Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

Amistad (1997)

Dojmy bezprostredne po dopozeraní sú výborné. Veľmi mi to pripomína Vykúpenie z väznice Shawshank, dokonca aj Morgan Freeman spája oba filmy, ale Spielbergov film mám pocit sa niekedy berie až príliš vážne v porovnaní so Shawshankom. Ale dosť už o porovnávaní, je to veľmi silný príbeh so skvelými hereckými výkonmi, každý, kto videl Djimona Honsoua alebo anthonyho Hopkinsa pochopí, že herectvo nie je len o státí pred kamerou. Niekde som cital, ze Anthony Hopkins ako ex-prezident Adams má jeden z najlepších filových monológov a s týmto názorom sa plne stotožňujem. Na konci filmu som bol veľmi prekvapený, že za hudbu bol tradične zodpovedný John Williams. Medzi obrovským množstvom afrických motívov som vôbec nepostrehol jeho typické melódie. Rozhodne treba povedať, že tento film ma obohatil, ale netreba zabúdať, že ako to u väčšiny historických filmov býva, ide iba o argumenty z jednej strany, ostatné strany nemajú šancu sa obhájiť.

District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

Hanebný pancharti (2009)

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

Štěstí na dosah (2006)

Velmi silny pribeh, v ktorom Will Smith dokazal ze je PAN herec. Vsetky rany osudu ste tak nuteni prezivat spolu s nim a neostava nic ine iba drzat palce, nech sa konecne karta obrati.

Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

Svět zítřka (2004)

Skvelé! Úžasné! Dve slová, ktoré ma napadli bezprostredne po zhliadnutí filmu. Jude Law ako Sky Captain by mohol konkurovať aj samotnému Indymu Jonesovi. Skvelá podívaná, efektné triky (vzhľadom na to, že to bolo celé natočené pred zeleným plátnom nie je sa čomu diviť), hlavne poriadna akcia a perfektné aj keď ojedinelé hlášky Jude Lawa dodávajú aj piatu hviezdičku

M*A*S*H (1970)

Napriek tomu, že som odchovanec seriálu, Donald Sutherland ako Hawkeye je vynikajúci. Len nechápem, prečo sa jeho postava vola "Koumes", čo ani netuším ako sa píše, pretože mám pocit, že keď som kedysi dávno čital predlohu, Hawkeye bol proste Hawkeye-Benjamin Franklin Pierce. Radar mal bohužiaľ oveľa menej priestoru, čo bolo trochu sklamaním, ale ústredné trio - Koumes, John a Duke je neprekonateľné. Seríal pre mňa naďalej ostáva najlepším seriálom vštkých čias, ale film si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek.

Quantum of Solace (2008)

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce

Total Recall (1990)

TOTAL RECALL je vskutku mimoriadny film. Zo všetkých scén filmu mi však najviac utkveli v pamati "vákuové" zábery, ktoré skrátka nemajú chybu. Arnold podal presvedčivý výkon, záporák v podaní Michaela Ironsidea je veľmi nepríjemný, veľmi dobré vizuálne efekty, skelá hudba - skrátka film, ktorý si vždy rád znovu pozriem.