Hysteria (2021)

V pohodě zahraný a zinscenovaný kraťas, i s odpovídající pointou, akorát bych asi potřeboval, aby na mě atmosféra působila o pár momentů déle.

Prostě tak (2020)

Minimalistická filmová miniatura. Trochu to působilo jako óda na lhostejnost, v různých stádiích rozpuku, i ta filmová řeč tomu odpovídala. Myslím, že cit pro řemeslo z toho cítit je, kamera je pěkná, záběry dávají smysl, ale tak nějak se tím "ničím" nechali zbytečně všichni unést...

Callie & Son (1981) (TV film)

"NEMÁM VE SVÉM ŽIVOTĚ ČAS PRO NIKOHO DALŠÍHO." Taková ta televizní sága, levná soap opera vedená v nezvyklé rovině, poukazující na úskalí opičí lásky a kam až může člověka dohnat. Vyústění poměrně nečekané, celý dojem z laciného vizuálu to trošku vylepšuje, přiznám se, že dobrovolně bych si podobný snímek nikdy nepustil, ale bylo tu to lákadlo v podobě Michelle Pfeifferové v počátcích své kariéry a to jsem si nemohl nechat ujít :) 40%

Marmaduk (2010)

"WHO LET THE DOGS OUT?" Neurážející blbina pro děcka, celkem solidně trikově obdařená (psiskům se tlamiska pohybují věrohodně a rozdíl mezi čistým CGI a mixlým není bůh-ví-jak tragický) a vyloženě vhodně namluvená - Owen Wilson byl do role přerosteného psího mameluka dobrou volbou, přičemž ani ostatní dabingovému řemeslu ostudu nedělají. Psí výrazivo a jeho vynalézavé přizpůsobování se mi občas vykouzlilo úsměv na rtech, to musím přiznat. 50%

Čokoláda (1988)

"ODJEĎ RYCHLE, NEŽ TĚ SEŽEREME." Velice vydařený debut, sebevědomý, autentický. Ono to zmiňují i popisy, že má jít o hledisko malé dívky, která jenom vnímá bezprostřední okolí, které je pro ni standardní realitou, nic nekritizuje, nic nehodnotí a přesně tak film i vyznívá - rasové i sexuální napětí filmem probublává jakoby mimoděk. Scéna, ve které se holčička černého sluhy ptá, jestli ta trubka od generátoru pálí, je velice silná - střet dětské naivity a bezelstné důvěry s jen těžko potlačovaným vztekem poněkud schizofrenního původu (cítí jednoduchou deziluzi z přeřazení na podřadnější práci a nebo se mu hledisko posouvá do širších celků?). 85%

Drive My Car (2021)

"NEMÁ SMYSL, ABYCH CHTĚL NĚCO, CO TY NECHCEŠ." Skoro hodinový prolog a potom až začnou běžet titulky a jakože začíná film, to jsem ještě nezažil :) Film je myslím velmi pečlivě sestaven a odprezentován, ale nemyslím si, že musel být tak dlouhý, jsou tam postavy, které kdyby se vystřihly nebo zredukovaly, vůbec nic by se nestalo a hlavní námět filmu o potřebě smíření by tím nijak neutrpěl. 70%

Duna: Část druhá (2024)

Dočkali jsme se, bylo to dlouhé čekání, vlastně chvilku i nejisté (první část nevydělala žádné zázračné sumy), ale je to tu a je to báječné, téměř dokonalé... Co scházelo? Chtělo to nechat trochu dýchat, nepospíchat, Duna rozprostřela krásný svět a nějaké 3 hodiny na jeho prezentaci nestačilo, klidně bych si ještě hodinku připlatil :) Asi to lze chápat jako pochvalu, a já to taky tak myslím, herci skvěle vybraní, vizuál nádherný, kéž by vznikl ještě třetí díl, zatím je to sice jakože uzavřené... ale v podstatě taky není a z toho, co Frank Herbert stačil napsat, se dá ještě hodně čerpat. 85%

Vzdálené horizonty (2021)

Velmi nudný kraťas. Slibná premisa sama o sobě nestačí, i na malé ploše (nebo na ní možná především) je potřeba vybičovat schopnosti na maximum a to se tady neděje ani v jediném aspektu - herci scénář, kamera, režijní vedení, vše působí silně podprůměrně.

Sweet Tooth (2008)

Pěkná věcička, jak dělaná pro dětičky, které ne a ne poslechnout - čistě jako varování :)

Život je román (1983)

"SVĚT JE ORCHESTR A LIDÉ JSOU HUDEBNÍCI." Na první pohled podivná kombinace tří nesourodých témat, učitelské konference, utopistického dýchánku a wágnerovské pohádky... Neboj diváku, nesourodou tato trojice motivů zůstane i po skončení snímku, střídání dějových poloh jest ale při sledování díla vítanou úlevou - nedostává se pocitu zahlcenosti jako u jiných Resnaisových filmů. Také vzít jednotlivé fragmenty, rozstříhat je a složit dle příslušnosti, vznikly by 3 smysl-dávající práce nevelkého rozsahu, bravo :) Ano, je tu ještě onen prvek muzikálový - co na to říct, je to přesně takový úlet, jako když si představíte, že někdo jako Alain Resnais zkouší muzikál :) Přesto všechno (nebo snad právě proto), pro mě osobně zatím nejzábavnější a nejpřístupnější dílo svébytného francouzského režiséra 65%