Vikingové - Znamení (2020) (epizoda)

Opäť kráľ Harald, je ako šváb prežije všetko. Nechápem prečo sa tej postavy tak držia, akékoľvek sympatie stratil už dávno. Ďalšia vec, ktorej nerozumiem, je že deti sa v tomto seriáli nedožijú ani puberty. Kde v keli sa potom berú nový a nový vojaci? Bjorn už vlastne nemá následníka, pretože splodil 4 deti a už nežije ani jedno. Flokiho dcéra a Ragnarova dopadli rovnako. Ak tvorcovia chcú týmto šokovať tak sa to moc nedarí pretože už sa to očakáva. Ako náhle sa objaví dieťa je jasné, že dlho neprežije. Čo je tiež zaujímavé, že na Islande sa osadníci dosť rozmnožili tam je asi lepší vzduch.

Smršť (2024)

Do kina som šla kvôli kamarátovi, ktorý Kariku žerie. On bol nadšený. Ja už menej. Film nemal dej. Knihy sa držal len veľmi okrajovo vo forme záberov, ktoré Maštalír ako forenzný psychológ skúmal. Prostredie kúpeľov, ktoré vyzerali ako z čias minulých a budovanie napätia navodili slušnú atmosféru zaváňajúcu hororom. To musím uznať bolo dobre urobené. Pracovať s atmosférou tvorcovia vedia. Ale koniec ma dostal a nie práve v dobrom. O čom to vlastne bolo? Neviem a asi sa ani nedozviem. Nech to beriem z akejkoľvek strany dej nedával žiadnu logiku ani zmysel. Škoda, myslím že sa z toho dalo vyťažiť viac.

Její tělo (2023)

Tak tento film bol ozaj sklamaním. Reklama bo super to sa musí uznať, lákala na zaujímavý snímok. Ale vo finále to bola proste len nuda. Športová časť bola vyobrazená len ako súbor stresu a nekonfortu hlavnej hrdinky. Zranenie, začlenenie do reálneho života a následný prerod na porno hviezdu bol ako z encyklopédie. Nech sa nikto nehnevá, ale hlavná postava sa tvárila ako keby neustále trpela. Absolónová bola slávna lebo sa vedela predať. Inak by asi úspešná nebola, keby sa tvárila tak ako v tomto filme tak natočí jeden max dva filmy a papa. Z filmu som mala pocit, že nepredvádza silnú osobu, ktorá bola úspešná vo všetkom čo robila, ale skôr som mala pocit, že sa pozerám na osobu, ktorú vlastne od mala niekto zneužíval.

Vikingové - Král králů (2020) (epizoda)

Pozerám to síce po funuse, ale vyhýbala som sa spoilerom. Kráľ Harald ten je fakt nesmrteľný. Sfalšoval voľby a stal sa kráľom presne na to aby sa na neho vykašľal každý vazal. Naopak za Bjornom by šli aj do pekla. Trochu nepochopiteľné keďže Bjorna nechali zomrieť. Kto bude teraz vládnuť? Seriál bol fantastický tak do 3 série. Potom začal klesať úrovňou a zvratmi. Hrvitsek mení strany ako kabáty, to je tiež také zaujímavé. A sorry, ale Bjorn Ironside, ktorého nezabili iný borci padá rukou chalana čo sa plazí po zemi ako had? To ako ozaj? Ako sa na to bojisko vôbec dostal veď bez barly ani stáť nevie nie to ešte bojovať. Zdieľam Názor, že všetky cool postavy sú po smrti takže už je to jedno kto to vlastne vyhrá. Ešte čakám ako dopadol Floki.

