Hitchcock (2012)

1626. hodnocený film:

Hitlerova hora (2007) (TV film)

655. hodnocený film: Skvělý dokument o alpském sídle Berghof v Obersalzbergu. Dokonalý komentář a skvělé záběry. Dokument, jak má být. Žádné skreslující faktografické údaje. 5* za skvěle odvedenou práci. 5*

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

972. hodnocený film: K tomuhle seriálu snad nemůže mít nikdo sebemenších výhrad. Dokonalým způsobem vyprávěné dějiny, které snad musí zaujmout každého. Vynikající dobové záběry, výpovědi žijících lidí, kteří měli s projednávanými osobami co dočinění, interpretace tehdejších dokumentů a spousta údajů, které jsou podtrženy zajímavými čísly. * si proto zcela jistě zaslouží a podle mě je to asi nejelšpí dokumentární řada, kterou jsem kdy viděl. Uvedu jen nejzajímavější díly z "Hitlerových mužů": 1. Rudolf Hess, 2. Adolf Eichmann, 3. Baldur Von Schirach. 5*

Hitman (2007)

602. hodnocený film: Je fakt, že jsem čekal od tohohle filmu, že se mu nepovede navázat na kult hry, podle níž vznikl. Opak byl pravdou. Je sice pravda, že akce tam zrovna moc nebylo, ale to by bylo asi tak jediné, co bych Hitmanovi vytkl. Naopak nechápu, proč se tu obouváte do Olyphanta, kterej mi přišel fakt hodně kvalitní. Jeho vražedný pohled byl fakt strhující. Nevím, co chcete od herce a od filmu, i když je to Hitman? Hra je jedna věc a film věc druhá. Nemůžete čekat od filmového. Hitmana, že se bude pořád mračit, neotevře za celou dobu filmu pusu a bude chodit a běhat jako ve hře. Co mi přišlo jako skvělý tah, tak to bylo pbsazení naší nové BONDGIRL Olgy Kurylenko. Je naprosto skvělá a překrásná, jako málokterá herečka. Taky jsem hodně ocenil, že ji Hitman odmítl, když se mu podbízela Další plus dávám za skvělý výběr Hitmanova auta (Audi A5), jakožto i za skvělou hudbu a scénář. Není to film na 5*, ale jenom proto, že zkrátka tyhle filmy nikdy nedostanou absolutorium. 4* jsou tedy absolutoriem pro Hitmana. 4*

Hlad (1983)

1454. hodnocený film:

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1*