu berou (a v tomto ranku už se mi kdysi hódně zamlouval Clooneyho SOLARIS), a tady jsou ty ingredience vyloženě přesné. Clooney se tématu odevzdal, člověk ví, že ho to bere (ekologické aspekty) a tady je to poznat. Asi to není 100% konzistentní, sem tam naruší hutnou atmosféru filmařská úlitba a taky bude hodně záležet na tom, jak brzy odhadnete pravděpodobný vývoj, přesto já budu spíš v táboře fandů tohoto příběhu. 75%

Noví mutanti (2020)

"JE V NAŠICH HLAVÁCH!" Labutí píseň mutantů, hrající si čistě na svém písečku, mimo svět MCU. Ambice snímku jsou nízké a to se mi na něm líbilo, pár rekvizit, pár rolí, jedna problematická schopnost. Určitě bylo možné se trošku víc utrhnout z řetězu a proklamovanou hororovou notu zahrát víc ve stylu forte, přesto, velice nic jsem nečekal (a ani to není dlouhé, jasné body navrch), zklamaný tedy nejsem. 60%

Poslíček (1993)

Žádná sláva. V 90letech vznikla v Americe spousta skvělých komedií, specifická atmosféra tohoto období tu cítit je, oblíbení herci mého mládí jsou tu ve formě, nechutná móda tupírovaných a ondulovaných účesů 80let byla zdárně pohřbena, ale zrovna tento kousek těžce schází na úbytě. Přitom Sonnenfeld na kapitánském můstku a Fox jako hlavní hvězda, nechápu, že to nedopadlo... Průhledné, nevyužité slibné prostředí, scénář bez nadstavby, postava Anwarové tzv na-přes-držku, škoda toho, přesto, za tu atmosféru zaokrouhluji navrch... 50%

plakát

Děda, postrach rodiny (2020)

"JSOU JAKO MALÍ VELOCIRAPTOŘI." Další důkaz postupného mělnění hereckého odkazu Roberta de Nira. A neobejdeme se bez toho, abychom pod toto smutné resumé nepodepsali i nebohého Walkena. Jsem možná bláhový, ale snad by pro takové veličiny bylo lepšího materiálu, koneckonců i v "pokleslém" žánru komedie - tady ale zase šlapeme vedle. Námět by šel slušně vytěžit, něco jako Sám doma a v důchodu, přesto kam se divák podívá, tu najde jen obsahovou rutinu, režijní nedomrlost a herecký šum. 40%

Na cestách (2020)

"JE NA ČASE DOSPĚT." Kombinace motivů Petra Pana a Alenky, to zní jako tutovka. Nebo ne? Je to skoro jako úkaz, mít takové možnosti a stvořit něco tak špatného a nezajímavého ve všech ohledech (snad jen kromě hudebního doprovodu). Komu bylo tohle určeno? Nikdy víc, bez debat. 20%

Mulan (2020)

"NENÍ ODVAHY BEZ STRACHU." O tom studioví cifršpióni musí něco vědět... Úlitba asijskému molochu tím nejodpoklonkovanějším způsobem, jakého byl samolibě bezzubý myšák schopen, aniž by pozbyl způsobilost obhájit své postupy čistě komerčními hledisky - budiž. Film sám o sobě řemeslně průměrný (obří rozpočet je mi záhadou), obsahově krotký, afektovaný a bez nápadu. Obvyklý Disneyho průměr. 50%

plakát

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Farrelly bros. jsem měl vždy za těžce přeceňované tvůrce, kterým se povedl první film (BLBÝ A BLBĚJŠÍ) a pak už zhola nic a s postupem času je to zřetelnější a zřetelnější... Jako tahle capina, námět super, těžit se z toho mohlo jak za zlaté horečky, k tomu ten Carrey by na to tehdy ještě v pohodě měl, ale to ne, Farrellyovic duo se klasicky soustředí na nechutnosti a jalovosti všeho druhu a divákovi nezbývá než si pořádně zazívat. 30%