Noc je ještě mladá (2011)

A zase mi nastáva starý známy problém s hodnotením – nedokážem sa rozhodnúť o počte hviezd, konkrétne váham medzi 3* a 4*. Na jednej strane ide o ponášku na 80s film o mladých, o akýsi hybrid romantickej komédie a drámy z prostredia yuppies. Všetko, čo je 80s sa cení.Lenže napríklad tej 80s hudby a módy tam mohlo byť viac a téme nepristane ani to, že je spracovaná súčasným štýlom. Na druhej strane som sa na prvé pozretie pomerne dobre zabavila, Topher Grace je zlatučký a v hudobnom podmaze na pár sekúnd zaznel Falcov Der Kommissar. A to sú dôležité veci. Takže ako vo väčšine prípadov radšej film na začiatok nadhodnotím, aby som pri prípadnom druhom pozretí mohla kruto uberať. :)

Coyote Falls (2010)

V 3D to už vôbec nie je ono.

Černý chlapec (2010)

Pekná adaptácia Greeneovej knihy, jemne zjednodušená a pozmenená, ale u neho to treba. Na prvé pozretie nemám čo vytknúť. Nič nepokazilo ani umiestnenie príbehu do šesťdesiatych rokov, práve naopak.

Fur of Flying (2010)

Táto animácia sa mi nepáči. A ako sa mám zabávať na kojotových neúspechoch, keď chudáčik kňučí ako môj pes?

Spirited (2010) (seriál)

Na Spirited som natrafila len náhodou (vďaka, livejournal.com), ale ihneď som mu prepadla. Lovestory medzi duchom punkrockovej hviezdy a rozvádzajúcou sa matkou dvoch detí – to je niečo, čo naozaj podnecuje moje emócie aj fantáziu. Nemôžu sa dotknúť ( z čoho som bola na nervy aj pri Pushing Daisies), no jeden pre druhého sú osudovou láskou. Henry bol láskou na prvý pohľad aj pre mňa; Matt King s tvárou vyžitého zhýralca, namaľovanými očami, pózami, britským prízvukom a tým úžasným sakom ma dostal. O niečo menej ma tešia výjavy, keď Suzie vykonáva svoju zubársku profesiu, no zvykla som si. Za zmienku stojí aj Suzin ex-manžel Steve, ktorý je taký blbec, až je zábavný. V prvej sérii sa okrem Henryho veľa iných duchov neobjavuje a dej sa točí okolo jeho vzťahu so Suzy a odkrývaním spomienok na vlastnú minulosť. V druhej sérii pribudli duchovia a dej ponúka viac zvratov a možno sa tým tak trochu aj vyčerpal – a seriál zrušili. 1. séria *****, 2. séria ****, celková koncepcia *****.

Fame - cesta za slávou (2009)

Čo ma zaujalo najviac - kostým Briana Slada z filmu Velvet Goldmine na halloweenskej párty. Inak nádherný príklad zbytočného filmu. A kvôli záverečnej show strhávam hviezdičku.

Hodinu nevíš... (2009)

Keby sa tam motali policajtka a kriminálny psychológ, tak uverím, že sledujem mojich obľúbených Die cleveren, film má veľmi podobnú atmosféru. Inak dávam také lepšie tri hviezdy.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nekonečná sila fantázie prelínajúca sa s reálnym (aj keď nie celkom "normálnym") svetom... to je to, čo ma dokáže zakaždým očariť v akejkoľvek forme. Aj v slabšom príbehu. Aj s Heathom akosi mimo formy - každý z jeho zástupcov mi pripadal lepší Tony ako Tony sám. Plus ako prídavok pár pythonovčín (omg, čo je toto za slovo? :D).

Nejistota (2009)

No dobre, Joseph Gordon-Levitt a Lynn Collins ma presvedčili, že sú zohratý pár, ale kde tam bola pointa a o čo vlastne šlo?

Noc v archíve (2009) (pořad)

Relácie, ktoré prinášajú archívne materiály mám rada, či už ide o Československý filmový týždenník alebo Hľadanie strateného času. Fascinuje ma ponáranie sa do každodenného života kedysi (chcela by som vlastný stroj času!) a priťahuje naša komunistická minulosť. Kazom na Noci v archíve sú však moderátori; je síce chvályhodné, že ukážky neznevažujú, ale ich štýl humoru mi naozaj nesedí.