Děrsu Uzala (1975)

ano tohle je jeden z nejlepších filmů o přátelství.. navíc a přesto že tam je stržena velká část budování si přátelství rozmluvou tak o to je cenější že to(vytváření přátelství) z filmu čiší na každém kroku

Trhák (1980)

buď 2* nebo 4* .. je fajn si z toho udělat takhle bžundu jenže horší že některé ty "filmové" části byli tak dlouho že jsem v nich trpěl

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

konečně!! děkujeme za prachy, ale FUCK OFF GEORGE!! ještě že nerežíroval a na scénáři se podílel jen lehounce příběhem.. jinak by STAR WARS přišlo o svůj nejlepší díl..

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

dobře dám 4*(i když za 3* bych se taky nestyděl) ale pořád trvám na svém že Lucas je mizerný režisér a ještě horší scénárista .. základní příběh tohoto filmu a to jak vymyslel pletku celé ságy a svět SW je ok, SW je opravdu mistrovský nápad(za který můžou kreativci vizuálu-maskéři-návrháři kostýmů atd.) z kterého vytřískal hlavně v dolarech co se dalo, ale na scénář a režii by měl o krok ustoupit do pozice producenta (což se naštěstí v SW5-6 podařilo)

Ray (2004)

na 5* to možná úplně není pokud bych chtěl být spravedlivý.. ale v té době kdy sem film viděl sem měl zrovna Raye hodně naposlouchaného, takže mi to sedlo.. a hlavně Foxx a kamera

Box (2009)

základní myšlenka docela ok.. ale způsob jakým se film dál ubírá je děs.. a vadilo mi že neprozkoumává víc (klidně i komorně) možnosti toho základního dilema ..nakonec tedy jen překombinovaná nuda

Nahota na prodej (1993)

najednu stranu 5* nadruhou nejsprostší odpad.. hudba perfektní.. krampolovi chvaty a celkové potírání cikánů - pecka.. a řekněte mi kde uvidíte a jestli vůbec kdy bude existovat poslední scéna filmu kde týpek šuká výfuk, auto ho zajede a on zemře s úsměvem na rtech protože vidí velký "výfuk" na letadle

Sbal prachy a vypadni (1998)

velice dobré 3,5-4* .. ale těch 88% je moc.. tak dám možná trochu nespravedlivé 3*

Robin Williams: Weapons Of Self Destruction (2009) (pořad)

hej hodně dobré.. bohužel tenhle typ humoru mi né vždycky sedí.. některé ty narážky na politiku jsou skvělé a některé bych si rozhodně víc vychutnal být víc v obraze.. něco je jenom sprosté a zábavně podané.. vtipných mi přišlo tak 60% takže paráda

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

jednička je mi sympatická že si zas až tak na nic moc nehraje a je to taková jednoduchá popkornovka za 2-3* tady trojka je daleko lepší jenže jak se snaží hrát na něco epického tak mě sere, že by to tam i trochu bylo (ten důvod) jenže to prostě Lucas tak dosral.. pokud bych teda zase hodnotil pro mě tak nedůležitou věc jako je scénář tak 4* za nápad 0* za provedení +přičtu SW bonus* a sme na 2*