Neboj se a jez! (2014)

Tak nevím, jestli by nebylo lepší se na dokument nedívat a zůstat v nevědomosti. Teď už totiž vím, kolik jídla se vyhazuje doslova "jen tak" a je mi z toho špatně. A ještě hůř proto, že s tím nemůžu prakticky nic dělat...

The Clean Bin Project (2010)

Vydrželi byste celý rok a přitom si krom potravin nekoupili žádnou věc?

Rytíř pohárů (2015)

Vzpomínám si na svůj první Malickův film, kterým byla tenká červená linie. Tehdy už jsem měl nějaký ten film nakoukaný a kochal jsem se famózní kamerou a poetickým pojetím války (ať už to zní jakkoliv divně). Začal jsem hledat další Malickovy filmy a vždy mě na nich fascinovala perfektní práce s kamerou. U Stromu života jsem se poprvé zasekl, protože jsem téměř nebyl schopen překousnout úvodních X minut s nic neříkajícími výjevy z vesmíru. Naštěstí zbytek filmu se povedl a já se těšil na další Malickovo dílko. Mé očekávání bylo vysoké, trailer mě dostal do extáze a samotný film mě zklamal. Ano, kamera je opět famózní, ale krom poslední půl hodinky jsem film spíše protrpěl, jako by to byla paralela ke Stromu života. Film jsem dodíval na tři fáze, protože mě prostě nebavil a všechny ty známé tváře zde vůbec neotiskly své herecké umění. Ani ten Christian Bale nedostal moc prostoru, v celém filmu snad promluví jen skrze voice-overy a jinak hraje jen svými výrazy. Malicka mám rád až moc na to, abych se netěšil na jeho další film, ale Knight of Cups pro mě bude zklamáním, na které brzy zapomenu. Jako vždy jsem si zamiloval hudební podkres.

Spectre (2015)

Žijeme ve světě, kde jsme špehováni na každém kroku a ti nahoře nad námi mají kontrolu. Chápu. Žádná novinka. Nová bondovka toho krom téhle informace ale moc víc nenabídne. Zrovna před pár dny jsem se znovu díval na Casino Royale a nenudil jsem se ani minutu, zatímco tady mě čekalo přes dvě hodiny nezáživných akčních scén s ještě horší výplní mezi nimi. Kam tohle směřuje, to nedokážu odhadnout. Mimochodem, jsem to jen já, komu připadá divné, že když Bond někoho ve filmu zabije, tak se potom hned musí pomilovat se ženou? Připadá mi to ujeté. Netušil jsem, že ženy přitahují muži, kteří dokáží zabíjet. Bondovka s nejhorším záporákem všech dob a stupidním finále, ve kterém Bond sestřelí vrtulník s pistolkou na neuvěřitelnou vzdálenost jako v béčkovém filmu. Bravo.

Krásná mimozemšťanka (1988)

Povedená komedie, které vévodí Kim jako mimozemšťanka a Dan Aykroyd jako komediální vložka.

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

Adrenalinová výprava do džunglí Bolívie. V paměti mě uvízla hlavně jízda po krkolomné cestě v horách, kde bych se bál jít i pěšky :).

Trabantem až na konec světa (2014)

Stejně jako v případě expedice trabantů napříč Afrikou, tohle pro mě byla prostě nudná podívaná.

Další gól rozhodne (2014)

Dokument o oficiálně nejhorším týmu v žebříčku FIFA a jeho cestě za vítězstvím. Obdivuji, že kluci (a jedna transgenderová osoba) z Americké Samoi se i přes tak depresivní výsledky (přes 200 inkasovaných gólů a 0 gólů vsítěných) stále snažili hrát, protože fotbal má pro ně evidentně speciální místo v srdci. Americká Samoa je zvláštní místo, kde se k sobě všichni chovají s úctou a celý ostrov je jako jedna velká rodina. Dokonce samotný guvernér vždy přijde do kostela celému týmu popřát hodně štěstí před turnajem. Celý tým je i přes své výsledky chován ve velké úctě. Všechno se ale mění příchodem nizozemského trenéra Thomase Rongena, který je na místní poměry až příliš přísný, ale jak to tak bývá, má pro to důvod a hlavně velké srdce. Na pomoc v turnaji přilétají z USA i dva zkušení fotbalisté s kořeny z tohoto ostrova a klukům se nakonec podaří remízovat, prohrát těsně jen o gól (což už je samo o sobě obrovská výhra) a dokonce jeden zápas vyhrát. V té chvíli je to taková euforie, že slzám se ubrání málokdo :). Jak to bude s týmem dál, je ve hvězdách :). Každopádně pro mě to byl jeden z nejlepších zážitků odhodlání a síly vůle.

Může to potkat i vás (1994)

Film s dobrým srdcem v podání Nicolase a Bridget. Je to už několik let, co jsem film viděl naposledy a bylo krásné se na něj podívat znovu, s odstupem několika let. V Cageovi jsem se poznal o to víc.