• Reality-TV

Předčítač (2008)

Konečně "normální" film. Už jsem myslela, že letošní Oscary ovládly jenom pohádky. Předčítač je drama přesně takové jak mám ráda. Pochmurný děj, podmanivá hudba, mraky zoufalství a do toho ještě přijde otázka morálních zásad a spravedlnosti.I když mě film několikrát překvapil a měl plno zvratů, jedno bylo jasné celkem od začátku. Michael nebo Hanna - jeden půjde z kola ven. Tleskám tvůrcům a blahopřeju Kate k zaslouženému Oscarovi!

Trosečník (2006) (pořad) odpad!

Jestli tohle viděli tvůrci Survivora, tak se museli chytat za hlavu a litovat toho, že nám prodali licenci...

Kouzelná školka (1999) (pořad)

Nejlepší způsob jak na půl hodiny zabavit děti a dát si šlofíka :)

Králova přízeň (2008)

Parádní historická podívaná, od které jsem moc neočekávala, ale tím víc mě mile překvapila. Úžasná kamera, atmosféra a o hereckém obsazení nemluvě. Na druhou stranu je pravda, že pokud člověk nemá nějaké souvislosti tak se v tom bude asi docela solidně ztrácet. No ale kdo by dneska po Tudorovcích neznal Jinřicha VIII., že? Každopádně u mě film zabodoval hlavně tím, že se narozdíl právě od Tudorovců držel historických faktů.

Prásk (1998) (pořad) odpad!

Dodnes nemůžu Lenku Hornovou a Gábinu Partyšovou vystát.

Venkovský učitel (2008)

Lidi z města by fakt neměli točit filmy z venkovského prostředí. Působí to nesmírně komicky. Pražákům to tak možná nepřijde, ale pro nás "vesany" je to fakt zábava k popukání. Pan Sláma by se měl možná inspirovat v zahraničí a strávit aspoň nějaký ten měsíc v malé vesnici a pak točit.

Deník Anne Frankové (2001) (TV film)

Tak tenhle film mě dokázal chytit, i přesto že mám pocit, že už jsem těch filmů z II.světové války docela přejezená.