Těžká váha (2005)

804. hodnocený film: Jak ohodnotit tenhle snímek a zároveň vystihnout to nepodstatnější? Zkusil bych to následnovně... Nejedná se ani tak o snahu udělat nejlepší boxerský film všech dob, ale spíš o velký příběh jednoho obyčejného člověka, který to zkrátka uměl... Film je skvěle herecky obsazen a Russell Crowe je vážně výbornej herec, kterej si poradí se spoustou rolí. Nádhernej a citovej příběh o chudobě, obyčejství a snaze uživit rodinu. 5* a ani slovo navíc. 5*

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Odporný, slabý slovo. Je to hrůza, ale tímhle seriálem se mi snad zprotivili všichni herci, hlavně Dejdar tam hraje takovýho kreténa, že to není možný. A vůbec - je to nehoráznej shit... ODPAD!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

932. hodnocený film: Letos jsem shlédl kompletně celé dva seriály: Californication a Útěk z vězení. V prvním případě to byl Hank Moody a jeho prostořeká huba, která mě skutečně bavila a proto jsem tenhle seriál musel zařadit do svého topu, konkrétně na 2. místo hned za Death Note: Zápisník smrti. Pak jsem se ale začal zajímat také o Prison Break a hned od prvního dílu jsem byl zcela lapen. Každý díl jsem pak lapal jako malej kluk a těšil se vždy na další a další. První série byla zcela bezchybná a díl od dílu se k vězni Michaelu Scofieldovi nabalovali další vězni (jeho bratr Lincoln Burrovs, T-Bag, Fernando Sucre, Charles Wstmorland, John Abruzzi, C-Note, Patoshik a mnozí další. Pak na svou stranu vzali i Alexe Mahoneho, Brada Bellica, Gretchen Morganovou, ale i agenta Paula Kellermana. Útěk střídal útěk a já už nemohl usedět, jak jsem byl v očekáváních na další epizodu. Druhá série se nese v duchu hledání peněz po starém Westmorlandovi, ale to už chybí značná část herců. Ve třetí sérii pak zase jde o útěk ze Sony (vězení v Panamě), kterou pak následuje záchrana samotné Scylly před mocnou společností, kdy jde pořád o život obou bratrů a také krásné doktorky Sary Tancredyové. Úplně bych na ni zapomněl, a to mě z velké části i ona táhla vždy k dalším epizodám... Celý závěr pak je jen vyvrcholením, kdy Michael pro svou lásku Saru obětuje život své matky a život svůj ve zjištění, že stejně by dlouho nežil v důsledku nalezení nádoru na jeho mozku. 5* musím dát a budu se i hádat, když to bude nutný. Tohle je pro mě 2. nejslepší seriál všech dob, který jsem kdy viděl. 5*

Utržený ze řetězu (2005)

611. hodnocený film: Dřív to byla hodně velká móda se dívat na honkongské a čínské filmy o kungfu, kde se ti žluťásci mlátili hlava nehlava. Proč to říkám? Ne, že by byl tohle kungfu - film, ale to, co tam Jet Li předvádí, to je prostě něco famózního. Do toho ta báječná atmosféra násilím zmítané společnosti. Morgan Freeman si zde střihnul další z kvalitních rolí. Pro mě je tenhle film jedno velké překvapení, ostatně ostatní herci se taky vycajchnovali a zahráli top svých možností. Přesto si myslím, že filmy tadytoho žánru na 5* nemají. Spíš hodnotím 4,5*. Protože ale nic mezi není, tak dávám 4*. 4*

Válka světů (2005)

Naprosto excelentní napínavé Sci-Fi, ve kterém byl Tom Cruise naprosto bezchybnej... V roli obyčejného člověka se dostává do třetu s mimozemskými silami. Film na mě zapůsobil přímo dokonale tím, že nepůsobil jako přehnaná fantasmagorie, ale že působil docela i odevzdaně vůči cizím nepřátelům. Naštěstí jsme to ale přežili... 4*

V jako Vendeta (2005)

744. hodnocený film: Film působí hodně mysticky, což bylo jistě i záměrem a nutno dodat, že se to hodně také povedlo. Vynikající Natalie Portman, úžasná hudba a také nezapomenutelné hlášky "V". Vše se točí kolem muže s maskou, který se mstí za sebe, ale hlavně pak za ostatní. Hodně futuristický pohled do budoucnosti Londýna. 4* jsou možná podle mých superlativ až moc krutým hodnocením, ale už tak nějak mám zažité filmy, co na mě působí moc "britsky" a nedělá mi to dobře. Nebo, nedělá... Moc se neztotožňuji s tím, že Anglie by se měla dělat ponurejší a nostalgičtější, než je. Ten nádech beznaděje byl ale famózně zpracován a zaslouží si moje velké uznání. 4*

V pasti (2005)

1237. hodnocený film:

Vyvrženci pekla (2005)

832. hodnocený film: Nevím no, nejprve jsem se dokonce rozmíšlel, zda tomuhle filmu nemám dát dokonce odpad, ale asi by to bylo hodně nespravedlivé. Jinak vůbec nechápu, jak moc dobré může mít tahle zrůdnost hodnocení. Příběh tam, dejme tomu, nějaký je. Hudba taky, ale pak ten odporný styl humoru, strašné herecké výkony a ty masky, to je fakt děs běs. 1* je proto mým maximálním hodnocením. Ačkoli to hodnotím takhle špatně, neříkám, že je to úplnej brak. Spíš tvrdím, že Roba Zombieho nechápu a zcela určitě se nestanu jeho fanouškem. 1*