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Recenzie na toto dielo sú dosť rozporuplné. Ale treba si uvedomiť jednu vec je to adaptácia kresleného seriálu. Efekty sú na seriál vcelku pekne spracované, vizuál a kasting chválim. Samozrejme má to kopu dejových medzier, skratkovitých rozhodnutí, Aang lieta po svete aby sa naučil ovládať ostatné živly a vlastne nestretne nikoho čo by ho reálne aj učil len každý očakáva, že spasí svet. A veľa iného.  Z môjho pohľadu je to však celé zamerané na mladšie publikum. Ako dieťa by som to zbožňovala. Osobne sa mi najviac páčila dejová linka princa Zuca a pokračovanie si rada pozriem.

Vikingové (2013) (seriál)

Prvé tri série boli vynikajúce. Pri štvrtej sérii som mala pocit, že vymenili scenáristov aj režiséra za nejakých lacnejších lebo kvalita začala upadať. Piata série mala rovnaký osud a vo veľkom finále kde už asi každý bojoval proti každému už nefungovala žiadna emócia. So šiestou sériou bojujem len pre to, že sa patrí tento počin dopozerať. Ale je to už bieda. Po smrti Ragnara sa celý seriál rozpadol a bol zbytočne natiahnutý na veľa častí. Škoda, mohlo to byť fakt hodnotné dielo.

Jedeme na teambuilding (2023)

Na Slovenku sa filmu darí, premietajú ho už mesiac a stále plní kiná. Jednoduchá zábava, na ktorej sa dalo dobre pobaviť. Toľko krát som sa v kine nesmiala dávno. Herci boli fajn, jediné čo mi trochu vadilo bola čeština Alendra Bártu, ale inak palec hore. Komédia nabitá hláškami a humorom. Naliaty auditori nemali chybu. Dieru do sveta to neurobí, ale zaručene pobaví ;).

Idol (2023) (seriál)

Nápad a prevedenie zaujímavé. Hlavná postava zahraná Lyli-Rose Depp super HOT. Ale príbeh nič moc až žiadny. Do tretej časti ešte ako tak a potom sa to úplne rozpadlo na prach. Málo dielov nedalo priestor rozvinúť dejové zápletky. Správanie postáv podivné ako aj motivácie na určité činy, ktoré sa vlastne ani nevysvetlili. A ak mal koniec šokovať tak šokoval svojou absurditou. Hra na rádoby superstár vo vile bola taktiež podivná. Na ulici je predsa kopa talentovaných ľudí stačí pozrieť reality show kde sa spieva, ale koho zaujímajú? No nikoho takže asi ťažko by na nich šiel niekto na koncert pokiaľ nemajú zvučné meno, ktoré si asi nevybudujú prebývaním v cudzích domoch a váľaním sa po kluboch. Postava Tedrosa a jeho správanie bolo znepokojivé, ale na konci bol vlastne úplný chudák čo nepochopil, že Joslin sa nabažila a papa.  Hold zlátaná podivnosť, ktorú zachraňujú sporo odeté dievčatá čož pritiahne aspoň akú takú pozornosť, ale to je asi tak všetko.

Máme tu ducha (2023)

Na film som sa celkom tešila keď sa objavil medzi novinkami. Dobrý herci vcelku vtipný trailer, čo sa môže pokaziť? ÚPLNE VŠETKO!!! Ani neviem kam to zaradiť. Ducharina žiadna, humor som tam taktiež nepostrehla. Bolo to v podstate len ukričané a trápne. Za mňa veľmi slabý priemer až podpriemer.  David Harbour má na viac.

Lockwood a spol. (2023) (seriál)

Príjemná oddychovka.  Chválim kásting,  herci sú sympatický a chémia medzi nimi funguje.  Dejovo v celku dobre zvládnuté, nebolo to zbytočne prekombinované, nakoľko ide o nováčikov, ktorí robia chyby a časom bude dej určite náročnejší ak serial dostane šancu. Samozrejme našlo by sa pár nedostatkov, ale treba brať do úvahy, že seriál mieri skôr na mladších divákov a netreba byť prehnane kritický. Oproti iným Netflix počinom,  ktoré nebudem menovať je to veľdielo 😀.