Tváří v tvář (1997)

Ta zápletka je slušná a originální, ale trochu nedořešená a ne zrovna šťastně uchopená. Vůbec celkově je Face Off opravdu strašně moc tuctový a předvídatelný akční film. Cage ani Travoltu nemusím, nepřijdou mi jako tuplovaní akční hrdinové a jejich rádoby drsňáctví na mě působí spíš směšně. A hlavně v první polovině Travoltův herecký výkon hodně pokulhává. Akce je přepálená (což je fajn u Die Hard, ale u thrilleru, který se chce brát vážně, to moc nejde tolerovat) a natočená docela dost neumně, což nejvíc bije do očí při (ČASTÉM) využívání zpomalených záběrů. Říkějte si, co chcete, ale i ten „blbý“ slow motion se musí umět použít a Woo na to cit očividně nemá. Škoda, že se ještě více nezaměřil na Archerův psychický rozklad, historii postav (proč vlastně chtěl Troy Archera zabít?) a nevykašlal se na zbytečnou akční polevu. Prostě je všechno nakousnuto jen tak povrchně. Pro mě ve výsledku dost podprůměrný film. 40%

TRON: Legacy 3D (2010)

Opravdu moc moc špatné. Čím začít? Strašidelně špatným Hedlundem? Otravným televizním lookem (zajímavé psát tohle u filmu s 170 mil. rozpočtem)? Omezenou režií, kdy se jeden nápad zrecykluje v identickém stylu několikrát za film? Co třeba hroznými dialogy, které se tak strašně moc snaží znít inteligentně a osudově a ve skutečnosti jsou tak prázdné, že kdyby postavy celý film dokola opakovaly "Žvásty žvást.", vyšlo by to nastejno? Když už vráží tolik peněz do vizuálních efektů, proč se sakra neujistí, že budou fungovat i ostatní složky filmu? Vyhozené peníze. 20%

Na vlásku (2010)

I když to na plný počet zatím nevidím, myslím si, že je Na vlásku nejlepším animákem minulého roku a strká tak do kapsy nudné a přeceněné draky i třetí Toy Story. Největší problém jsem měl asi s muzikálovými čísly, které byly sice pěkné, ale trochu brzdily tempo a bohatě by stačily dva songy na film. Na druhou stranu se mohlo ještě o malinko přitlačit na komediální strunu, protože když už nějaké komické situace ve filmu byly, tak opravdu vydařené a člověk se u nich od srdce zasmál. Mohlo by jich být ale ještě víc. Příjemná podívaná a animovaných klasických pohádek bych prosil víc. 85%

Castle na zabití (2009) (seriál)

První tři díly jsem stáhnul jenom tak z nouze a o to víc jsem byl nakonec překvapen. Zatraceně příjemná záležitost, které jde vytknout snad jen podobnost jednotlivých dílů, protože všechny jedou celou dobu podle naprosto identického schématu. Půvabu Stany Katic, charismatu Nathana Filliona a jiskření mezi nimi ale jednoduše nejde nepodlehnout a dá se říct, že kriminální případy už se pro mě staly už jen okrajovou součástí seriálu.

Po krk v extázi (2004)

Tak tohle mě děsně nebavilo. Film má zbytečně zmatený děj plný nesympatických postav, u kterých je opravdu dost těžké zapamatovat si kdo je vlastně kdo (s čímž jsem měl pokud si dobře vzpomínám problém i u Ritchieho filmů). Nudná slátanina o překupnících drog plná sprostých keců o ničem. Ocenit se dá snad jen hudba a kamera.

Jackass 3 (2010)

Některé nápady jako "high five" fajn a zábavné, jiné slabší a hlavně spousta těch ultranechutných, které stejně většina lidí přetočí (pokud nejsou dost šílení na to, aby na Jackass šli do kina). Tohle se nedá hodnotit jako plnohodnotný film.

Superman: Soudný den (2007)

Vidět podobně šíleně epické bitvy v hrané verzi by bylo úžasné. A se Snyderem u kormidla to nezní až tak nereálně.75%

Tři dny ke svobodě (2010)

Film moc nenápadný a možná i obyčejný na to, aby se dostal do širšího povědomí a zorného pole akademiků. V tomto ohledu bych Tři dny ke svobodě přirovnal k Affleckovu Městu. Je docela vtipné (a smutné zároveň), že se na úkor takovýchto filmů do užších nominací dostanou srandičky typu Toy Story 3. Tři dny sice mají jisté scénaristické nedostatky - některé nelogičnosti a pochybné metody při útěku, postavy si vyberou štěstíčka na další 3 roky dopředu a závěr mohl být méně doslovný (knoflík), ale jinak je to režijně perfektně zvládnutý film se skvělou hudbou (ať žije Moby!) a bezchybnými výkony herců - především ústřední dvojce (Banks dokazuje, že je skvělá herečka, Crowe nic dokazovat nemusí). Vzrušující a emotivní dvou a čtvrt hodinová podívaná bez jakéhokoliv zadrhnutí tempa - 90%

Temný úsvit (2006)

Netradiční a opravdu výborný válečný film, který nesází na tuny vystřílených nábojnic a akci, ale především na herecké výkony a atmosféru vietnamské džungle, jejíž tísnivost, špína a upocenost se přes obrazovky přenese až k vám. Ocenit musím těžkopádný střih, který může zpočátku působit trochu rušivě, ale tísnivé pocity z filmu ještě podporuje. Zase po delší době mě film opravdu chytnul a napnul a nebýt lehčích výpadků tempa a OPĚT přeslazeného konce, dal bych i 5. 80% P.S. Jeremy Davies je boží.

127 hodin (2010)

Silný film podle silného příběhu. Danny Boyle hned od počátku boduje nápaditou režií, doprovázenou skvělou kamerou, střihem a jak je u filmů tohoto režiséra zvykem výborným soundtrackem. I tady z toho přímo stříká pocit volnosti, který se skoro dá srovnávat s neuvěřitelnou atmosférou Pláže. Největší zkouška ale samozřejmě přichází s uvězněním hlavního hrdiny v kaňonu. Spoustě jiných by se nemožnost hnutí se z místa vymknula a film by se jim nejspíš rozpadnul pod rukama. Boyle si ale zkušeně vypomáhá flashbacky a zobrazením Aronových psychických pochodů. Ke konci filmu je sice trochu znát, že už opravdu není co vyprávět a například zbytečně dlouhá snová sekvence s deštěm je tam jakoby na nahnání minutek stopáže a působí až možná klišovitě. Závěr je ale opět geniální a při Ralstonově radikálním činu tuhne krev v žilách tak, že zážitek ve vás zůstane ještě dlouhou dobu po zhlédnutí. Ale ne jako vzpomínka na film, ale pocit, že jste ten čas s Ralstonem v kaňonu strávili taky. 90%