Munó na Nana (2020) (seriál)

[3 EP] Takový Death Note ze školního prostředí, po 3 episodách vcelku zájem. Ale velmi rychle to může spadnout do nějaké blbosti. Dokoukáno: K blbosti to opravdu spadlo, skoro jsem sérii v polovině dropnul. Takový téměř klasický battle-royale. Avšak pak se tam stane taková věcička a dost to obrátí příběh. Člověk to přestane vidět jako "L vs Yagami Light" a potenciál se vcelku otevře. Najednou jsem se přistihl, že se na nové díly dost těším. A k mému překvapení to gradovalo až do finální 13. episody. Mám v hlavě více otazníků (pozitivních), než zodpovězených odpovědí. V této chvíli bych to přirovnal nejspíš k Assasination Classroom, která také zprvu vypadala velmi jednoduše, avšak na pozadí se odvíjel doposud neukázaný příběh... Za mě vcelku i doporučuji, sleduje se to velmi jednoduše, po překonání prvních episod to začne být i zajímavé. Good dog 75 %

Kipo a divotvorná zvířata - Série 3 (2020) (série)

Musím uznat, po trochu slabším začátku naprosto skvostné, skvostné zakončení série. Další už nepřije. Žádné dojení. Kipo byla parádní jízda do postapokalyptického světa, která se jen tak nezapomene. Big cat is good 80 %

Deca-Dence (2020) (seriál)

Dobrý nápad, slabé zpracování. Nejvíce to kací "androidi" a jejich teletubbies vzhled. Nejedná se konečně o školní prostředí ani partu gay detektivů a nespadá to tedy do 90 % veškerého všeho, co poslední dobou vychází. Avšak to sérku neomlouvá, aby měla zbytečně afektované postavy, od půlky vcelku nelogické vyústění a přestřelený konec s romantickým zakončením. V průběhu celého sledování jsem byl vcelku rozpolcen. Reboot me... 55 %

Síť (1995)

Hodnotím zpětně - z nostalgie - hádám, že by to zasloužilo tak 3*, ale v době, kdy jsem tento snímek (asi 3x viděl), jsem si ho neskutečně užíval... Ano, skončil jsem profesí částečně u počítačů :-) CD ftw 75 %

Volný pád (1993)

Snad 10 let mi trvalo na doporučení se kouknout na tento kousek a nelituji. Falling Down je úžasná depikce člověka, který je na hraně psychického kolapsu ze všeho, co se kolem něj děje. Provází nás okamžiky, které nás sice nadzvednou, ale mávneme nad nimi rukou. Bill však ne. Bill vytáhne bouchačku a řekne "už toho mám dost". A o tom celý film je. A že toho Bill má opravdu dost pochopíte po 20 minutách. Falling Down byl zážitek. Snímek, který si možná pustím znovu. Znám lepší, není to top cinematografie, avšak rozhodně stojí za to. PS pokud umíte angličtinu, vřele doporučuji hodnocení Critial Drinkera. I am supreme 85 %

The God of High School (2020) (seriál)

O čem GoH je? Kdo ví. Tempo je smrtící. Děje se tam kolikrát tolik věcí naráz, že po shlédnutí episody netušíte, co se stalo. A když googlíte, zjistíte, že ostatní jsou na tom stejně. Když pominu tempo, máme zde klasické trio "Hloupý hlavní hrdina, afektovaná ženská, cool týpek" - Naruto? Anyone? Akorát že nic mezi nimi nefunguje. Jednu episodu si zachraňují životy, druhou si lámou ruce. Nanotechnologie vše zachrání, a hle! Budha z brány vylézá. Naštěstí umí Sasuke kopat, ah, Naruto umí též. Naštěstí umí Sakura švihat mečem, ah, Naruto umí též. Je něco, co bůh Naruto neumí? Pobavit. A udržet pozornost. Jídlo! Najednou kříž před branou. Ostrov zdemolovaný. Tlupa assasinů útočí na středoškoláky, proč? Protože ah! Anděl. Nebo sépie? Teď je z něj strom, a z vesmíru dopadla tyč! Co to vypadlo. To, co před chvíli spolknul? Kopem! Je konec. Cože kdo jsi? Vyplníš mi jakékoli přání? Vrať vše tak, jak to bylo v 1. dílu. Dík. End. Tož tak nějak to působí od cca 3. episody dál... Everybody suffering 20 %

Maó gakuin no futekigóša: Šidžó saikjó no maó no šiso, tensei šite šisontači no gakkó e kajou (2020) (seriál)

Chvliku jsem přemýšlel mezi 2/3, ale přikláním se ke 3*. Důvod? Je to jedno z mála anime této sezóny, na které jsem se i těšil. Neoplývá žádnou hlubokou myšlenkou, je tu klasický scénář "jsem nejsilnější a okolo toho se bude točit každá episoda", ale autoři si to vzali k srdci, začali si z toho dělat srandu a ve výsledku je tu naprosto nelogická pasáž událostí, kterým se prostě musíte kvůli jejich absurditě ze srdce smát, nebudete to řešit a jen si jízdu užijete. Pokud bych měl říct, zda to má něco, co ostatní anime nemají, musím zklamat. Také bych to nedoporučil nikomu, kdo hledá dobré anime. Je to jakási "jednohubka", pokud nechcete nad ničím přemýšlet a užít si stupidní příběh, který ničím neurazí a naopak, pokud ho necháte, rozesměje. Nejvíc bych to připodobnil k Mahoujin Guru Guru (2017), které si ze sebe také dělalo totální srandu, jen z trochu jiného pohledu. Závěr: Pokud se chcete odreagovat, hledáte krátké 13-dílné anime o overpowered kapitánovi, nehledejte dále. Ale nečekejte hloubku ani záchvaty smíchu. Demon Anus! 65 %

Kanodžo, okarišimasu - Season 1 (2020) (série)

Dokoukáno do konce. Kolem 3. episody se to příběhově zastaví a "možná se z toho vyklube něco zajímavého" hodí tvrdý stop... Co episoda, to to samé. Spousta slz (na straně hošíka), spousta manly power (na straně holek). Finally, the end. Repeating bull*hit. Animace i hudba pěkná. Začátek nadějný. Bohužel s tím autoři nic nesvedli. Rent a gun 35 %

Gekidžóban Made in Abyss: Fukaki tamašii no reimei (2020)

80% souhlas s komentářem od Jeoffreyho. Pěkně se mi tam líbilo to bolestivých okamžiků. Protože o tom tento film je. Je tam až moc okatě ukázáno, jak naši hlavní/vedlejší protagonisti trpí. Všichni tam trpí. Trpení super. Trpět!!! Ne fakt.... Film naprosto úžasný, animace úžasná, nemám co vytknout. Ale z hlediska příběhu je tam prostě až moc okatě to, jak "dívejte, DÍVEJTE jak TRPÍÍÍÍÍ"... A to jediné mě štvalo. Snaží se až moc šokovat. Není to přirozené. I tak ale Světelných 75 %

Věčnost (2020) (seriál)

Já nevím. Tohle show je just pure fun a nic víc. Neřeší se tam zásadní otázky ničeho, prostě jen ta abstraktní problematika toho, kdy jeden umře a místo hrobu je ve virtuální realitě (musíte mít peníze), kde se dějí věci nevídané. Já si to naprosto užil, těším se na (doufám) druhou sérii a možná se na to kouknu v brzké době znovu, protože man, this was a ride. :-) IR is not AR 85 %