Vánoční záhada (2022)

Ano, tohle je pro děti, ale dost dobře řemeslně udělané a herecky dobře obsazené. Také to ukazuje (Bože pokolikáte už?!), že policajti zavřou prvního podezřelého a pak je jim všechno fuk. Jasně, že zázraky jsou jen v představách, ale na kouzla amuletů se věřilo tisíciletí a dnešní vrcholoví sportovci by mohli vyprávět. Takže 50% protože to patří k tomu lepšímu, co se pro Vánoce natočilo.

Vypečený Santa (2020)

Tohle bylo lepší, než bych očekával. Ta dívenka s kulovnicí mě doslova uzemnila, ta spálená země s čímsi jako chrpy byla podmanivá, ty dětské role a hlavní teenka byly půvabně odehrané a ti manželé policajti už nemohli být pitomější a zároveň užiteční. 70% protože to bylo originální a především zábavné.

Vánoce pod jmelím (2022)

Jediné, co v tom filmu není falešné jsou ty děti... za ně hvězda. Jinak je to takový podvod na dětského diváka, až to bolí a ani rádoby vtipný Hagrid to nezachrání. Dokoukat to bylo skoro utrpení..10%

Vánoce vzhůru nohama (2022)

Brazilci mají jinou představu o Vánocích a humoru než je obvyklé v Čecháčkově. A tohle bylo povedené, protože šlo zjevně o nadsázku a komedii ve vánočním hábitu. A ten výběr postav vůbec nebyl špatný, velmi dobrý soundtrack a hapíček na konec k těmto filmům patří. Takže já 55%  a nedejte se odradit "odpady", to jsou to mnohem horší filmy..

Tvoje, nebo moje Vánoce? (2022)

Ty úmrtí na Vánoce jsou už doslova klišé. Tady také. U hlavní herečky mi unikalo, proč nedodržování jakýchkoliv pravidel je tou "báječnou spontánností".  Vynechám tu politickou korektnost (tady to nebylo tak násilné) a vrátím se ke komediální stránce, která rozhodně neoplývala duchovní výší a blížila se těm filmů á la Slunce seno či Maléry pana účetního  ap. Na vánoční téma si umím představit poněkud intelektuálnější nabídku, ale budiž. Vánoční filmy jsou v podstatě pohádkou v hezkém světě v tomto času. Tohle bylo sociálně kritické drama jen do Vánoc vsazené. Hlášku o vyžírkové obludě Meghan Markle oceňuji hvězdičkou. Za mě 40%

Vysněné rande (2020) (TV film)

Jasně předem prohlédnuté. Jasně víme, jak to skončí... ale námět není až tak okoukaný, ona je půvabná a fandíte jí.. on je fajn chlapík. A Londýn je krásný... kdo ho poznal, tak to ví. A ti chlapci na ty kytary fakt hrají.. To že sebestředná autorská blbka potřebuje zrcadlo je také realita a blbka se změní v chytrou. Proto vydělává... blbci brečí po hospodách. Dáme vánoční hábit je to na 55%

Vánoce na páté avenue (2021) (TV film)

Umřela vám milovaná bytost? Ne? Tak nekritizujte tenhle film. Nevíte o čem to je....Ale tady je to samozřejmě záminka zápletky. A ona je půvabná a jeho vezmete na milost. Dodejte Vánoce a film je dobrý průměr. 55% Mimch. na IMDB to má 64%...

Divotvorný hrnec (1968)

Já to viděl jako malé dítě. V Kině. A byl jsem strašlivě zklamán.  Stará bréca 34 si nabrnkla flákače. A starý vychcánek hledal jak by rychle k penězům přišel. Bylo mi 15. Byli pro mě kreténi. Hiudba se mi ale líbila. Tak jsem si to pustil znovu:   Stará bréca 34 si nabrnkla flákače. A starý vychcánek hledal jak by rychle k penězům přišel. Nic se nezměnilo. Můj pohled: stare decisis. Měl jsem radost, že jsem v 15 nebyl kretén. 40% za víc tahle sračka nestála.

Vánoce s tebou (2022)

Prostě stejný problém, když se čtyřicátníci blíží se k 50 "zamilovávají" a to prostě není ono ani ve vánočním filmu. Prinze jr vypadal jak buran, co pěstuje slepice a Garica byla jen o trochu lepší. Kompars okolo byl klišoidní a karikaturní prosáklý politickou korektností až to bolelo. Ano bílí a USA už asi úplně vymřeli... rozhodně v tomhle filmu. Už to skoro smrdí rasismem.. 40%. Škoda, dal se ten potenciál lépe uchopit.

Nelíbej muže ve vánočním svetru (2020) (TV film)

Bylo to slušné, ale problém je, když 44 letá hlavní hvězda vypadá na 50. To se ta romantika špatně hledá. Námět šel, ty vojenské děti byl originál, ale jinak to by průměr na 45%. I vánoční filmy potřebují trochu více než jen obehrané hlášky a klišé. Dá se vidět.