Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Krimi

Recenze (857)

plakát

Avanpost (2019) 

Najdeme ze celou řadu připomínek z jiných sci-fi filmů (možná Poslední z nás se tu také připomíná), ale zápletka je dobře vystavená, na komparsu se nešetřilo, vizuály jsou zvládnuté a hudba skvěle sedí. Herecký tým je nadprůměrný, což u "průměrného" sci-fi až tak nebývá. Jak už to bývá, nabízená filosofie nad lidstvem a jeho konáním se logicky promítá i v tomto filmu a  SPOILER "Ráma", který doletí je opět tématem, podobně jako Pasažéři se stejným cílem nového života kdesi jinde. Závěr měl vyvolat diskuzi, kde začíná a končí lidství tváří tvář k riziku následků. Podobě bychom si mohli klást otázku, kdy skončí evropské lidství k invazi neevropanů, kdy jen 15-20% z nich s námi chce žít, zbytek je rizikem bezpečnostním a v budoucnu i rizikem válečným. Přidal jsem proto hvězdičku, protože nešlo jen o bezduché střílení a okázalé masakry, tvůrci chtěli méně říci a více pokládat otázky, než odpovědi. V celkovém zabalení, které bylo kompaktní a neotřelé dám 70%.

plakát

Snafu: V háji jako obvykle (2023) odpad!

Už nedokážu dát ani hvězdu. Tohle je přeplněné nejhoršími klišé, směšností děje, absurditou řešení a je to tak pro děti do 6 ti let. Dva jinak skvělí herci nemohou zachránit tak stupidní škvár navíc, kde kradou zlí "bílí" a jak víme z reality v Africe, situace je tam zcela jiná a média se s ní už ani netají. Takže pročínská propaganda je tu o to horší..

plakát

Maggie Moore(s) (2023) 

Lepší než b y se čekalo. Slušné výkony, dobrý střih, zápletka se dočká reálného vyústění a jeden nemá pocit promarněného času 55%

plakát

Jabloňový květ (2023) odpad!

Asi jsem  předpojatý, ale po 10 minutách idiotského falešně pompézního dabingu jsem zvracel...

plakát

Láska na první pohled (2023) 

Ben Hardy má našlápnuto být hvězdou a tenhle film mu dívčí srdce získá. Ale svoje sportovní kvality tu uplatnit nemohl. Haley Lu R mi šla většinu filmu na nervy a to má okolo očí nádherné usměvavé vrásky. Musím uznat, že pokud měla zahrát "popletenou " (jinak v podstatě nepořádnou blbku), tak to dokázala a mě tato postava byla nesympatická. Čili za provedení role pochvala, ale film mi padl o hvězdu dolů hned. S Katrina Nare padla další hvězda dolů. To nezachránil ani Dexter Fletcher, takže za 55%, protože romantické filmy si rád opakuji, ale tento si znovu nedám. Mám na jazyku nějakou pachuť a nechci si ji užít znovu.

plakát

Meg 2: Příkop (2023) 

Nezačíná to špatně. Sice lehce přestřelené, ale to se u tohoto filmu dá čekat. Dokonce zápletka s hnusnou zradou má racionální podstatu, kterou je chamtivost. Ale pak se z toho stane doslova idiotská záležitost. Pominu dívenku, která ani po několika hodinách nemá narušený lesk vlasů a účet (v závěru někomu došlo, jaká je to pitomost), pominu obludy, které myslely jako mazaní zločinci, ale ta směšná parodie na konci, to bylo fakt na odpad. A ty trestající oblůdečky z prehistorie, to nevymyslíš...Pak už se to vršilo a vršilo a byl problém to do koukat. 10% protože začátek si je zaslouží. Zbytek byl imbecilní.

plakát

Agent Palmer: Případ Ipcress (1965) 

Michael Caine rozhodně patří mezi moje oblíbené herce už desítky let a ani tady mě nezklamal. Navíc ten Londýn 1965 pro mě představuje kouzlo "staré dobré Anglie". A první body jsou tu. Zápletka je dobře rozehraná, dvojití agenti zvyšují přitažlivost děje a tak film se ubírá správnou cestou. Kamera je originální a snaha o serióznost případu ze scénáře čiší. Je to samozřejmě poplatné době (jistě si pozorný divák všiml, že cílem energetického zabezpečení je chybné využití jaderného potenciálu, zatímco dnes se ví, že stačí větříček a sluníčko), i to, že strany konfliktu se tu nepojmenují, protože se zdá být jasné, kdo jsou. A i to dnes už neplatí. Konec hodně osvětlí a divák je spokojen. V hodnocení dneška ale spadne do lepšího průměru (ve své době byl na tom jistě lépe) a tak 65% vidím za zasloužených.

plakát

Stopař (1986) 

Na mě to bylo až moc hnusné... asi to tvůrčí tým sledoval. Jenomže pak to těžko hodnotím.

plakát

The Moon (2023) 

Dobrý film určený divákům od 10 do 14-let, protože těm nevadí přehrávání, stupidní ministr, přitroublý kosmonaut ani plagiáty mnoha filmů, které se tu zahustili v jednom. Do toho ale podivná kritika korejsko-amerických vztahů, které jsem nerozuměl. A přesto je tu hodně dobrého: Snaha o dobré sci-fi technicky velmi slušně provedená. Snaha ukázat, že nic se nemá vzdávat a že nakonec si lidé v nouzi pomohou i to je dobrým poselstvím filmu. Že sociální sítě mají svůj vliv na politiky a není radno je podceňovat byl dobrá připomínka.  Herecké výkony odpovídaly korejskému stylu včetně toho přeřvávání a úklonování. I ta delší stopáž se nakonec dala vydržet, protože film měl celkem spád a když se zdálo vše OK, pak se TO pokazilo. No ono tak v životě dost často bývá. Tak za tuhle připomínku reality a snahu 55%.

plakát

Věž (2021) (seriál) 

Série 1 byla slušné zahřívací kolo s neotřelými tvářemi a zajímavou zápletkou. Rozuzlení bylo zajímavé, ale pro mě SPOILER únosce malého pětiletého chlapečka je darebák, džhádista na druhou. Abychom v to měli za mě jasno. Co je v domě není pro mě... šéfy co píchají své podřízené nemám rád. Takže jsem trochu déle hledal, komu fandit, a ejhle taková britská Annie Girardotovánám tu vykoukla a její výkon byl lepší a lepší a lepší. Série 1 = 70%. Série 2 byla ještě o kousek lepší, herec vrahoun byl naprosto skvělý, ilegální píchání pokračovalo a vyřešení staré vraždy byl hezký kousek trpělivé policejní práce. Ono to zneužívání.. SPOILER kauzu Kulínského si také můžeme najít...A to, že soudy špatně posuzují domácí násilí? A je to v Česku jinak? Dvojka neztratila tempo, lehce akčně v závěru přitvrdila a tak dávám 75% s očekáváním, že na mě vykoukne třetí série. Má k tomu hodně dobře našlápnuto.

Ovládací panel
2 body