Chance (2002)

Po dokoukání smíšené pocity... nadšení: Marsters umí. Amber Benson umí režírovat a chvílemi i hrát + celý film je opravdu velmi příjemný a koukatelný i víckrát za sebou. Nenadšení: To, že má Benson vlastně nějaký herecký talent když přestane přehrávat, se ukazuje až zde a ještě jen chvílemi. Asi by byla mnohem lepší zpěvačka než herečka....no, i režisérka rozhodně. Marsters se na tu roli typově moc nehodí. Z toho mi vyplývá něco - zvláštního, zcestného a přesto moc milého. Snad je to tím, že jsem takový nadšenec do Buffy, že vidět dvě z hlavních postav najednou mi přijde jako požehnání ať je to cokoliv... Ale možná jen tím, že v těch malých úchylkách a esoterické matce jsem se našla až moc rychle sama:))

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Nevím, jeslti je lepší komentovat myšlenkový obsah a nebo technické a herecké kvality....Jejich poměr je tak zvláštní, že si nejsem moc jistá známkou. Herecké výkony až na psychiatra a S.M.Gellar mě nijak nenadchly a naopak si myslím, že někteří herci byli vyloženě špatně vybráni. Skvělá hudba a kamera. K myšlenkovému obsahu: přijde mi to - v této době -jako již lehce zprofanované téma a proto mě závěr ani nenadchl ani nepřekvapil. Když pominu element silného konce, který mě zcela minul - bylo to docela roztahané a a chování lidí celkem málo uvěřitelné( možná to souvisí s mým silným dojmem, že výběr herců a nebo práce režiséra s nimi se nějak nevyvedly).Škoda, výsledek za 3.( 2 hvězdičky za S.M.Gellar a 1 za hudbu) Knihu jsem nečetla a ani to neplánuji...

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Heath Ledger v kombinaci s nekonečně krásnou Julia Stiles...a to je asi všechno co se k tomuhle filmu dá říct. No, dobře: .sice je to klišé, jednoduché, milé a pitomoučké....ALE. Je to sledovatelné, neznechutí, neunaví, nenudí! A to je víc než dost jiných filmů. V žánru pitomoučkých teen komedií je to jeden z lepších, o tom žádná. Takže příjemnou zábavu:)

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Melinda Gordon umí cca 4 grimasy a i s těmi si vystačí již v páté řadě seriálu, který se točí kolem vždy podobného scénáře.V každém díle se najde nepokojný duch, který má problémy a hlavní hrdinka mu za pomoci manžela a kamarádů pomůže odejít v klidu do světla. Pokud ubrečený exteriér celého seriálu je poměrně dobře vyvážen snahou o vtipné dialogy. Zápletky již celkem okoukané a VELMI předvídatelné, přesto nechybí snaha o zajímavé zpracování včetně triků u každého jednotlivého dílu. V páté řadě seriálu se asi mrkací panna Melinda lehce omrzela, protože se rozhodli vše oživit tím, že do seriálu přibyl syn, který má vlastní - nezvyklé - schopnosti a potenciál zamíchat nekonečně mnoho emocí. Na nedělní odpoledne - geniální. Dobrý konec každého dílu je zaručen - > v tomto pravidelná pohádka pro dospívající a dospělé nezklame.

Být Erikou (2009) (seriál)

Hlavní hrdinka se ocitla na pokraji svých sil a má pocit, že se jí v životě nic nedaří. Bez dalšího vysvětlování jí do života vstoupí terapeut, který jí dá možnost si a) uvědomit, kde ve skutečnosti chyby udělala a kde ne, b) přenést se přes pocity viny a c) posunout se díky tomu dopředu. Dalo by se to prakticky nazvat regresní terapie a tady spolu s hrdinkou procházíme každým krokem cesty. Tento seriál není intelektuální veledílo ani si nehraje na komplikované dějové linie. Druhá série po několika dílech dost upadla, případně budu ještě updatovat.. OK, update - druhá řada již prakticky nesledovatelná a snižuji hodnocení.

Generation Kill (2008) (seriál)

Jako pacifistka jsem až do tohoto seriálu NIKDY neviděla nic, co by mě nadchlo pro válku, boj a nebo samotnou představu vojáků.Díky nekonečně a neuvěřitelně sprostým, drsným a vtipným chlapcům od mariňáků mám ale novou oblast zájmu a nemohu za to poděkovat než smrtelně charismatickému sgt Colbertovi, jehož hlášky typu " that was pretty fuck*ng ninja" hned tak nezapomenu. Jeho velmi silnými spoluhráči jsou za všechny např. lut. Fick, který byť působí v mnoha scénách jako by mu bylo 12, má své vlastní neodolatelné kouzlo někoho, kdo stojí mezi dvěma bandami idiotů a dokáže s klidným, trpkým úsměvem na tváři vytvořit řád z chaosu. Pouhých 7 dílů z produkce HBO jsem sledovala s doslova zatajeným dechem a zcela vtažena do děje jsem si uvědomovala čím vším procházejí lidé po tom, co někdo někde vyhlásí že válka je dobrý nápad. Seriál obsahuje nemálo urážek rasy, sexuality, náboženství a všeho, co si umíte přestavit jako slušné a normální. Střílecích scén je tak akorát. Tihle pánové jsou tak cool, že se řežou o vlastní jazyk, ale to jim rádi odpustíte po prvním díle tak jistě - jako že je slunce nade mnou. Jediné malé doporučení - pokud jste jako já - najděte si někde informace o vojenské terminologii, protože až po tom, co jsem si vynašla co znamenají věci jako: Roger that,Oscar Mike nebo vysvětlení podle jaké logiky se hlásí které auto, jsem byla zcela v obraze.

