One Piece (1999) (seriál)

Momentálně, co recenzi píšu už není epizoda, kterou bych mohl vidět, proto jsem se rozhodl napsat recenzi a ohodnotit tento klenot. Jsem nesmírně hrdý na to, že jsem se rozhodl to zkouknout a ani trošku toho nelituju. Ano, byly zde epizody, které byly nudnější nebo rovnou celé arcy jako třeba Long Ring long land arc, který měl fakt mrzkého záporáka, ale tyhle věci hodím stranou. Věřím, že mezi anime by si našel své oblíbené i zatvrzelý a protivný důchodce z facebooku jenom stačí přehlédnout formu, v jaké je to podané a zaměřit se na příběh. A u mě to naprosto vyhrál neobyčejně promyšlený a živý svět One Piece. Přece svět pirátů a vodních příšer, kde můžete získat náhodné schopnosti jenom díky tomu, že sníte ďáblovo ovoce zní za mě naprosto fantasticky. Všechno je zde tak živé, a tak strašně promyšlené, že jsem z toho kolikrát i brečel buď smutkem, nebo úžasem. Skutečně Oda vytvořil neskutečný příběh, který stále pokračuje a nabíjí mě štěstím. Hlavními postavami je pirátská posádka nazývaná „Slamáci“ a každý z nich má za sebou minimálně působivý příběh, díky kterému si alespoň pár z nich zamilujeme a vždycky má člověk radost, že se do posádky připojí nový slamák. Dost se mi do hlavy zapsala i hudba ta hudba je prostě něco skvělého, dlouho jsem neslyšel tak chytlavou hudbu. Anime se skládá z arců pidi část z nich je špatná jako už zmiňovaný Long Ring Long Land arc, ale drtivá většina je naprosto bombastická jako například Whole Cake Island, Thriller Bark nebo legendární Marineford, který zůstal v paměti všech fanoušků, ale za mě to vyhrál nejaktuálnější dokončený Wano Country, který je za mě mistrovské dílo hlavně z důvodu dojemných a epických momentů, animace (fakt nejlepší animace soubojů, co jsem viděl) a taky záporáci (Kaido je záporák, ze kterého šla hrůza). Doufám, že mi One Piece zůstane v srdci pěkně dlouho.

One Piece - Mugiwara no Rufi - Kaizoku Ō ni Naru Otoko (2022) (epizoda)

Nejlepší epizoda z One Piece a možná i nejlepší epizoda ze všech seriálů, co jsem viděl. Při psaní tohohle doslova brečím štěstím a jenom si říkám, jak moc jsem rád, že jsem se do tohoto anime vrhnul. Beze srandy tu není nic, co by bylo špatně.

One Piece - Takinobori! Wano kuni no kaiiki daikókai! (2019) (epizoda)

SAKRA! JAK TOHLE ANIME MÁM DÁT JEŠTĚ VÝŠ V OBLÍBENOSTI?! Takhle epizoda mě tak oslnila v úžasnosti, že jsem hlasitějším hlasem vykřikl, že toto je MEGA!! PEAK fikce za mě. Ten SOUNDTRACK je absolutně skvělý a do Wano Country arcu perfektně zapadá a navíc ta ANIMACE, to je něco tak bezvadnýho, že se to slovy těžce dá popsat. Normálně mám slzy v očích, když toto píšu.

One Piece - Tsuini Shūketsu - Sōzetsu Katakuri-sen no Yukue (2019) (epizoda)

Souboj mezi Luffym a Katakurim, který trval 21 epizod je u konce a musím říct, že to je mistrovské dílo. Strašně originální prostředí pro souboj, ukázka naprostého vyčerpání, strašně dobrých taktik je něco úžasného a navíc vzájemný respekt mezi soupeři je třešničkou na dortu.

One Piece - Usotsuki - Rufi to Sanji (2018) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda z tohoto arcu. Máme tu neskutečnou a smutnou scénu, kde se Luffy ptá Sanjiho, co skutečně chce a Sanji mu odvětí tím, že se prostě chce vrátit k nim, ke svým přátelům. A musím zmínit to, že se tu poprvé objevil Katakuri a nemůžu se dočkat na jeho legendární souboj s Luffym.