King Skate (2018)

Už dlouho jsem neviděl takto poutavě natočený „sportovní“ dokument obzvláště z českých luhů a hájů. Parádní mix záběrů z domácích archivů (a že to jsou občas vskutku perly) v kombinaci s vyprávěními krátkých historek těch, kteří nejen že tu dobu zažili, ale kteří i tu českou historii skateboardingu přímo tvořili. Mohlo to skončit fiaskem a pouze jako nostalgické vzpomínání páprdů. Toto se ale naštěstí nestalo a výsledkem je plnohodnotná sonda o tom jak to tehdy začalo z úst „rebelů“ tehdejší doby.

Tísňová linka (2013)

Mohl to byt výborný krimi thriller, mohla to být kultovní záležitost. Bylo to velmi nadějně rozehrané, do 2/3 filmu to mělo nejen spád, děj, ale i autentičnost, tedy potenciál to rozhodně mělo. Pak se však uvěřitelnost nejenže vytratila, ale hlavně to postupně začalo dosti skřípat i co se logiky a chování postav týče. Buď tomu scenáristovi už nechtěli dát další prachy za dopsání anebo byl prostě někým dotlačen: „Hlavně to už nějak dokonči prosím tě, nebo to dáme někomu jinému.“ Jinak si to tvůrčí selhání v závěru totiž nedokážu vysvětlit.

Predátor: Evoluce (2018)

Dopadlo to stejně, jako když pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Je to taky pěkná taškařice. :-D Úplně vidím, jak to ti dva frajeři dávali spolu dohromady aneb týden ze života hollywoodských scénáristů: Den první: „Hele kámo, včera jsem viděl Krotitelé duchů a ten pes tam byl fakt drsňácký, co kdybychom tam taky dali nějaké psy?“. „No jasně kámo Terror dog, dáme tam taky takové potvory!“ Den druhý: „Kámo, včera jsem přemýšlel.“ „No tak to mi ho teda vyndej.“ „Nedělej si prdel vole, fakt.“ „A co tě napadlo?.“ Hele včera…jak si mluvil o těch Krotitelích duchu, tak mě napadlo…víš, jak se Predátor umí vždycky pohybovat jako duch, jak bývá vždycky neviditelný…co kdyby tu schopnost získali i lidi?“ „Tvl, super nápad, ale počkat a jak to chceš udělat?“ „Úplně jednoduše, Penicilin taky přeci našli úplnou náhodou.“ „Takže budou žrát nějaké pilule neviditelnosti“. „Ne vole to je blbost, každý přece ví, že prášky nezaberou hned.“ „No to dá rozum kámo.“ „Ale kdyby existovalo něco, jako šém víš, co měl Golem a dávalo to tuhle super schopnost, tak by se pak každý taky mohl zneviditelnit hned, jen by na to pomyslel.“ „Tvl to je přímo boží, připiš to tam“. Den třetí: „Kámo, jak si včera mluvil o těch vynálezech a vědcích…musíme tam dát vědce nejlíp v laboratoři či tak něco.“ „A ta laboratoř bude krutopřísně tajná na nějakém cool místě, třeba u přehrady s vodopádem samozřejmě, kde by to absolutně nikdo nečekal.“ „Tak určitě.“ „A tam by už léta letoucí zkoumali mimozešťany!“ „No jasně něco jako ve Dni nezavislosti.“ „No tvl…tak to tam musíme dát a musí tam být samozřejmě nějaký hlavní vědec, samozřejmě nejlíp s brýlemi, který bude lehce neurotický, aby vypadal jako ňouma.“ „A jako protiváhu tam šoupnem třeba nějakou vědkyni, hlavně to musí být fakt kočka, však víš proč“. „No jasně, kámo“. „Ale musí umět minimálně pod mikroskopem rozšifrovat DNA, i kdyby to mělo být v karavanu, aby bylo vidět, že je to fakt bedna.“ „No jasně a taky bude umět střílet, skákat, běhat, bude neohrožená, prostě tak trochu jako Lara Croft.“ „Super cool bro.“ Den čtvrtý „Kámo říkam si…jestli ta vědkyně není dobrá až super moc.“ „Proč vole?“ „No jako neměl by ji někdo pomáhat, třeba nějací mariňáci, prostě jako v jedničce či tak něco.“ „No jako jasně ta byla kultovní to je bez debat, jenže když tam dáš drsňáky, tak už tak nevynikne ta naše frajerka.“ „Tvl, už to mám!“ „Přeháněj!“ „Hele ti frajeři musí být tak trochu psychopati.“ „No to je jasné, jinak by se s buchtou přeci nepouštěli do nějakých větších akci.“ „Ale musí to být fakt trhlouši kámo, co budou házet i frky na potkáni, aby byla v místech kde neteče krev i fakt jako prdel k popukání.“ No jasně, paka co si ze všeho dělají prdel a co budou na tu buchtu házet i chlupaté frky samozřejmě.“ Den pátý „Čoveče…říkám si…ty paka…neměl by jim přeci jen někdo velet? Když jim bude velet ta buchta, tak nám to nikdo nesežere.“ „To je fakt ty vole, to mě nenapadlo.“ „A koho tam dáme?“ „Hele je jasné, že Arni už nám na to nekývne, ale on to ani nemusí být nějaký nebušený drsňák vole…Bruce Willis přeci ve Smrtonosné pasti byl taky jen obyčejný polda, který to nandal úplně všem.“ „To je fakt, to mě nenapadlo.“ „Víš co, bude to elitní ostřelovač, ti jsou v každém filmu super a výcvik mají taky zabijácky.“ „No jasně ostřelovač zní super, k těm má každý sympatie, navíc jsou tak trochu tajemní, mají takový ten vnitřní klid a i svůj svět.“ Den šestý „Kámo včera, jak jsme včera mluvili o tom Bruci Willisovi…pamatuješ, jak hrál v tom filmu s tím klukem?“ „Myslíš toho kluka, co viděl ty mrtvé lidi.“ „Ne vole ten druhý kluk, ale taky trochu retarda.“ „JJ už vím vole, myslíš toho, co dokázal rozlousknout i ten nejkrutopřísnější špionský supertajný kód.“ „JJ přesně toho myslím.“ „No a co s ním.“ Hele co kdyby ten náš ostřelovač měl syna, který by měl schopnost přečíst cokoliv napsaného v tom predátorském jazyku.“ „Jako myslíš něco jak když v Matrixu běžili na monitoru ty klikyháky a ti ajťáci v tom viděli běžet i bílého králíka jo?“ „Jj přesně takhle.“ „Tvl toho kluka tam musíme dát, navíc bude samozřejmě zbožňovat svého otce, co je hrdina bez kterého by nebyl světový mír a kterého kdyby nebylo, tak by ani pošták pohled nepřinesl.“ Den sedmý „Mutace kámo mutace.“ „Co to meleš?“ „Vole včera zapnu bednu a víš jak to teď do tebe všude perou, genetický modifikována kukuřice, klonovaní lidí, úpravy DNA a tak podobně.“ „No a?“ „Hele jako Predátor super, frajer vysoký, s pěknou držkou, jak by řekl klasik…ale to už jsme viděli milionkrát.“ „Prostě ten náš Predátor musí být ze všech Predátorů ten nejpredatorovatější rozumíš?“ „No jasně, jsou to přeci chytráci s vyšší inteligencí, jinak by k nám přeci nedoletěli, ti se musí umět geneticky modifikovat!.“ No a pak to tak nějak kluci všechno sepsali dohromady, přidalo se pár efektních výbuchů, výstřelů a zabití a pohádky byl konec.

