Spider-Man: Bez domova (2021)

Proste naložená pecka. Spojenie všetkých troch spidermanov bolo výborné dúfala som, že to spravia a dočkali sme sa. Pár chybičiek by sa našlo, ale nie veľmi podstatných. Celkovo to bolo veľmi dobré film bavil aj dojímal zároveň.  Som zvedavá ako sa bude spidiho osud vyvíjať ďalej ;).

Přes prsty (2019) odpad!

Jedným slovom, ZLEEEE. Utrpenie dopozerať. Lacné vtipy, dej totálny miš maš. Ani flashbacky do minulosti nestáli za nič.

Wonder Woman 1984 (2020)

Zlé, zlé, zlé. Bol problém to dopozerať. Škoda, jednotka bola dobrá, ale toto bolo fakt zlé. Autori si to asi ani nepozreli kým to šlo do kina. Trailer lákal na dobrý film čo sa v reáli absolútne nepotvrdilo. Bizarne vykreslené 80 roky, dejová linka zvláštna, potenciál brnenia, ktoré by si asi mala zaslúžiť ako Thór kladivo nulovo využitý. Len tak sa váľalo v šatníku a vydržalo ehm no asi 2 minúty. Schopnosti, ktoré v budúcnosti nemala ako lietanie a pod.  DC má pár dobrých projektov, ale WW84 sa medzi ne určite nezaradí. Ešteže sa tento film dá z celkového konceptu vypustiť akoby sa nestal nakoľko nevplýva na súčasnosť.

Bez věcí nad věcí (2018)

Nie je to prepálená komédia ako napr. Pán profesor kde tlačia na to aby bolo vtipné všetko aj nasilu.  Za mňa výborný film s pointou a dobrý k zamysleniu. Veľmi slušný filmový počin. Má to príbeh, pointu a dá sa aj zasmiať. Určite stojí za vzhliadnutie.

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Super jazda, až na ten koniec 4 série, čakala som niečo iné a pravdu povediac ma to veľmi sklamalo. Ale inak dobrý seriál.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Nuž nie je to úplne nepozerateľné, ale nevyužilo to vôbec potenciál, prihlúple dialógy, ešte hlúpejšie rozhodnutia a brutálne otravná do seba zahľadená hlavná hrdinka, ktorej zo záhadných príčin každý vyhovie. Ale zas aby som nebola zlá je tam aj pár v celku dobrých postáv, ktoré stvárňujú herci čo aj vedia hrať. Myšlienka víl a lovcov je veľmi zaujímavá a mohli to spracovať trochu svižnejšie a dospelejšie. Uvidíme možno ak bude ešte ďalšia série tak sa trochu viac pochlapia a dajú priestor postavám robiť aj niečo iné ako fňukať nad osudom.

Nemocnice Chicago Med (2015) (seriál)

Na tento seriál som sa tešila, ale bohužiaľ veľké sklamanie. Keď to porovnám s Grey´s anatomy, ktorá tiež býva občas trochu teatrálna je to len slabý odvar. Málo lekárov, ktorý sú špecialisti na všetko navodzuje taký zvláštny dojem. Mala by to byť pohotovosť kde riešia úrazy, a prvú pomoc, ale lieči sa tu všetko od odretého kolena, cez psychiatriu po onko. pacientov. Je to proste strašne prehnané. Doktori v zácviku robia úkony, ku ktorým by mal byť privolaný špecialista a podobne. To by som ešte všetko prežila, ale vadí mi nulový vývoj postáv, riešenie stále toho istého dookola najmä to, že tam stále niekto umiera. Do takej nemocnice by som si nešla dať ošetriť ani zarastený necht. Hold tento žáner je už asi fakt dosť vyčerpaný alebo sa scenáre píšu prirýchlo a na kolene. Nechápem ako sa to dostalo medzi najúspešnejšie seriály. Horšia bola už len Nočná služba to sa fakt pozerať nedalo.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Oceňujem vizuálnu stránku filmu, pekne spracované svety. Horšie to je už po dejovej stránke. Dej viac pripomína pilot seriálu. Plus vadil mi herec v hlavnej úlohe, na neohrozeného agenta sa absolútne nehodil. Cara Delevigne bola super, ale chémia medzi ňou a Valerianom bola na bode mrazu tá zápletka bola skôr nasilu ako divácky zaujímavá. Námet by sa dal lepšie rozvinúť v seriálovej podobe ako filmovej. Pokračovania filmu sa asi nedočkáme čož, ale asi filmový svet nijako neochudobní.