Boj o budoucnost (2022)

Pro děti do 6 do 8 let dobré, dětinskost je z toho zřejmá. Ale technicky zvládnuté, herecky přijatelné, námět je originální a CGI zvládnuté. Bitky dobré, skákání hrdinů komické, ale nakonec dám 50%

Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

TA ČESKÁ ČÁST JE PROPADÁKEM, ale jinak si to úroveň podrželo. Kdo tvůrcům nakukal, že máme prezidentský systém netuším, stejně tak by dopadlo, kdyby tvrdili, že Brazílie je královstvím. Takovou chybu by dobří filmaři udělat neměli, stejně jako v tom Kremlu, kde si agent CIA běhá, jak chce v nějakém tunelu. Navíc to řecké přijetí střelbou- kdo vyzradil, kde budou? Nedořešeno. Ministr udělá puč na prezidenta - námět opakovaný. Ale bylo točeno před válkou na Ukrajině a tak potenciál toho, že v Rusku mohou být u moci idioti byl nadčasový. Jen nám z Krasinského udělali už úplného Bonda (to mu ale spíše škodí - skok do vody = Hon na Rudý říjen) a tak nakonec dávám 60% s vírou, že 4 série se polepší.

Jack Ryan - Season 2 (2019) (série)

Držím si svých 75%, přestože to tempo zde upadlo a příliš prostoru se vyplýtvalo na diktátora a lidi kolem něj. Pohádka o skvělých USA tu dosahuje maxima (těžko asi cizí helikoptéry by jen tak letěly nad prezidentským palácem, ani Venezuela není beze zbraní), ale zápletka opět výborná, opět skvělé pátrání s překvapivým, ale o to důvěryhodnějším koncem. Vstup Noomi zápletku oživil, Imhotep (Arnold Vosloo) také, a výkon Kellyho stoupal každou další sekvencí. Škoda, že realita ve Venzuele je opačná, než je tento seriál (osobně jsem navštívil, a je to bída). Jordi Mollá si na ty padouchy asi udělá ochranou značku. Po jedničce tahle sezóna stále držela glanc.

Jack Ryan - Season 1 (2018) (série)

Dávám 70% na až pohádkový konec, který byl mimo realitu. Ale provedení výborné, pátrání mělo hlavu a patu, zápletka byla rafinovaná, padouši si moc "vážili" evropských idiotů, co krmí kdejakého obohacovače, (důsledky jsou stále stejné), podtext francouzského rasismu lecos napovídal, proč to ve Francii vypadá, tak, jak to tam vypadá, a to, že pašeráci lidí mají díky idiotské politice EU žně se ví už dlouho od lidské zdrůdy Mutti Merkel, která tuhle politiku rozpoutala, včetně objímaní se s Putinem. Film se toho dotkl okrajově, ale za to výmluvně. Ve své kategorii výborné, 75%. Do plných 4 hvězd mi brání některé postavy, paní doktorka Ebola byla hodně nepřesvědčivá.

Vesper Chronicles (2022)

Oživlé květinky připomínaly Avatara a  postapokalyptické sci -fi mají vždy podobné scénáře, zde tomu bylo stejně, navíc s hrozně vyčerpávajícím soundtrackem. V každém filmu si musí divák chvilku odpočinout, a to zde chybělo. Přesto řada prvků výborná a vždy platí, že ten kdo má moc, ji vždy nakonec zneužije, když je nekontrolovatelná. Naštěstí v závěru je poselství, že čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Vtípek s vraždícími rostlinkami byl povedený, závěr vyzněl smutně i nadějně zároveň.  Za vidění to stojí, ale jednou. S žádnou postavou se divák neztotožní a fandit se dá leda tak blížícímu se konci. 50%

8bitové Vánoce (2021) odpad!

Snad nejhorší vánoční film, který vánoční atmosféru jměl jhula, lidíé v něm byly jak karikatury, dětičky podivně posedlé, každý druhý magor, (dabing český byl otřes, jaký se jen tak neslyší), děj nakonec končí poučkováním o "hodnotách", prostě už dlouho jsme nic tak špatného neviděl. V roce 1985 za bolševika si kde kdo mohl v Tuzexu koupit Commodore nebo Attari. Za rok jste měli 300 her jak nic (Super Mario nevyjímaje). A tady v 1988 řešešili tohle? Smrdí to literárním a následně filmovým podvodem. Odpad.

Na nože: Glass Onion (2022)

Patřím mezi výjimky, kterým se nelíbila jednička, dvojka je ale o něčem jiném. Když pominu ten soundtrack (Ten Kos hraný Nortonem na kytaru neměl chybu, jako dále ten Bowie), pak výkony herců provedení zápletky a rozuzlení bylo skvělé, Agatha CH. by jen koukala (Chandler by se asi uškliboval). Lokalita excelentní a poselství přímo nadčasové: Ano, zbohatlíci zloději tzv. podnikatelé si myslí, že mohou všechno. A že zákony jsou pro druhé. A dost často to tak vypadá. (Pozn. Netýká se solidních podnikatelů!) Je úžasné sledovat Craiga, jak nechce a opravdu NECHCE být jen Bond. V závěru sci-fi, ale i tak 80%.

Něco od Tiffanyho (2022)

Asi někdo nařídil, že pokud nebudou ve filmi LGBT+ tak se film zakáže promítat? Totalita jak vyšitá. Škoda, příběh měl nápad, provedení nebylo špatné, Ona byl kouzelná a ON sympatický. Konec byl dost přepálený, ale u vánočních filmů se do dá vydržet. 45%

Odplata (2022)

Rozvleklé, mimořádně kritické k dnešním USA a konec jsem nepochopil. A jsem rád, že podcasty ignoruji, protože od počátku to pokládám za manipulaci. Tenhle film mi to jenom potvrdil, za to 45%

Věřím na Santu (2022)

Našel si svou víru, stejně jako mají mnozí tu svou. O tom bylo to poselství filmu, že to, že se nám někoho víra nelíbí, nebo dokonce nám připadá směšná, tak to neznamená, že máme tu správnou pravdu a už vůbec to neznamená právo k nějaké kritice. Důležité je, jaký ten člověk je. Postava muslima to tam říká dost exaktně. Oba hlavní herci jsou vyššího věku, tomu odpovídala i jejich vizáž a film nabízel i veselé situace, které k vánočním filmům patří. Z té bídy roku 2022 tohle ještě patří mezi ten lepší průměr. 50%