Skins (2007) (seriál)

Hodnotím pouze první 3 série - 4tá je sice výborná, ale posledních pár dílů se scénáristům trochu rozpadlo pod rukama. Je nicméně příslib nejméně dalších dvou sérií se zcela novým ansáblem. Těším se jak malá! PS - jestli mě na skins něco fakt těší, tak jsou to pravidelné návětěvy britských oblíbenců především z komedie ( viz B. Bailey, A. O´Hanlon a další). 5 série se po pátém díle jeví jako naprostá tragédie a totální zklamání. Vypadá to, že první casting už nikdy nikdo nepřekoná.

Sugar Rush (2005) (seriál)

Tento seriál má pouze dvě série, což je asi jeho největší vada. Vše začíná tím, že se Kim - naše hlavní hrdinka, co 15ctiletá gay panna přestěhuje s rodiči a mladším bratrem do přímořského města Brighton. Z tohoto městečka zde dokázali udělat opravdu krásné záběry - velká škoda, že velká část všeho krásného v tomto seriálu nedávno lehlo popelem.( Molo s kolotoči. )Kim se ve škole seznámí s Sugar, do které se zamiluje a tím začíná její cesta - musí se vyrovnat s šílenými rodiči, podivínským bratříčkem, vlastní sexuální orientací, ale především a to opravdu především musí dostat Sugar do postele. Druhá série se točí především kolem její prvního milostného vztahu a problémů, které řeší její rodiče ( rozvod, nevěra, terapie). Tenhle seriál bych doporučila naprosto každému, protože je chytrý, má rychlý spád a velmi britský humor. Ujišťuji Vás, že šílenější rodinku nenajdete a pohled například na mladšího brášku v červených šatech Vám zůstane otištěný v hlavě. Dynamika, s jakou zde dokázali tvůrci skloubit lehké mentorování, legraci a dospívání ( tedy samá vážná témata) připomenou lehce Skins. Tento seriál je něco jako chytrý a neroztažený, mladší a vtipnější L Word a podle mého názoru je u nás nedoceněný.

Surfaři (2007)

Kdo má rád oceán, austrálii a romantiku, tady si přijde na své. Tento - pro nedostatek nezprofanovaných výrazů - něžný film je o začínajícím vztahu svou kluků. Mladší z nich bydlí u své sestry a přivydělává si v restauraci, kde zahazuje svůj umělecký talent, aby se mohl starat o synovce. O něco málo starší spisovatel, který přijel na dovolenou, navštívit svého bratra ( Zachův nejlepší kamarád) v něm probudí city, které si nejdřív celkem otevřeně a postupně s většími problémy přiznává. Viděla jsem nejeden film s gay tématikou a můžu naprosto potvrdit, že tento vysoce přesahuje kvalitou, zpracováním i výkony skoro všechno, co se v tomto žánru dá vidět. Konec filmu je sice přeslazený, ale myslím, že zanechává velmi příjemnou vzpomínku na moře a velkou a krásnou letní lásku jako by chtěl zažít úplně každý.

Angel (1999) (seriál)

K Angelovi mám své výhrady. Jako to, že některé episody, až celé série stojí za houby. Charisma Carpenter je tu postupně víc než na tečku a jediné, co opravdu potěšilo byly návštěvy Willow, Spike, Dru a "návrat" Harmony. Nejsilnější postava je tu bezesporu Wesley, následovaná Fred/IIiyria. Je fakt, že Lorne je výborný a milý, Gun správně zamindrákovaný a synáček nic nechápe a všechno pokazí - jako každý teenager, který se zlobí na celý svět, ale některé zápletky jsou tak pitomě překombinované, až z toho mrazí. Angel navíc sám o sobě neutáhne skoro jediný díl a čím dál víc se dostává zcela na vedlejší kolej vlastního seriálu. ( he really is dull as a table lamp) Nicméně pořád vysoce sledovatelné. Bohužel to celé začalo opravdu fungovat až v páté sérii s příchodem mého oblíbence, jenže pak seriál skončil. Obrovská škoda a opravdu mě moc mrzí, že neběžel déle. Finále ovšem bezchybné, fantastické wtz. Je to -a must- pro milovníky Buffy - je tu spousta krásných flashbacků do Angelovy minulosti, mostů mezi oběma sériemi a částečně utiší bolest z toho, že Buffy skončila. ( ps - kdo sleduje comics a jako já miluje Angel /Spike energy, najde si sérii Old friends, Auld Lang Syne, Spike a Angel- spike after the fall. Pro milovníky JM je tu potom celá série Spika samotného - přičemž spike vs dracula je dokonalost sama:) ( O cz dabingu mlčím, protože tu nechci mluvit sprostě.)