Super 8 (2011)

Všechno, co se mi na Abramsovi doteď tak líbilo, mi u Super 8 z neznámého důvodu strašně vadilo. Jeho progresivní režie mi k poctě starších "spielbergovin" prostě moc nesedí a celý film působí strašně rozervaně a nekompaktně. 60%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

S Yatesem a jeho uchopením předlohy mám jediný problém - ten chlap prostě není schopný prodat potenciálně nejsilnější a nejočekávanější momenty knihy. Ať už je to smrt Snapea nebo Lestrangeové, to vše ve filmu působí jen tak mimochodem a zanechává diváka lehce frustrovaného. Kromě tohoto je ale Potterovské finále zvládnuté skvěle a musí zahřát u srdce každého, kdo s touto postavou dospíval. 80%

Ošetřovatel (2011)

Není nic lepšího, než hláškující zvířata. Aspoň tedy ne v tomhle filmu.

V cizí kůži (2011)

Šel bych s hodnocením i níž, protože tenhle film je neskutečná zhovadilost plná fekálního humoru, vykrádající už stokrát použitý nápad. Přihlédnu ale k tomu, že jsem se párkrát od srdce zasmál. Například Reynoldse je mi ovšem upřímně líto, protože podobné role jsou hluboko pod jeho úrovní a pokud hodlá pokračovat v kývání na filmy, jako je tento (nebo např. katastrofální Green Lantern), skončí to s ním hodně špatně. 30%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Můj osobní večerníček a pravidelná dávka nostalgie. U Červeného trpaslíka jsem usínal před deseti lety, usínám u něj i dnes.

25. hodina (2002)

,,We'll drive. Keep driving. Head out to the middle of nowhere, take that road as far as it takes us. You've never been west of Philly, have ya? This is a beautiful country, Monty, it's beautiful out there, like a different world. Mountains, hills, cows, farms, and white churches. Every man, woman, and child alive should see the desert one time before they die. Nothin' at all for miles around. Nothin' but sand and rocks and cactus and blue sky. Not a soul in sight. No sirens. No car alarms. Nobody honkin' atcha. No madmen cursin' or pissin' in the streets. You find the silence out there, you find the peace. You can find God. So we drive west, keep driving till we find a nice little town. These towns out in the desert, you know why they got there? People wanted to get way from somewhere else. The desert's for startin' over. Find a bar and I'll buy us drinks. I haven't had a drink in two years, but I'll have one with you, one last whisky with my boy."

Zrození Planety opic (2011)

Kdo čekal akční jízdu, může být zklamán, protože v nové Planetě opic se na akci překvapivě vůbec nehraje. Po trikové stránce pořád ne úplně dokonalé (i přesto však dostatečně přesvědčivé), ale nedokážu si vybavit, kdy se ze mě nějakému herci podařilo ždímat emoce tak jako neviditelnému bohovi Andy Serkisovi a jeho parťákům. Pekelně důstojný prequel sci-fi legendy a po nepříliš přesvědčivých upoutávkách zatím největší překvapení roku. Jen ten James Franco se mi na vědce moc nehodil a tuhle část role jsem mu nějak nebyl schopný uvěřit. I tak ale 85% s náběhem na pět hvězd. (Viděno v kině)

Zkažená úča (2011)

To, že do takto laciné komedie vleze Diaz (nikdy jsem nepochopil, co se na ní všem tak líbí), která se za posledních x let neobjevila v ničem obstojném, není žádným překvapením. Ale že se nechal ukecat i Segel mě sakra mrzí. Pár povedených vtípků, jinak ale neskutečná z prstu vycucaná hovadina.

Rychle a zběsile 5 (2011)

I když hodnocení by mohlo naznačovat opak, žádný zázrak se bohužel nekoná. Je pravda, že Lin se hodně zlepšil v akci. Bere to, co se mu povedlo v předchozím dílu, vylepšuje to a v Rychlé pětce nastavuje laťku kulervoucnosti zase o kousek výš. Všechno okolo toho je ale naprostá katastrofa. Herecké výkony, scénář a dialogy jsou tragické a nechtěně vyvolávají větší záchvaty smíchu, než jakákoliv hláška z úst dua Diesel/Johnson. Je smutné, že jediný pokus o oživení série spočívá v tom, že se děj v každém dílu odehrává v jiné destinaci a střídavě vypadávají a vrací se jednotlivé postavy. 60%

Princ a pruďas (2011)

"If you want to fuck her, you'll have to fuck me first." Příjemně nekompromisní nářez, který překvapivě nedělá ostudu ani žánru fantasy a nápaditě natočenými akčními scénami předčí mnohé vážně se beroucí zástupce žánru.