Mušiši tokubecu hen: Hihamu kage (2014) (TV film)

Nádherně se drží své předlohy. Není co více dodat. Zasloužené hodnocení za další příběh s Mushishim Ginkem a mysteriózním příběhem v jeho blízkém i vzdáleném okolí :-) 95%

Sword Art Online: Extra Edition (2013)

Musím uznat, že jak jsem měl "pachuť" těch pár měsíců na SAO, tak po připomenutí se mi opět vrátily pocit, proč že jsem se na to vlastně rád koukal :-) Hodinu zde máme rekap (který mi objasnil pár záhad, ale to spíš proto, že jsem nedával pozor) a v posledních 20 minutách "novou episodu", která nebyla vůbec marná. Nic jsem od toho nečekal a hezky jsem se bavil. Někdy se na SAO opět podívám, i když teď mě drží dosti Log Horizon - ep za ep je to lepší a lepší. 70%

Jowamuši pedal - Season 1 (2013) (série) odpad!

"Ty jezdíš na kole, že jo!" "Jak jsi to poznal? My se známe?" "Ne, ale kdykoli někomu půjčím mojí flašku na pití, vždycky se zeptají, jak se z toho pije. JEN cyklisti ví, že se to musí povytáhnout zubama a tím, že jsi ji stiskl, jsi vytvořil větší proud pro pití." "Ty jsi detektiv?" "Ne, já jsem cyklista!" :-D //////// "Proč? Proč mi to nejede!!! Už jsem ujel 30 kilometrů a kopce, které mi vždy šly, teď nejsou zábavné!!" "Zkus si přehodit o 2 kolečka níž, pojedeš pomaleji, ale půjde to líp." "MY GOD! Opravdu! To je skvělé!".... :-D :-D ///////// A takových hlášek je tam mnoho. Ze začátku velký potenciál, ale teď už se jen chlamu, jak ten hlavní hrdina, který má snad IQ kolem 70 (nežertuji), se všemu diví, nic bez slovní rady ostatních nedokáže a ... pořád se všemu diví :-D Jediný důvod, že pokračuji ve sledování, je právě chtíč se dozvědět, co tam zas zmrví a jak tam medovou řečí budou popisovat krásy bajsyklů. Ano, jízdu na kole mám hrozně rád, ale pokud tam přirovnávají 24km/h na kole k raketové střele a rozplývají se nad tím 5 minut v kuse... to je trochu moc :-D U všech anime sportů (basket, baseball, ...) jsem to spolkl, ale tady jim to prostě žrát nedovedu :-D Jen se musím stále chlamat. Prozatím 50% ... Dokoukáno... Jakožto osoba, co jezdí na kole, tomu nemohu dát nic jiného, než odpad. Poslední x episod bylo tak nehorázně nudných, že jsem je ani nevnímal. "Jedou tak rychle!!!" a přitom jim 400 metrů jízdy zabere 24 minut = celou episodu. Samé kecy, samé zrychlování a cíl v nedohlednu. Neuvěřitelné sr*čky. Fakt nemůžu jinak. 10% za začátek [edit 6. 2. 2015]: @Zuzyzss: Are you fu**ing kidding me? -_-

Kjókai no kanata (2013) (seriál)

První, co mě upoutalo (a je to jen dobře), byla hudba. Krásná znělka poté navázala v úžasnou grafickou podívanou, vcelku sympatickou hlavní hrdinku i hlavního hrdinu. Druhým a třetím dílem člověk začal pochybovat, na co se to vlastně kouká, ale poté se to rozjelo a musím říci, úžasně se to rozvíjelo až do před-před-posledního dílu. Prozatím 4*. POTÉ však přišel zvrat. Autoři byli nejspíš v krizi a dali si extázi, zapili to kafem s redbulem a skočili z útesu. Protože měli jen 20 sekund do dopadu, naflákali do posledních 2 dílů TOLIK akce a příběhového posunu, že by to vystačilo snad na druhou sérii. Takový splašek blbostí se nevidí jen tak. A to zklamání, kdy očekáváte úžasný konec, protože se to kvalitně stupňovalo, a dostanete monstrózní zvratek. Pocit k nezaplacení. Hlavní hrdina se měnil na ufňukaného de*ílka, hlavní hrdinka v ufňukanou a neporazitelnou supermanku (v prvním díle ze sebe vytáhla 0,1l krve a skoro omdlela. V poslední episodě udělala štít takového rozměru, že by pokryla mrakodrap a v klidu. Nelogičnost. Postranní postavy jsou silné, mají vlastní šarm, ale naprosto zdupané poslední 2 episody je prostě odstřelily. Nebylo možno pochopit, proč dělali to, co dělali, co se stalo v minulosti, prostě nic. Velké zklamání. Do 10. dílu opravdu KVALITNÍ, poté skok a konec. Víceméně jako Soul Eater. 55%. Tím to ale nekončí. Protože v poslední scéně se stane ****************..... A tím pádem 40%. Tohle je, jak se zmínil yenn, VRCHLOL UBOHOSTI.

