Redaktorka komunitných novín Molly Cooperová (Laura Vandervoort) a bankár Patrick Kensington (Rainbow Sun Francks) si po internete dohodnú výmenu Mollyinho malebného statku a Patrickovho luxusného bytu práve počas vianočných sviatkov. Zatiaľ čo Patrick došiel k záveru, že si musí konečne splniť svoj sen – napísať skvelý román, Molly chce prežiť veľkú lásku ako z románu. Dohodnú sa, že si nebudú navzájom telefonovať, ale budú si posielať e-maily, pričom oboch táto komunikácia baví stále viac. Dočká sa Molly svojej romantickej lásky? (Arsenal83)

silentname

"A Christmas Exchange" je síce film, ktorý sa nedrží klasického rozprávania vianočných tv filmov, no to je asi tak maximum čo môžem povedať ako zaujímavosť. Je zaujímavé, že počas dvoch tretín filmu sa naši hlavní hrdinovia ani nestretnú a jediný spôsob ako spolu fungujú je komunikácia skrz maily. To je niečo trošku nové. Nie úplne, ale aj tak pridávam aspoň nejaké body v tomto smere. No súčasne sa film nezaobíde aj bez klasických scénok, ktoré poznáme a hlavne musíme mať opäť momentku, kde všetko je najkrajšie, no musí to skončiť pre klamstvo jedného z dvojice, aby sa pohádali a mohli sa dať opäť dokopy na konci filmu. Na jednu stranu z toho vznikne jedna kvalitná hláška: "Get Out Of Your House", ale inak to má asi rovnaký význam ako vo všetkých ostatných filmoch. Čo sa však filmu ako takého týka, tak je zaujímavé vidieť cestu do Londýna, na ktorú sa Molly vyberie, aby sa priblížila k príbehu svojich rodičov, ich stretnutia a lásky. A dáva to filmu trošku iný nádych. No kde film absolútne zlyháva je jeho tempo. Páni moji, mnohé scénky pôsobia oveľa dlhšie než majú, lebo film nevie dobre striedať časti príbehu Molly a Patricka. Vďaka tomu to miestami vychádza trošku kostrbato a nie úplne ideálne. Je pravda, že film by som asi chcel oceniť trošku viac, už len preto, že si zvolil trošku inak spracovaný scenár, no aj tak sa nevyhol momentkám, ktoré mu podkopávajú nohy. Nie je to zlý film, ale myslím si, že mal reálne na viac. Hodnotenie: B ()

Heywood

Jasně předem prohlédnuté. Jasně víme, jak to skončí... ale námět není až tak okoukaný, ona je půvabná a fandíte jí.. on je fajn chlapík. A Londýn je krásný... kdo ho poznal, tak to ví. A ti chlapci na ty kytary fakt hrají.. To že sebestředná autorská blbka potřebuje zrcadlo je také realita a blbka se změní v chytrou. Proto vydělává... blbci brečí po hospodách. Dáme vánoční hábit je to na 55% ()

Arsenal83 odpad!

Pre fanúšikov kanadského multi kulti určite vysnené rande. Lebo snom kanadskej pehatej blondýny s začiernenými očnými vačkami musí byť predsa zámožný Afrokanaďan, ktorého predkovia v Senegale vedeli, ako správne obchodovať s čiernym mäsom a tak sa stal z neho bankár. To je tak, keď máš vykorisťovanie v krvi. Dnes sa už nejakí hetero drevorubači z Britskej Kolumbie nenosia, to je fujky, ale našťastie tu boli aj utešení gayovia tiež pôvodom z okolia Viktóriinho jazera, čo by vzor dnešnej morálky, takže všetko v poriadku. Objavil sa aj nádejný biely heterák, ale to rande dopadlo zákonite zle, bol to magor, to sa dalo očakávať. Nastavené trendy splnené. ☑ Hurá k svetlým zajtrajškom! Pardon. K tmavým zajtrajškom. Svetlosť evokuje rasizmus. ()

allegria odpad!

Nevěřila jsem, že po tolika špatných filmech, které jsem už viděla, mě ještě něco může překvapit. Ovšem tahle zcela nesmyslná blbost mě ohromila. Lidé se chovají jako idioti, jen aby dostáli scénáři(?), dialogy jsou ubohé, nevěrohodné, příběh strašlivě roztahaný, nekonečný... Kam se to filmové umění ubírá? Hrůza... ()