benyy

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.2.2011  19:25
    Cizinec (2010)

Nuž, ja si pomôcť nemôžem, ale dávam za 5. Nerozumiem nízkym hodnoteniam, ale veď koľko ľudí, toľko chutí. Výborné výkony, známe tváre, príjemná hudba, napínavý dej a skvelý dojem. Nedá sa naozaj nič robiť, 5 hviezdičiek.

• 30.9.2010  19:41

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok.

• 23.12.2010  17:47

Chémia medzi De Nirom a Stillerom stále funguje! Toto je najpodstatnejšie, čo som si z kina odniesol, vzhľadom na to, že na nej je postavený už tretí film série. Je tu menej Dustina Hoffmana a Barbry, pacifistický flákač v podaní Harveyho Keitela bol príjemným prekvapením. Menej príjemná bola Laura Dern a totálne neznesiteľná bola Jessica Alba. Toľko krátke zhrnutie, inak je film veľmi príjemný a dobre sa naň pozerá:)

• 2.3.2011  19:07

Príjemná oddychovka so skvelým Harrisonom Fordom a Diane Keaton, ktorá mu nič nezostáva dlžná. V tejto komédii nikto nie je dokonalý, úplne každá postava má aj negatívne vlastnosti, čo robí film podstatne uveriteľnejším. Veľmi príjemný hudobný podklad v kmobinácii so skvelým hercami - 4 hviezdičky.

• 12.11.2010  20:26
    Na doraz (2010)

Skvelý Downey Jr., ktorému perfektne sekunduje Galifianakis. Jamie Foxx mi v tomto filme vyslovene prekážal. Skvelé cameo na záver:)

• 5.5.2010  20:25

Opäť raz zbytočne nízke hodnotenia...kto nemá rád blokbastre, nech na ne nechodí. Ísť na taký film a čakať nejaké veľké umenie...Blokbaster by mal byť veľkofilm nabitý akciou, sympatickými hrdinami a človek by mal pri ňom zabudnúť na problémy a starosti a užiť si tú jazdu. Ja som od toho nič iné ako popcornovú zábavu nečakal a bavil som sa veĺkolepo. Z Ralpha Phiennesa priam sálalo zlo, božsky nevinne vyzerajúca Gemma Arterton, Sam Worthington so svojou vizážou z Terminator Salvation...:) Komu sa nepáčia triky, nech si spomenie na Dwaynea Johnsona v závere filmu Múmia sa vracia. Rozhdone mi to stálo za to a za štyrmi hviezdičkami si stojím.

• 11.1.2011  21:33

Plytký dej, kopírovanie úspešného nápadu, až na dve-tri scény úplne zbytočné 3D, ALE neuveriteľné možnosti kybersveta, dokonalé efekty, skvelý Jeff Bridges, neprekonateľne krásne Olivia Wilde a Beau Garrett, dokonale vzorný Cillian Murphy. Za zmienku stojí scéna, kedy Stvoriteľ po 20 rokoch vkročí do "mesta", dokonalé zimomriavky. Vynikajúca hudba. Dal by som 4 hviezdičky, ale z Klu som nemohol spustiť oči. 5. BRAVO!

• 25.12.2009  14:29
    Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

• 2.10.2009  23:11
    District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

• 27.8.2009  21:46

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

• 13.2.2009  19:45

Skutočne veľké prekvapenie. Niežeby Jacques Clouseau v podaní Stevea Martina pôsobil menej dementne, to sa žial povedať nedá, no vtipné situćie ú o dve triedy kvalitnejšie, skvelé sekundovanie známych tvárí ako Alfred Molina, Andy Garcia, Jean Reno, či Jeremy Irons. Rozhodne velikánske prekvapenie

• 22.6.2009  21:06

Mňo. V kine sme boli štyria cez tretí premietací týždeň:) Treba povedať, že McG to spracoval veľmi dobre. Trošku mi vadil tradičný utrápený výraz Christiana Balea, ktorý sa s ním tiahne uź od Temného rytiera, z Batmana si požičal aj drsný hlas. Michael Ironside opäť boduje v roli záporáka, aj keď nie v pravom zmysle slova. Príbeh sem-tam postrádal logiku, ale výsledok bol uspokojivý. Štvrtá hviezdička je za Arnolda:)

