Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (2 150)

Minamata (2020)

Zase jednou podle skutečných událostí, truchlivě, nezajímavě, ale ono to nakonec celkem sedí, protože ždímat takovou látku podle zavedených hollywoodských postupů nemá asi cenu. Otázkou je, jestli tohle měl být vůbec hraný film, jestli to celé neštěstí jenom nedevalvuje... Proč třeba zrovna tohle neštěstí dostalo přednost před ostatními? I když zrovna tento dluh se částečně sanuje v úplném závěru, kdy je předložen velice depresivní výčet vybraných prohřešků na zdraví obyvatelstva a přírody různě po světě... Nevím, persona fotografa určitě výrazná, vzniklé fotografie nesporně skličující, nicméně film o dané události spíše standardní. 60%

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Reunited původní party je asi jediný vyloženě pozitivní aspekt vyvažující misky vah finálního hodnocení... A má skutečně váhu, protože jinak by to byl sešup do podprůměru. Takto ještě s odřenýma kulkama T-rexe maximálně ten průměr. Je to nuda, recyklace bez nápadu, značka, která pozřela sama sebe :-/ 50%

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Tak že by nakonec těžká zívačka? Bohužel to tak vypadá, mírný optimismus po prvních 2 dílech opadá, třetí díl celkem nuda. V podstatě seriál sleduji zároveň s ROKem DRAKA a skoro bych řekl, že ten ze světa LOTR nehraje ani stejnou ligu. Triky, výprava, to tu je, příběh se ale plouží a herci nejsou schopni unést tíhu charakterů a docela mi připadá, že se tvůrci za každou cenu snaží vyhnout nějaké drastičtější scéně a radši si ve zpomaleném záběru střihnou Galadriel na koníkovi... Ehm, opravdu?

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Spíše spokojený. Výhrady mám, jistě, očekávání byla velká (a nejsou naplněna), ne všichni herci mi sedli, ale víc než to, že elfa hraje černoch, mi vadí, že elfové nemají dlouhé vlasy :-)

Podezřelá (2022)

Nečekaně standardní. Pěkně natočené, bez debaty, přesto neschopné překročit stín předchozí Parkovy práce, což taky mohl být problém - nenaplněné očekávání. Pořád jsem čekal nějakou kulišárnu, v motivech, něco v pozadí, ale nic. Osobně mi nesedlo ani ústřední herecké duo. 60%

plakát

V zajetí kouzel (2015) (seriál)

"SMRT JE TAK PROSTÁ A ŽIVOT TAK SLOŽITÝ." Tak jsem to zvládl, neuvěřitelné, 5 sérii po 13 dílech a přitom po prvním díle(ch) bych na úspěšné pokoření nevsadil ani zlámanou grešli :-) Je vlastně s podivem, jak to všechno SYFY s evidentně nedostatečným rozpočtem dokázalo skoulet a ty prachy v seriálu chybí, ne že ne (s pořádným rozpočtem by to mohla být teprve jízda!). Za to je v něm tuna vyloženě vynalézavého klení všeho druhu a různých poťouchlých nápadů, které drží pozornost až do finále (obsahujícímu jednu velkorysejší animaci) a finito... Já si dokonce zvykl i na herecké obsazení, které mi od začátku přišlo kompletně velmi otravné a kdyby náhodou v budoucnu přibyla ještě další série, budu se o ni čile zajímat :-)

Film roku (2021)

"KDYŽ NÁM FILM PŘIJDE DOBRÝ, JE VÁŽNĚ DOBRÝ?" Čekal jsem asi trošku něco jiného, bylo to zbytečně suché a statické, kamera se skoro nepohne, naštěstí téma je vyloženě výživné a brát film jako zamyšlení na téma vkusu a jeho samozvaných garantů není úplně scestné. U některých situací jsem se skutečně pobavil, sázka o 100 EUR, domácí poslech záznamu avantgardního představení, přehlídka filmových cen... A teď, dokazuje to něco o mém vkusu? Nebo jeho nedostatku? :-) 65%

Detaily (2011)

Když jsem si přečetl zápletku, že je rodina sužována neodbytnými mývaly, hned jsem si vzpomněl na nedomrlost CHLUPATÉ ODPLATY, naštěstí tohle není ten typ filmu a o mývaly v něm vlastně ani moc nejde. A není to ani komedie, a pokud, potom černou. Nejvíc jde ale o životní drama a právě všechny ty detaily, které se prostě někdy seskupí v konvergenci totálních sraček, přičemž jediným našim prohřeškem zůstává nedostatečná ochota nenechat se vláčet událostmi. A tohle je historie jedné takové konvergence, slušně obsazena, natočena odpovídajícím způsobem, jen snad co se týče scénáře, tam by to sneslo určitou harmonizaci, 60%

Samuraj (1967)

Je to taková dekonstrukce kriminálního filmu, tady není místo pro pochyby, musí být jasné co a jak se stalo a mohlo stát, je to pitva - čistě provozním věcem je věnováno hodně času a nic neprochází zkratkou, když se někdo snaží setřást zvědavé oči, jede se celá anabáze, to stejné startování ukradeného auta, jeho legalizace, snaha nepozorovaně nastražit odposlech. Může se to tvářit nudně nebo zbytečně, ale není to tak, chvílemi je dějová úspornost pohlcující, téměř obřadná... A Delon? Perfektně se na svou postavu hodí, jedním pohledem to prostě všechno neskutečně dává. V těch modrých očích to všechno je, sebekontrola za každé situace... a bezbřehá samota. 80%

Bullet Train (2022)

"KARMA JE SVINĚ." Zkusit rozjet ródeo typu Deadpool v trochu jiných kulisách a při jiném systému zapojení postav určitě stálo za to a v tomto ohledu panuje spokojenost - jde opravdu o slušné ródeo. Fakt, bez prdele :-) Celá tahle zběsilá show je navíc velkoryse obsazena a jak je na Leitche zvykem, dojde i na nějaké to cameo, jupí, s čím jsem naopak měl trochu problém je poměrně zarputilá fixace na Mašinku Tomáše - to začlenění má smysl, naštěstí, ale muselo se kolem toho tolik nadělat? 75%