X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nerad šlapu do vosího hnízda bzučících skalních fanoušků, ale mi tahle zmutovaná evoluce příjde ideálně vzestupná. Singer natočil pěkné dva díly .. první sice hrozně existencionálně uplakaný a pomalý, druhý pak o něco méně uplakaný a konečně pořádně nabušený .. no a Ratner pokračuje opět uplakaným, ale z řetězu utrženým megalomanským spektáklem. Já jsem s vývojem nanejvýš spokojen.

Prci, prci, prcičky (1999)

Jedna hvězda patří fóru o hudebním táboře, který jako jediný nepostrádá timing .. a humor. Druhá pak Stifflerově cool mámě Jennifer Coolidge.

Smoke (1995)

(Minikino kavárna Ostrava, 16/06/11) Repríza po více než deseti letech opět neomylně doručila totéž, co tehdy .. neopakovatelnou zabydlenou atmosféru, pohodu, trochu dojetí .. a chuť na dobré cigarillo. Přemítání nad Augieho nádherným foto projektem je moment, kterého bych si potřeboval sem tam znovu šluknout, ať nezapomínám čas od času zpomalit a nenechat si den splynout s ostatními do jedné šedivé a neprožité mlhy.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ahoj. Jmenuju se Jermann a jsem X-fil. Mám rád ufouny, amarouny a Sigourney .. a teď i Paula, protože hulí, je sprostej a protože vymyslel Muldera.

X-Men: První třída (2011)

Na první pokus o Origins jsme zdá se nechodili, takže tentokrát nás nestárnoucí Wolverine poslal stručně a jasně do hajzlu.. a dobře nám tak. Ovšem i bez něj se v řadách zmutované omladiny najdou zajímavé typy a o podívanou rozhodně není nouze. Náhled do minulosti starých známých velmi příjemně potěšil a především počátky a postupný rozpad křehkého přátelství Charlese a Erika mě až dojaly, jak silně a emotivně jsou podány. V záplavě prvotřídních a velkolepých triků mě jen zaráží jeden výrazně nepovedený, kde ponorka padající na palmami porostlou pláž vypadá jako model z "ábíčka". Jinak paráda .. a bez dabingu! .. 90%

Ložnice a kuloáry (1998)

Mile zamotaná přiteplená komedie s duhově pestrou škálou charakterů .. často dost praštěných a velmi vtipně stereotypizujících. Zároveň malá studnička nezapomenutelných hlášek, které můžou zdatně konkurovat těm z Will & Grace. Většinu z nich ze sebe sype Darren v podání úžasného Toma Hollandera ("All relationships end. You either split up or one of you dies."). No a nechybí eye candy v podobě chlupáče Jamese Purefoye ;-)

Indian Summer (1996)

(FebioFest 2003) Je to už drahně let, takže své hodnocení momentálně zakládám na vzpomínce, že jsem byl z tohoto kousku velmi příjemně naladěn a celkově nadšen .. zvláště z působivého závěrečného představení. Billa Nighye si v tom už nevybavuju, což musím v dohledné době napravit reprízou. Snad to někde seženu.

Drive Angry (2011)

Béčko jako prase .. ovšem příjemně svižné, drsné jak struhadlo a místy až třeskutě legrační prase. Dokonalý výkon Willa Fichtnera snad nezůstane castingovými teamy nepovšimnut, protože Drive angry s přehledem povznesl o třídu výš.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

V žádném případě nejsou Stranger tides průšvih, něco jim ale přece jen chybí .. Nechybí Jack, Barbossa ani tatínek Teague, nechybí Will a Elizabeth (nejsou, ale nechybí), nechybí akce, humor ani exotika.. Co ale chybí, je nějaká ta kouzelná špetka čehosi, co Verbinskeho Pirátům dodávala punc výjimečnosti, pocit z prožitého dobrodružství, do kterého se dalo krásně ponořit. Možná je to prostě rozpočtem, co já vím. Podtrženo sečteno .. moc hezky jsem se pobavil, viděl své oblíbené staré známé, málem se udusil pivem při pohledu na vykozenou Judi Dench, která je bezesporu nejmilejším překvapením filmu .. Ale na víc, než 3,5* to prostě není. Savvy?