• 30.7.2008  13:45

Pre skalných fanúšikov prináša tento film mnohé odpovede na otázky, ktoré vyvstali počas seriálu. Za seba musím povedať, že veľmi dobre sa na dvojicu Duchovny-Anderson po dlhej prestávke pozeralo. Dej má typickú atmosféru seriálu, takže pripomína skor predĺženú epizódu. Prirovanie kritikov k Mlčaniu jahniat nie je náhodné. Aby som to zhrnul, ako bývalému skalnému fanúšikov seriálu sa mi ten film veľmi páčil, no ako milovník filmov mu nemožem dať viac ako 3 hviezdičky

• 30.5.2008  09:49

Ťažko sa hľadajú slová, ktorými začať. 19 rokov od posledného Indyho. Musím sa priznať, že do kina som šiel trochu s obavami, ale hlavne plný očakávania. A rozhodne to prekonalo moje očakávania. 63-ročný Harrison Ford je rovnako charizmatický ako v predchádzajúcich dieloch, Indy je rovnako akčný, Marion má stále svoj okúzľujúci úsmev...a Shia LaBeauf je Shia LaBeauf. Rozhodne je to zmena, po 19 rokoch znovu vidieť nové dobrodružstvo Indyho, navyše, keď sa odohráva v 50-tych rokoch a jeho nepriatelia už nie sú nacisti, ale Rusi. No filmové postavy ako Indy sa už dnes nerodia, a na plátne to bolo badateľné. Dávno som sa tak dobre nebavil v kine. Treba prekonať predsudky, že Indy už je starý dedo, pretože on sa rozhodne ako dedo nespráva. Napokon treba ešte vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, ktorá bola ako hlavná záporáčka veľmi presvedčivá. Tento film sa rozhodne oplatí vidieť, či už ste alebo nie ste Indyho fanúšik, je to "akční podívaná", ktorá rozhodne stojí za to.

• 12.11.2008  20:09

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce

• 12.10.2008  11:46

Film o tom, ako si vedia známi hollywoodski herci robiť srandu sami zo seba. Skvelý dej sa miestami, ako sa to občas Benovi Stillerovi stáva, sa občas ale vážne len občas strieda s trápnymi situáciami. Ale tie skvelé trailery na začiatku...kto nevidel neuverí. Prekvapením filmu bol pre mňa Tom Cruise, toto by som od neho nikdy nečakal a bol som doslova unesený. Zároveň chcem vzdať hold režisérskym schopnostiam Bena Stillera, pretože po technickej stránke je to plnohodnotný akčný film so všetkým, čo k tomu patrí. Oplatí sa vidieť.

• 15.3.2010  22:44

Jet Li vs. Jacki Chan. Kto by si nechcel pozrieť taký film? :) Nič to, že sa jedná o vykrádačku Nekonečného príbehu, pozerá sa na to skvele!

• 19.8.2010  20:24

Film sa do prvej polovice tvári ako absurdná komédia (partia ultranešikovných lupičov, ktorí po úspešnom prevŕtaní tunelu priamo do sejfu v banke sa vráti naspäť, aby si chvíľu pospali, kým sa usadí prach a celý čas sa oslovujú vo vysielačke menami na otvorenej frekvencii), v druhej polovici sa zase berie ultra vážne, ako napínavý akčný triler zo zloćineského prostredia. Jason Statham ani trochu nepôsobí ako v 70. rokoch, prvých 20 minút mi to ani neprišlo. Napriek tomu je na čo pozerať

• 23.1.2011  23:08

Hugh Grant vo svojej ďalšej typickej roli, tentokrát s výborne sekundujúcou Drew Barrymore. Vtipné hlášky, príjemné situácie, retro hudobný klip...príjemný film na vylepšenie nálady s výbornou hudbou:)

• 30.12.2009  18:53

Veľmi príjemný filmík, pripomínal mi Kokosy na snehu, keby nebolo primitívnych záporákov, bol by to typický film 90. rokov, napriek tomu veľmi pripomenul staré zlaté časy jednoduchých oddychových filmov:)

• 8.12.2008  20:51
    Next (2007)

Tento film som sa rozhodol vidieť lebo mám rád Nicholasa Cagea a Philipa K. Dicka, a ich spojenie vyšlo prekvapivo dobre. Scéna ako Cris uniká z kasína v Las Vegas je skrátka perfektná. Kiežby to aj v skutočnom živote tak fungovalo. Jediné, čo ma sklamalo a ubralo piatu hviezdičku, bol trochu lacný koniec.

