Free! - Iwatobi Swim Club (2013) (série)

Už od prvního dílu si říkám "jen jeden, kouku, ale už jen na jeden", no prozatím jsem u čtvrtého a myslím, že se ve mně probouzí má ženská / gayská stránka. Nedávné teplotní rekordy v ČR jsou na 100% způsobeny nadměrným hřejícím faktorem u lidí koukajících se na Free!. Chcete se stát gayem? Koukněte se. Nechcete? Nevadí, alespoň se pobavíte. (komentář bude doplněn)

Toaru kagaku no Railgun - S (2013) (série)

Velmi se mi líbí komentáře na anidb.info: |»»| "This Sequel is more awesome than i was expecting it to be, the drama halfway through the series is amazing" |««| - ten člověk se koukal asi na něco jiného. |»»| "For me, the 2nd season is more serious, dark, sad, and Mikoto seems to go down the path of a kuudere." |««| - tmavá, smutná, ... 16. díl a stále jen přehání, řeší blbosti a chovají se jak děti. Touma je neporazitelný a Vector man má IQ kedlubny. (komentář bude doplněn) Edit 09.12.2020 :-) Druhou sérii jsem nedokoukal. Nedovedl jsem přežít ustavičný "girl talk o ničem" a extra přehrávající teleport slečnu a stále se červenající květina slečnu a naprosto všední normální slečnu. Poté, co vyšla třetí série, jsem tomu dal snad 2 díly, ale bylo to ještě horší, takže Naprostý závěr: To Aru Magical Index byl dobrý, nejspíš proto, že tam Mikoto hrála vedlejší roli. Jakmile je hlavní, obklopená postavami, které musí mít nějaké quirky, aby byly zajímavé, tak to jde vše doháje. Nevidím v Certain Railgun (jakákoli série) hlubší smysl, než jen zabít čas. Jsou desítky, stovky lepších anime. Tohle možná upoutí jen grafikou a tím, že si lidi pamatují Index. Může bavit slečny na základní/střední škole. Lightning leave! 40 %

Monogatari Series: Second Season (2013) (seriál)

Po fiasku s Fire Sisters zde máme opět něco, nad čím se stojí pozastavit a každý týden koukat na stále zajímavější vývoj situace. Poznáme také spoustu nových postav (rodiče Araragiho, Senjougahary). (Komentář bude doplněn)

Gin no sadži - Season 1 (2013) (série)

S Watamote asi nejlepší, uvolněné, takové poučné do jisté míry. Příjemné osvěžení. (Komentář bude doplněn). Edit: Komentář doplňuji, ale shodoval by se víceméně s komentářem u druhé série, tak si to přečtěte tam: Gin no Saji 2. Zemědělských 75%

Wataši ga motenai no wa dó kangaete mo omaera ga warui! (2013) (seriál)

Konečně něco depresivního, zábavného, bez nějakého prince a s velmi dobrou hlavní postavou. Nejspíše nejlepší za sezónu Léto 2013. (komentář bude doplněn). || Edit 3.1.2015||: Koukám, že jsem komentář nedoplnil. Ani se nedivím. Watamote jsem totiž nedokoukal, začlo být až moc stereotypní, žádné překvapení, vyústění, závěry, poučení nic. O tom to také být nemělo, ale... Možná že "by" mělo. Prvních pár episod bylo opravdu vcelku prima, avšak něco se muselo stát (už si moc nepamatuji) a pro nudu jsem nedokončil. Proto hodnotím 60%

Rozen Maiden (2013) (seriál)

Ze všech Rozen Maiden prozatím nejlepší. První episoda upravila příběh na dráhu, která se opravdu stala v manze (a lehký rekap) a od druhého dílu se to rozjíždí. Depresivně, pomalu, mile. (komentář bude doplněn)

Blood Lad (2013) (seriál)

Musím říci, že mě tuto sezónu (Q3-2013) Blood Lad vcelku překvapil. Příběhově se teprve rozjížděl a před jakýmkoli vážnějším dějem byl uťat počtem 10 episod. Za tu dobu se mi však zapsal pod kůži svými krásnými narážkami na ostatní anime, nejvíce však na mou srdcovku - (scéna, kdy se snaží udělat Kame-Hame-Ha byla dokonalá...). Určitě nás (doufám) čeká druhá sezóna, kdy by se dle mangy měl příběh konečně rozjet. Z hlediska animace mi to velmi příjemně připomenulo starší Soul Eater, který si v tomto vedl dobře. Postavy v Blood Lad jsou jednodušší, avšak nejsou takové ty úplně klasické a bez změny od začátku do konce. Věru, i hlavní hrdina se jen za 10 dílů změní :-) Nejvíce mě však na této show dostává humor. Specifický humor. Specifický černý humor :-) Ten já nejradši. Proto, možná i přehnaných, jsem si toho vědom - 70%

Ryo (2013) (TV film)

Ze začátku potenciál, uprostřed zkopírované scény (prakticky i přesný úhel záběru a činnost, co tam dělali) z Kenshin: Tsuioku-hen a konec naprosto bez jakékoli posloupnosti a citu. 30%

Little Busters! - Season 1 (2012) (série)

Věřím, že hra "Little Busters'" bude zdařilá, avšak anime adaptace je kriticky uřvaná, ubrečená, nelogická, přehnaná a mohl bych takto pokračovat. Nedoporučuji snad nikomu, hlavně ne těm, co hráli hru. 20%

Kokoro Connect (2012) (seriál)

Lehce bych tomuto počinu na ČSFD zvedl hodnocení :-) Není to kdovíjak úžasná věc, ale neřekl bych také, že by to byl zrovna průměr. :-) Subjektiv skončil u pátého dílu, pokud se nemýlím, stále se to týkalo jen a pouze výměny duše. Poté však nastaly další 3(4) fenomény, které byly o to více zajímavé, že už tam neprobíhalo jen představení hlavních postav, ale řešily se tam i jiné věci. Celkově bych Kokoro Connect zhodnotil jako psychologický seriál, který usnadňuje složitost příběhu právě středoškoláky a spíše jejich ne-ultimátně důležitých problémů. Každá z postav má své klady i zápory, co více, líbí se mi tam jejich vývoj (hlavně jedné holčiny, potažmo i druhé). I blonďák se dočká svého představení a chvíle slávy. Není to něco, na co bych se koukal znova, ale uvízne to ve mně ještě dlouho. Ne jak většina nynějších počinů roku 2013. Dějte Kokoro Connect šanci, srostěte s postavami, dostaňte se přes 5 dílů, zkuste si je vychutnat a přeji spousty úsměvů a překvapení v následujících 17 episodách. (skončit 13. ep. by byla škoda). 70%