Země (2015) (TV film)

Lidstvo se řítí do pekla, dělá pro to všechno, je to blízko a jen doufám, že já už se toho nedožiju.

Kapitán Dabač (1959)

Na tomhle filmu je perfektně vidět, jakáže ta herecká profese umí být nevděčná potvora. Kdyby po tomto filmu Ladislav Chudík už nic jiného nenatočil, tak by byl do dějin československé kinematografie navždy zapsán tučným písmem (a předvedeným výkonem rozhodně po právu) jako československý Rambo. Ironii osudu, se však do paměti většiny z nás zapsal jako Sova...doktor Sova.

Pirátské sítě (2014)

Jsme totalní amatéří a nechali jsme se napálit. No a když už se to stalo, tak se v tom ještě porochníme a necháme se napalit znovu. Tak nějak bych to shrnul. No a jelikož tvůrci nejsou zapálení reportéři a investigativci tak se jim ve výsledku nepodařilo odhalit prakticky nic. Přitom potenciál by tam byl, jen by to asi bylo trošku o držku. Ve výsledku tak má divák pocit, že sehrané mohlo být klidně úplně všechno. Prostě průser za všechny prachy.

Boží vzkaz (2010)

Odpusť a bude ti odpuštěno...z milosrdenství *

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Člověk občas žasne nad kvalitou některých českých děl, které se dostanou do kin. A pak, z čista jasna, narazí v televizi na takovou perlu, která by dle mého soudu klidně obstála i v kinech. Spoiler: Při scéně v samoobsluze „Nemáš nochi…svině?!“…to jsem myslel, že umřu smíchy :-D

Jak se fotí... (2017) (seriál)

Od pořadu s názvem: Jak se fotí…bych očekával, že se dozvím, jak se fotí. To se divák bohužel nedozvěděl. Přitom stačilo tak málo. Sdělit v každém dílu pár základních pouček, ukázat si to v praxi. Rovněž jsem postrádal dosti podstatnou informaci, jak byl v daném momentu fotoaparát nastaven a přitom úplně stačilo, přidat dole ke každé fotce popisek s tímto info.