• 18.12.2007  23:19

Okrem špeciálnych efektov, ktorými je film doslova preplnený, nič nepresvedčí o tom, že malo zmysel pokračovať po prvom filme Piráti z Karibiku : Prekliatie Čiernej perly.

• 21.4.2007  21:21
    Sunshine (2007)

Prezrádzať hocičo o deji tohto filmu by pokazilo cely filmový zážitok, nejedná sa však iba o tradičné sci-fi, kde dominujú hrdinské činy pre záchranu Zeme typu Armageddon. Cillian Murphy podal skvelý herecký výkon, ostáva len dúfať, že sa bude orientovať na podobne posobivé projekty a nie filmy typu Nočný let

• 15.4.2007  21:49

Veľmi posobivo prevedený film, normálne som dostal chuť prečítať si komixovú predlohu, aj keď nemám rád Franka Millera, ľuďmi oceňovaná gitarová akčná hudba na mňa miestami posobila skorrušivo, keďže som zástanca tradičných filmových melódií, no v každom prípade tento film vrelo odporúčam

• 12.12.2009  14:02

Pri tomto filme som mal veľké očakávania, nakoľko konkurenčný film Iluzionista s Edwardom Nortonom vo mne zanechal veľký dojem. Tým pádom musím porovnávať a v konkurenčnom boji pre mňa jednoznačne zvíťazil Iluzionista. Dokonalý trik ma očaril svojím nezvyčajne podaným a poskladaným príbehom, no v tej prekombinovanosti som sa po čase stratil. Prekvapujúce rozuzlenie som si musel pozrieť viackrát, aby som mu pochopil, takže som nakoniec rád, že som na to nešiel do kina:)

• 10.5.2009  23:38
    Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

• 14.8.2006  13:59

Ako pokračovanie rozhodne nesklamalo, prejavil sa však typický hollywoodsky fenomén (ako svojho času Star Wars), dobrý nápad, prečo z toho nevytrieskať viac, takže celých 150 minút dvojky je vlastne jeden dlhý trailer k trojke, aspoň že nás ušetrili hlášky typu To be continued...Niektoré postavy vytiahli zo záhrobia celkom zbytočne, čo celý dej len viac zamotáva, taktiež kládli občas zbytočný doraz na vývin charakteru postáv, jednotke nič nechýbalo, všetci boli spokojní, lebo to nemali s čím porovnať, no pre niekoho mohlo byť až zarážajúce, ako sa niektoré postavy v dvojke doslova "vyfarbili". Napriek všetkému je to úspešné pokračovanie, a ako letný trhák rozhodne nesklamalo

• 4.2.2007  20:52

Je to film, ktorý si zaslúži aj piatu hviezdičku, mimoriadne dobre sa naň pozerá, aj keď je mi trochu smiešne prirovnávať to k Top gunu. Príbeh je síce podobný, ale preda len keď vidíte letku dvojplošníkov a vzdušné súboje, pri ktorých po sebe strieľajú aj pištoľami...V každom prípade je to veľmi sympatický film ktorý rozhodne predčil moje očakávania

• 16.4.2006  20:22

Ako komédia to ešte celkom ujde, aj keď sa v nej vyskytuje menej náročný humor, ak to však beriete ako ďalšieho Ružového pantera, tak je to len ďalší neúspešný pokus o napodobnenenie Petera Sellersa

• 21.2.2011  20:30

Ústredná dvojica výborná, ale koniec ako keby patril k inému filmu, veľké sklamanie sľubne sa rozvíjajúceho deja.

<< předchozí 1 2 3 4