Aoki hagane no Arpeggio: Ars Nova (2013) (seriál)

Naprosto o ničem. "Vy chcete víc?" Nudné. "Vy chcete víc?" Nelogické. "Ještě vám to nestačilo?" Příběh: Mimozemšťani, u kterých nebylo za celou dobu série řečeno, proč se zde objevili a co je jejich úkolem, obsazují veškeré námořní cesty. Tím zablokovali světovou komunikaci. Jeden 16 letý student se však jedné z lodí/ponorky zmocní (sáhne na ni) a začne ostatní likvidovat tak, že je vlastně nelikviduje, ale konvertuje na svojí stranu. A to, prosím, VŠECHNY (až na dvě). Nemá cenu říkat, že je to spoiler, protože mi to bylo po 4 dílech jasné. Lodě vytvořily "fyzické modely" ve formě roztomilých a křehkých dívek, které téměř všechny touží po hlavním hrdinovi, nevýraznému kaptajnovi. Zerro z Code Geass by ho rozmázl jen pohledem. Až tak je tento kaptajn nudný a nudný. Nudný. Boha ten je NUDNÝ. Ostatní členové posádky MUSÍ mít nějakou zvláštní vlastnost, jinak by bylo PODIVNÉ, proč tam vůbec jsou. Je tu navigátor s železnou maskou na hlavě proti alergiím, žena (to stačí...), týpek se super žlutýma brýlema a ... možná tam byl ještě někdo - zrovna jsem dokoukal poslední díl a abych pravdu řekl, netuším. Ani jména. Jediné, co si vybavuji, je "Yonmaru ichi", neboli "401"... Protože se všechno motá okolo této děvy / ponorky. Hledě na poslední díl bych si přesně takto představil silvestr, který má být za 8 dní. 512 (počítali 200, 300, 400, 512!!! :-D) vystřelených nukleárních super fůzních über dokonalých raketo-torpéd a ani jedno nezasáhlo cíl. Naprostá klasika alias jakýkoli film s Arnoldem Schwarz.... V 8. dílu vypustily 2 torpéda, jedno zasáhlo a rozsekalo jejich loď... 512? Smůla. Příště zkuste dvě... Závěrem: Naprosto nelogická show o ... jaké že to mělo poslání? Něco poučného? Ne. Nějaké Ecchi? Ne. Drama? Ne. Skvělé herecké výkony? Ne. Dobrá animace? Ne (počítačem udělané, připomínalo mi to grafiku z roku 123). Logika? Ne. Netuším, co to mělo přinést, netuším, co bych tomu našel za klad... 1 klad: zajímalo mě, jak ta ko**tina skončí, proto jsem koukal na všechny díly. 15%

Sekai de ičiban cujoku naritai! (2013) (seriál) odpad!

Toto show si nezaslouží ani komentář na víc jak jeden řádek. Je to o ničem. Ani ecchi milovníci si tam nenajdou své. 0%

Gekidžóban Steins;Gate: Fuka rjóiki no déjà vu (2013)

Jestliže by mělo mít Stains;Gate nějaké zakončení, bude to právě toto a žádné jiné. Story "tentokráte" se točíčí spíše okolo Makise Kurisu. Je vidět, že i této dívce, která má slabost pro mladé kloučky, jde hlavní role na výbornou. Cestování v čase, měnění minulosti, deja~vu... Přepadly mě podobné pocity, jako když jsem sledoval Suzumiya Haruhi no Shoshitsu. A ten na mě zatím zapůsobil asi nejvíce. Stein;Gate Fuka Ryouiki no Deja vu je úžasným zakončením, které ve vás nechá dlouho hluboké pocity a přesvědčení, že anime průmysl v poslední době na tom není ještě tak zle, ale občas se objeví perla, která prostě stojí za to skouknout. 92% Edit 22.05.2017: Opět shlédnuto, trochu vystřízlivění a zjištění, že je to vlastně taková vykrádačka Suzumie Haruhi. Myšleno toho filmu. Hodně nucených emocí a plot conveniences. Snižuji trochu hodnocení. 85 %

Riddick (2013)

Riddick se nám po spektakulárně vymatlaném druhém dílu, vrací do překrásného zvířecího živočicha nepoutajícího se na žádného jiného člověka :-) Riddick is back. Krásný návrat do dob Černočerné tmy, opět jde vidět, že pokud máme příběh a dobré herce, nepotřebujeme přílišný rozpočet, šílené grafické efekty a bůh ví co ještě. Krásný, zvířecí, temný a krvavý film. 80%

Riddick: Kronika temna (2004)

Riddik se nám vrací a s ním přichází neporazitelnost, spousty chechtáků, které vytvořily opravdu kvalitní vizáž a triky, avšak totálně ztroskotal na příběhu. Tolik nelogických věcí, až mi to přijde k smíchu. Jednička měla jedinečnou atmosféru a prakticky jen se scénou uvnitř či venku z vás šel mráz po zádech. Zde je efektů, až to pěkné není a výsledek? Zmatek, neopodstatněné činnosti, nelogická rozhodnutí... Dá se říci, že film "o ničem". Neoblíbil jsem si tam ani jednu postavu. Krom samotného Riddica. 55%

Černočerná tma (2000)

Rozhodl jsem se shlédnout trilogii Riddica. První díl mě vyloženě nadchnul. Vin Diesel příběhu dává dobrou hloubku a přeci je zde viditelně, že to není "jistota, která všechny porazí a sama nezemře" - ne jako v následujících dílech :-) Velmi kvalitní. Jde poznat nízký rozpočet, ten však plně nahrazuje hutná atmosféra a opravdu úžasný konec. 85%