Cizinec (2010)

Nuž, ja si pomôcť nemôžem, ale dávam za 5. Nerozumiem nízkym hodnoteniam, ale veď koľko ľudí, toľko chutí. Výborné výkony, známe tváre, príjemná hudba, napínavý dej a skvelý dojem. Nedá sa naozaj nič robiť, 5 hviezdičiek.

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok.

Fotři jsou lotři (2010)

Chémia medzi De Nirom a Stillerom stále funguje! Toto je najpodstatnejšie, čo som si z kina odniesol, vzhľadom na to, že na nej je postavený už tretí film série. Je tu menej Dustina Hoffmana a Barbry, pacifistický flákač v podaní Harveyho Keitela bol príjemným prekvapením. Menej príjemná bola Laura Dern a totálne neznesiteľná bola Jessica Alba. Toľko krátke zhrnutie, inak je film veľmi príjemný a dobre sa naň pozerá:)

Hezké vstávání (2010)

Príjemná oddychovka so skvelým Harrisonom Fordom a Diane Keaton, ktorá mu nič nezostáva dlžná. V tejto komédii nikto nie je dokonalý, úplne každá postava má aj negatívne vlastnosti, čo robí film podstatne uveriteľnejším. Veľmi príjemný hudobný podklad v kmobinácii so skvelým hercami - 4 hviezdičky.

Na doraz (2010)

Skvelý Downey Jr., ktorému perfektne sekunduje Galifianakis. Jamie Foxx mi v tomto filme vyslovene prekážal. Skvelé cameo na záver:)

Souboj Titánů (2010)

Opäť raz zbytočne nízke hodnotenia...kto nemá rád blokbastre, nech na ne nechodí. Ísť na taký film a čakať nejaké veľké umenie...Blokbaster by mal byť veľkofilm nabitý akciou, sympatickými hrdinami a človek by mal pri ňom zabudnúť na problémy a starosti a užiť si tú jazdu. Ja som od toho nič iné ako popcornovú zábavu nečakal a bavil som sa veĺkolepo. Z Ralpha Phiennesa priam sálalo zlo, božsky nevinne vyzerajúca Gemma Arterton, Sam Worthington so svojou vizážou z Terminator Salvation...:) Komu sa nepáčia triky, nech si spomenie na Dwaynea Johnsona v závere filmu Múmia sa vracia. Rozhdone mi to stálo za to a za štyrmi hviezdičkami si stojím.

TRON: Legacy 3D (2010)

Plytký dej, kopírovanie úspešného nápadu, až na dve-tri scény úplne zbytočné 3D, ALE neuveriteľné možnosti kybersveta, dokonalé efekty, skvelý Jeff Bridges, neprekonateľne krásne Olivia Wilde a Beau Garrett, dokonale vzorný Cillian Murphy. Za zmienku stojí scéna, kedy Stvoriteľ po 20 rokoch vkročí do "mesta", dokonalé zimomriavky. Vynikajúca hudba. Dal by som 4 hviezdičky, ale z Klu som nemohol spustiť oči. 5. BRAVO!

Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

Hanebný pancharti (2009)

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)