• Krátkometrážní

Epidemie (2009)

Celkem dobrý nápad, ale trestuhodně zpracovaný...Autor evidentně neměl rád Kit-kat a připadá mi ubohý míchat osobní názory do filmu. Navíc jeden by mohl si pomyslel, že nic originálního není schopný autor vymyslet a to přesně si myslím i já.

Prison Break (2009) (studentský film)

Pěkné animace.. U mě má Prison Break bramborovou medaily z NFN..

Slepice (2009) odpad!

Jeden z těch horších (a že jich tam bylo požehnaně) z Noci filmových nadějí...Podle mě to točila nějaká slepice..

Vrah jsi ty! (2003) (TV film)

Takže máme tady vraha, hlavního podezřelého, vedlejšího podezřelého, nepodezřelého, vyšetřovatele (v podání vynikajícího Langmajera) a samozřejmě tajemství netýkající se vraždy. Všechny formality detektivního žánrů byly přesně dodrženy, tak jak je kdysy dávno formuloval jistý pan Poe.

Želvy Ninja (2007)

Snad nejdokonalejší animace, co jsem měl čest zhlédnout. Bohužel formality nejsou všechno. Děj totiž nemá vůbec záporáka, želvy bojují (psychologicky) mezi sebou, což si nejsem jistý, zda pobere dětské publikum, pro které je film především (aspoň doufám) určen. Když pominu všechny dějové nelogičnosti a mezery (někdy přímo megamezery), tak jsou Želvy Ninja dobré..dobré, ale nic víc. Jednu hvězdu přidávám za to, že už nejsem dítě. Jo a málem bych zapomněl na opravdu příšerný dabing, který úplně zazdil postavu Caseyho, z drsňáka se díky dabingu stal Brendan z 90210.

Aeon Flux (2005)

Snaha se tvůrcům upřít nedá, sem tam dobrý nápad, sem tam dobrý efekt, sem tam překvapivý dějový zvrat. Bohužel béčkovost z filmu sálá několika megajouly. Ještě musím vyzdvyhnout opravdu přenádhernou Charlize Theron (opravdu gigantický kontrast oproti Zrůdě, stále nemůžu uvěřit, že to je tatáž herečka).

Čtyři sluhové a čtyři mušketýři (1974)

Stejně jako csfd rozdělila můj život na to, co bylo před csfd a po csfd, tak stejně tohle s mým životem udělala maturita. Tenhle film jsem si pustil jako poslední před důležitým mezníkem mého života. Chtěl pouze jednoduchou zábavu na odreagování.. Les Charlots mě hluboce zklamali, zatim nejhorší film, co jsem s nimi viděl...

Casino Royale (2006)

K Bondovi jsem nikdy příliš netíhnul hlavně z toho důvodu, že mi jeho styl připomínal každoroční nekonečné vydávání EA sports titulů. Musíme něco vymyslet, divák to očekává, ani náhodou je nenapadne dát si pauzu a pracovat daleko svědomitěji. Ale s novým představitelem Bonda (kterému bych po zhlédnutí filmu koťátko zachránil rád) přišla i nová energie do celého filmu. A vůbec celý bondovský koncept byl přepracován a konečně se upustilo od připitomělých klišé. Bond je cynický, ironický, ale v jádru všichni víme, že je laskavý a dokáže i věrně milovat (což by Pierce nenaučila ani paní učitelka Zdráhalová). Také už víme, že Bond není nesmrtelný (Pierce jste mohli krájet nožem a on se po střihu objevil sešitý) a ještě ke všemu jsme zjistili, že ho bolí, když ho někdo pleskne přes genitálie (tahle scéna ve mně vzbuzovala opravdu velice nepříjemný pocit). Doufám, že další díly nezklamou mou právě nabytou důvěru v Bondovskou ságu.

Sedmá pečeť (1957)

Všechny Bergmanovy filmy jsou vysokého žánru. Bohužel proto se dotknou jen velmi úzkého a specifického okruhu diváctva. Sedmá pečeť rozhodně není špatný film, ale pro diváka, který očekává úvod, stať a závěr (nebo alespoň děj a zápletku), to není příjemné pokoukání. Velmi mi Sedmá pečeť připomínala Údolí včel a vůbec mi styl Vláčila připomíná Bergmana. Oba filmy něco symbolizují, ale je poměrně těžké najít co symbolizují, co chtějí diváku vzkázat.

Monology vagíny (2002) (TV film)

Dost mi to připomínalo Na stojáka.. Musím uznat, že námět je více než originální, ale zdálo se mi, že na to Ensler spoléhala až moc, tím nechci říct, že by její vystoupení nebylo profesionální a úchvatné, ale po začátečním šoku se 76 minut začalo táhnout čím dál pomaleji...No jo, ta dilatace času... Na závěr bych chěl říct, že BUD-SFIS je buď debil nebo šovinista, protože stupidnějších obsah jsem nečet ani u Toma a Jerryho... O MUŽÍCH NENÍ BĚHEM CELÉHO VYSTOUPENÍ ANI ZMÍNKA TY VOLE!!!