Spy Game (2001)

Solidní filmek o CIA a dvou agentech. Důkaz, že osobní život by se neměl promítnout v tom pracovním. Redford už je tady trošku za zenitem, ale pořád dobrý. Nicméně určitý věci mi přišly přehnaný nebo nevěrohodný, to gesto s penězma bylo trochu sci-fi, a Robert je asi největší vychcanec v historii filmu. :-D Nicméně příběh ujde, kamera se mi líbila, a muzika seděla ke každýmu záběru. Snad jen kdyby to nebylo tolik o tý minulosti. PS:je tak těžký najmout pár lidí na castingu, co uměj německy plynule?

Formula 51 (2001)

Ronny Yu asi viděl hodně Ritchieovek a asi chtěl natočit něco podobnýho. Vyšla z toho blbost, kde Samuel L. Jackson nosí kdovíproč kilt, kde hrajou herci z Ostrovů i z USA, kde scénář je více méně o ničem a kde skinheadi jedou v drogách (což je asi největší kravina). A proč tomu dávám 4 hvězdy? I přes vypsaný negativa jsem se u toho bavil jako prase! Skvělý obsazení herců, Anglie versus USA, krásná Emily Mortimer, jako vždycky ujetej Rhys Ifans, liverpudle angličtina, vtip, akce, drogy, honičky...co vlastně chtít víc? Guy Ritchie to neni, ale nemá to k němu daleko. Dokonce přehlídnu všechno ohledně FC Liverpool a to i tu záležitost s příznivcema Manchesteru. A to už je co říct!

Cesta do zatracení (2002)

Nepřidám se k místním ovacím a poklonám k tomuhle filmu. Kombinace o lásce otce a syna a vyřizování účtů s mafií mi nešla dohromady. Scény byly nevěrohodný, scénář měl díry, dost věcí mi do roku 1931 úplně nesedělo (včetně používaný angličtiny). Hanks zněl jako by sněd ježka a s knírem byl směšnej, Hoechlin umí jen jeden výraz a to "nechápavost", kterym mi vadil. Bylo tam na mě až moc věcí, co se mi nelíbily. Ty tři hvězdy jsou snad jen za Paula Newmana a hudbu. Jo-a Jude Law mě štve taky. Kdybych si to byl nepustil, o nic bych nepřišel.

Za zelenými dveřmi (1972)

V tomhle filmu je víc bobrů, než v OBI. V porovnání s dnešnim pornem je to pravěk, ale taky je to průlomovej film. Pokus o nějaký umělecký ztvárnění se podle mě moc nepoved. No a hlavně-po chlupu v hubě může bejt blbě! A docela čumim, že Marilyn bylo v době natáčení o rok míň než mně. Respekt! Ale tohle dílko v mý sbírce pornofilmů a videí neskončí, není to úplně můj styl. Upřímně-Deep Throat byl lepší. Ne o moc, ale byl.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Takhle hořkou komedii jsem snad ještě neviděl. Já mít na starost matku co ani nevyjde schody, mentálně postiženýho bratra a dvě ségry na krku, tak se asi taky oběsim ve sklepě. Silnej příběh, výborný herecký výkony a tak dále. Jen mi ušlo, kam šli bydlet když spálili barák? No to je jedno. Mě to chytlo, a to dost. Nebejt chlap, tak ten konec probulim jak želva.

Vyjednavač (1998)

Velkolepý herecký výkony v podání Spaceyho a Jacksona. Ačkoli musim říct, že Kevina mam radši. Dva profesionální vyjednavači na dvou stranách, zkorumpovaný policajti, únos, FBI, a obklíčená budova. Dost solidní filmek, jakejch se v poslední době moc nevidí. Nebejt tam pár nedomyšlenejch věcí, uvažoval bych o plnym hodnocení.

Hanebný pancharti (2009)

Po delší době jsem si pustil megafilm (nutno dodat, že než se objevil na netu, uplynulo ve Vltavě hodně vody) a jsem nadšenej! Hanebný Pancharti skalpujou nácky a maj spadeno i na toho nejvyššího. SSáci z nich maj plný kalhoty a i sám Führer je trošku nesvůj. Film akční jak žádnej druhej, dramatickej až do morku kostí, s malou dávkou černýho humoru tak typickou pro Tarantina. Obsazení je obdivuhodný, střih famózní, hudba výborná a kombinace několika jazyků taktéž. Pravděpodobně nejlepší snímek, co se mi v poslednim kvartálu dostal před oči. Ale abych jen nemazal med kolem huby, pár věcí šlo udělat líp. Stiglitze musel poznat každej nácek na 100 metrů, natož aby ho nikdo nepoznal v knajpě. Cigareta nevydrží hořet tak dlouho. Němco-Amíky k mý nelibosti oddělali a párktát na sebe lidi mluvili zbytečně jinym jazykem. No a Brad Pitt...ehm..zahrál to výborně, ale za tu jižanskou anglinu bych ho nakop do koulí. Ale tyhle chybky mi celkovej dojem nezkazily. Kdyby tam nebyly, byl by ten film brilantní. Takhle je "jenom" vynikající. Ale upřímně, Quentine-mohl bys natočit zase nějakou gangsterku.

Hrdost a sláva (2008)

Ukažte mi dneska jedinýho pořádnýho poldu, kterej by byl čestnej, nebral obálky nebo se nezvýhodňoval odznakem. Možná v Anglii nebo v USA, kde z cajtů maj respekt. Zato u nás se jim smějou i děcka. Zajímavej film, jehož téma se vám dostane pod kůži. A má dvě ponaučení-Hispánci a tmaví jsou verbež a nikdy nemějte v práci rodinu. To prostě nefunguje. Jinak obsazení je chvályhodný. Snad jen ta bitka na konci nebyla nutná a konec moh bejt taky lepší.

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

Ó sám génius a mistr Gordon James Ramsay, kterej dokáže ze zaplivaný knajpy udělat prosperující podnik. To on se jako první objevil v takovym pořadu než ho zbytek světa zkopíroval. S odhodláním sobě vlastním a pusou plnou vulgarit se opře do majitelů, zjebe je jak malý děcka, personál naučí od A do Z všechny věci a spoustu dalšího. Co se jeho slovníku týče, je proti němu Pohlreich kluk z nedělní školy. Jemu nestačí naučit je polívku, kterou by se proslavili. On klidně vyhodí kuchaře nebo servírku, seřve majitele, změní název podniku nebo rovnou celej styl kuchyně. Ale očividně to pomáhá. Ani jeden díl mě nenudil a nutno dodat, že si vybral fakt chuťovky. Ovšem ne vždycky to končilo happyendem, ale když jsou lidi blbý. Spoustu mě toho o provozování podniku naučim a já doufám, že se mi to jednou bude hodit. Po pěti sériích nemam na co koukat...ale naštěstí jsou i jeho verze kde je v USA...woohoo!!

Training Day (2001)

Nadprůměrná policajtka. Nováček je první den na protidrogovym a hned vidí, jak to v tomhle byznysu chodí. Dost složitej a zamotanej příběh, kterej má svý díry a slabší momenty. Člověk ani neví, s kym má vlastně sympatizovat. Policie je prohnilá na celym světě, to si člověk nevybere. Konec moh bejt lepší a pár vtipnejch momentů navíc by taky nikoho nezabily, ale co už.