Vražda v Londýně (2022)

Bylo to tak přestřelené, tak přiblblé, až to bylo skvělé. Rockwell jako obvykle nezklamal, Saoirse Ronan byla ekcelentní horlivá blbka a celý parodický nádech na Christie motivy byl skvěle udělaný. V zásadě jsme se 90% času bavili, konec bych sice vylepšil, ale i tak to stálo za to.. Za mě 70%. Pozn. Brody přesně předvedl, čemu se v Hollywoodu říkalo "směnný obchod", když už ty soudní procesy tak hýbou kdejakým médiem.

Škola dobra a zla (2022)

55% za celkem originální námět a výborné technické provedení. Problém jsem měl s přílišnou snahou  o zobrazení "globálního" světa, s hlavní hrdinkou (opravdu se mi jevila nehezká) a příšerně dlouhou stopáží. Protože pohádky se dnes nenonsí, tak jsem přihodil %, aby snaha o ně nevymizela z kinematografie, protože jinak budeme zírat jen na ty přiblblé a ještě přiblbější nekoukatelné komiksy.

Dobrá sestra (2022)

Mrazivé, napínavé a ukazuje to selhání právního státu. Pokud to připomene českou skutečnost, tak jsme doma. Herecky výborné, kamera citlivá, Redmayne špičkový. 70%

Vstupenka do ráje (2022)

Sorry, to je škvár. Mimochodem jsme na Bali byli a tahle propagační pitomost byla opravdu přitažená za vlasy. Předvídatelní doslova trapní exmanželé, a jejich dcera, která v podstatě utíká od svého života, prostředí vzdělání a všeho, takže nevyrovnaná hledající spásu a ráj (to funguje na dovolené tak 3 týdny). Vše zabalené do kýčovitých záběrů "samých šťastných lidí" (kam se hrabe ve své době komunistická propaganda) a konec byl více než převídatelný. Do toho komická figurka pilota, který má projevy pubertálně zaostalého sexuálně deviantního blba, což bylo rozhodně neveselé ač cíl byl zřejmě opačný. Překvapení nula, hudba přihlouplá, herci vyjma celebrit nevýrazní, zápletka primitivní... marně jsem hledal, co bych pochválil.  S úlevou jsem vyčkal konce.20% za ty západy slunce...

Náš skrytý vesmír (2022)

Něco tak klišoidního jsem už dlouho neviděl. Tvůrci podřídili nabízený svět scénáři filmu ignorujíce vše, co svět dělá reálným a také skutečným. Uslintaná romatika dostala ránu, aby příběh vyzněl pravdivěji, ale nevyzněl, jen sladkobolně skorovánoční nadílkový film vrhl do ještě větší prázdnosti a falešné naděje v "dobro světa". To sice existuje, ale tohle byla jen pohádka a ještě Jeníčka snědla čarodějnice. Řemeslně zdatné ,ale jinak nikdy podruhé. 20%

To nic, drahá (2022)

Tak první mě pochopitelně napadl Pozor spoilééér nečíst......nám všem známý  Matrix, a na obdobné téma můžeme přihodit další filmy. Co bylo potěšující byl výkon hlavní hrdinky a jejího "manžela", protože na ty dva se dalo koukat. Wilde vypadá čím dál hůř... no dobrá, ostatní herci byli jakoby neherečtí. Pine si střihl jinou roli než vesmírného hrdinu a chtělo trochu víc, aby diváka přesvědčil, že je tím, čím je, když film nám naprosto utajil pozadí, PROČ to vše bylo, když pomineme zábavy lůzrů - ostatně Hra na oliheň je jasná. Končím na 55%, ale patří to mezi to lepší, co je v poslední době k vidění.

Na západní frontě klid (2022)

Je to brutální a to je dobře. Je to varující a to je více něž dobře. Ukazuje to hrdinu, ale idiotismus Německa se nemění a platí to zde, v roce 1945 také a i dnes je to téma, kdo Evropě škodí. Kamera výborná, hudba podtrhuje děsivost, snad jen ta stopáž mohla být kratší. A možná se tam mělo trochu více mihnout té zákulisní politiky, aby se kontrast luxusu s bídou zákopů zvětšil. Ale každý by to natočil po svém...75%

Jan Žižka (2022)

Proč mám pocit zmaru a dílem i nudy? Temná kamera, bitky, dobová zápletka a výborní herci... vše by to mělo být super. Nějak nebylo. Taková ta česká rozvláčnost, moc jakoby přemýšlivých scén, a Helena Trojská jako hlavní subjekt..nechytlo mě to. 60%

Zločin a Emily (2022)

Bylo to lepší, než jsem čekal, a pokud chtěl režisér, abychom z amerických Libanonců měli špatný pocit, tak uspěl. Ještě více uspěl u "reklamní agentury" ve vedení se ženou, která přesně předváděla, že to není pohlavím, když je šéf lidská svině, ale charakterem. A kvóty na charaktery se těžko zajistí. Tyhle dva malé detaily jsou za dvě hvězdy, třetí je za hlavní hrdinku a vtipný konec. Ač herečka vůbec nevysílá žádné feromony (alespoň ke mě ne), její výkon je lepší, než se na první pohled zdá. Kamera neruší, hudbu nezaregistrujete, klišé večírků je tupé a klišé "nejlepší kamarádky" také, podsvětí moc nezahlédnete a chybí vysvětlení technického základu celého triku. Až tak jednoduché? Hm.. 60%

Deus (2022)

Ten vizuál vojenského typu moc neodpovídal "vědecké" vesmírné výpravě a působil jako nákladní loď, ve kterém jsme se téměř nedozvěděli, co kdo měl v posádce vůbec za úkol. Kritika zelených fanatiků, - spoiler! - co by dnes zakazovali auta a krby a zítra vybíjeli národy pro Martičku Zemi je tu ale příkladná a za to dvě hvězdy, protože to je poselství, které se musí zdůrazňovat. To, že globalistní šílenci, co si dnes mohou koupit soukromou armádu či vesmírnou loď je nebezpečím, je také dobrou připomínkou tohoto filmu. Jedna hvězda za hlavní hrdinku, ale povšechně to byl průměr. 50%