Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Neskutočne odfláknutá posledná séria. Dej absolútne nezaujímavý, tvorcovia ako keby zabudli, čo sa dialo predošlé tri série a prečo "my diváci" máme tento seriál radi. Zmena prostredia a nové postavy tomuto seriálu absolútne neprospeli. Keby aspoň ten záver krajšie dotiahli, dalo by sa možno prižmúriť očko. Takto odchádzam sklamaný... veľmi...

Savage River (2022) (seriál)

Tento zaujímavý objav z austrálskej produkcie veľmi milo prekvapil. Herecké výkony slušné. Austrálsky prízvuk poteší. Kameru a prostredie poznačil nízky rozpočet, ale zaujímavý dej to skvele kompenzuje a v závere všetko do seba krásne zapadá. 80%

Outer Banks - Season 3 (2023) (série)

S treťou sériou dobrodružstvo pokračuje ďalej. Prvá časť má pomalší spád, ten je následne kompenzovaný v druhej časti, kde mám pocit, že sa dej posúva až príliš rýchlo. Koniec koncov som si ale túto sériu a aj zvláštny prízvuk Singha veľmi užil. Už teraz sa teším na 4. sériu :). 92%

Outer Banks - Season 2 (2021) (série)

Druhá séria je o niečo akčnejšia ako prvá, čo beriem pozitívne. Seriál si stále zachováva svoju vysokú kvalitu a čoskoro sa dočkáme aj ďalšej série, ktorá rozhodne ešte má čo ponúknuť. 90%

Outer Banks - Season 1 (2020) (série)

Unikátny a napínavý dobrodružný seriál odohrávajúci sa v peknom prostredí na ostrovoch Outer Banks v Severnej Karolíne. Začiatok bol na môj vkus trošku zdĺhavý a nudnejší, ale neskôr sa každou epizódou dej posúva rázne dopredu a množstvo "vaty" je minimálne. 86%

Proč ženy zabíjí - Secret Beyond the Door (2021) (epizoda)

Celkom podarený začiatok druhej série, síce tu už máme namiesto troch dejových liniek iba jednu, ale tá vyzerá zaujímavo a začína sa nám mierne odhalovať už v prvej epizóde. Teším sa na ďalšie diely :-)

Ruská panenka - Série 2 (2022) (série)

Divná séria, ktorá mi absolútne nesadla. Vôbec nenadväzuje na prvú sériu, čo ma sklamalo. Cestovanie časom je "cool", ale treba to vedieť aj správne podať. Táto pozliepaná hatlanina bola ťažko sledovateľná, príbeh ma veľmi nezaujal a keď som sa konečne trošku chytil v posledných epizódach a čakal som, že príde nejaké objasnenie situácie, tak to zakončili úplne tragicky a vlastne nič sme sa nedozvedeli. (Po zhliadnutí jedného YouTube videa som lepšie pochopil o čo tam šlo, ale napriek tomu svoj názor nemením.) 49%

Interstellar (2014)

Zaujímavý film s množstvom zvratov. Avšak na môj vkus bol Interstellar až príliš scifi a navyše od druhej polovice ťažko pochopiteľný. Niektoré pasáže boli celkom zdĺhavé a za tie tri hodiny by sa to určite dalo podať aj zrozumiteľnejšie. Viac ľudí by si prišlo na svoje, keby to celé dávalo väčší zmysel. Ale Nolan si bohužiaľ ide svoje...

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Mám pocit, že seriál v druhej polovici tretej série stratil svoje čaro, ktoré bolo neustále cítiť počas prvých dvoch sérií a aj v prvých dieloch tretej série (síce v menšej dávke, ale predsa len). Husiu kožu a slzy v očiach, ktoré ma sprevádzali prvé dve série bohužiaľ na konci tretej série nahradilo sklamanie. Čakal som nejaký závažnejší zvrat alebo vysoko emotívnu udalosť, ale nič také neprišlo. Dej úplne stratil grády, čo ma neskutočne mrzí. Nechcem teraz povedať, že tretia séria bola zlá, soundtrack a postavy boli skvelé, ale to čaro, čo robilo Sex Education tak výnimočným a emotívnym seriálom sa vyparilo ako samotná Ruby. Každopádne verím, že 4. séria opäť zamieša karty a zároveň prinesie to, na čo sme boli zvyknutí. 88%