Solární protipóly (2020) (seriál)

Justin Roiland čelí nepříjemné věci. Tento seriál je bez Dana Harmona - tvůrce Ricka a Mortyho a Community. A je to znát. Skoro jako se koukat na Ricka a Mortyho bez trefných promyšlených příběhových zvratů a hlášek, které ve vás vyvolají to, co jiný seriál ne. Je zde používáno větší množství "slabších" vtipů nebo naopak přespříliš zbytečného násilí a znázornění vnitřností a krve. Solar Opposites je slabší odvar R&M. Ale odvar přecijen dobrý. Rodinka mimozemšťanů má něco do sebe, žlutý sliz je v nějakých scénách také povedený, děcka super, celkový episoidní příběh, který nemá návaznost na sebe, také pobaví a určitě zde nechybí udržení pozornosti. Nejvíc se mi snad líbil předposlední díl, aneb "co se děje za sklem". Doufám, že se Justin poučí z nějakých chyb a vydá pokračování. Velmi rád se kouknu znovu. Manc ave! 75 % || Edit 25.07.2022 - po shlédnutí 3. sezóny: Lepší a lepší. Jak příběhy každodenních starostí našich mimozemšťanů, tak hlavně "The Wall People". Strohost první řady je pryč a třetí jsem skoukl ani nevím jak. Mrtě se mi líbila příběhová stránka "Silver Police", která je otevřená do čtvrté sezóny. Za mě velký upgrade :-) Tak jak Rick and Morty šel s kvalitou dolů, Solar Oposites pro změnu nahoru. Teen Pupa Angst 85 %

BNA (2020) (seriál)

Promyšlené, zábavné, ke konci vše pěkně vysvětlené se super hodícím se závěrem. Je to jako bych pozoroval oblíbenou Zootopii s mixem Kill la Kill :-) Za mě určitě super. Tanuki power 88 %

Nami jo kiite kure (2020) (seriál)

[3 EP] 3-episode rule. Jsem rád, že jsem nedropnul po nic moc prvním dílu. Dílo spíše pro dospělejší, kteří už pracují a vědí, že se s nimi svět nemazlí. Obsahuje plno vtípků a scén, u kterých jsem se ztotožňoval, postavy jsou zajímavé a příběh se dál logicky víc a víc rozvíjí. Těším se na další díly. Shlédnuto: Mno... Určitě je to pro dospělejší, o tom žádná, ale i tak to nemá nějakou moc zajímavou dějovou linku, ani postavy, které by vyloženě zaujaly, žádné šok faktory a hlavní postava je - opravdu - možná až moc uřvaná. Ze začátku to nevypadalo, ale když začne řvát i ve vlastních myšlenkách, je to moc. Takové nemastné neslané. Za mě určité zklamání, začátek vypadal dobře. Určitě bych to jen tak nikomu nedoporučil. Nami yo shut up 45 %

Devs (2020) (seriál)

Devs je náročné popsat. Na jednu stranu to vypadá na deep thinking věc, na stranu druhou je to naprostá blbost, která se drobí víc a víc, jak se to blíží ke konci. Ani Ron Swanson to nezachrání. U poslední episody mi chybělo youtubovské 1.25x ovládání rychlosti přehrávání. **Lehký spoiler** Myšlenka na konci byl (předpokládaný) rozpor k tomu, co se posledních 7,5 dílů dělo a vyústilo to ještě hůř, než jsem tušil. Fousáč naťukal kód do terminálu a já jen koukal s velkým otazníkem "proč???". A ten konec, "potřebuji vaši pomoc, aby simulace běžela". Něco tak neuspokojivého na konci jsem už dlouho neviděl...**Spoiler end**. Není to o tom, že bych nechápal, co nám autoři chtějí říct. Je to o tom, že je to bull**it, který moc nezvládli s hromadou hluchých a nelogických scén. Přitom beginning was fun 45 %

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Připadá mi, jako by bylo vytvořeno fanoušky pro fanoušky. Na nic víc si to nehraje :-) Příznivci herní série ocení prakticky vše, co uvidí. Krásná drastická story. Jediné, co mně osobně se nelíbilo, byly přehnané X-ray efekty z posledních pár her. Ve hrách to dávalo smysl, zde mi přišlo zbytečné. Ale je to jen osobní výtka, nic, co by kazilo celkový zážitek. Come over here! 85 %

Silicon Valley (2014) (seriál)

Jsem zaměstnáním Strojař/IT. Takže prvních pár okamžiků s touto sérií ve mně probudilo mnohé. A Musím říct, do nějaké 4. sezóny se dařilo. Byla to jízda, že jsem nemohl odtrhnout oči od toho, co se tam děje. **SPOILER** Avšak pátá/šestá sezóna je doslova bullshit, který si vytáhli z paty a bylo to jen o přerozdělování sil, ne o nových nápadech a klasického růstu nikoho v někoho" **SPOILER END** Určitě doporučuji shlédnout, minimálně první čtyři sezóny jsou naprosto úžasné a musím říct, málo co mne připoutalo k obrazovce jako právě růst Pied Piper company. Pro ty, co se zajímají o IT, bych řekl naprostá nutnost :-) Pro ostatní - mějte na paměti, pokud nerozumíte IT, mnoho věcí půjde mimo vás. Toto je show zaměřená na geeky. Ne na "normální" populaci. Pro každého z vás, který se zajímá o IT, je toto prakticky povinnost. Nemusí se vám líbit konec, ale začátek je stak svělý, že bych ho doporučil komukli (v IT). Po chvíli přemýšlení Eath myth pi** 7/10

Itai no wa ija nano de bógjorjoku ni kjokufuri šitai to omoimasu. (2020) (seriál)

To je tak OP, až je to absurdní. A autoři to vědí, na nic si nehrají, nic se nesnaží vysvětlovat, pouze předávají enjoyment a u mně s tím nepohořeli, ba právě naopak. Snad žádná episoda nenudila, pořád se něco děje, každou chvíli zvraty, postavy likable i "nepřátelské". Nečekejte žádný hluboký příběh :-) BOFURI je prostě o čisté zábavě a odlehčení ze světa isekai her. Shield-her 75 %

Ježek Sonic (2020)

Myslím, že pro mladší generaci, které je toto směřované, je to výborný kousek. Mít 8-13 let, tak si seriál naprsto úžasně užívám.Vtipy jsou tam i pro dospělé a ty pro malé nejsou ukrutně hloupé. Jim Carrey zvládá svou roli bravurně. Jedinou výtku bych měl k "Donat Lordovi", kdy se mi zdálo, že reaguje na vzduch, ne na postavu stojící vedle něj. Za mě určitě spokojenost. Supersonic 75 %

Violet Evergarden (2018) (seriál)

Nemám zde komentář a něc/kdo mi říká, že je nyní ten správný čas to napravit. Po skoro dvou letech mám brtuální problém si příběh Violet vybavit. Možná jeho hlavní kostru. Pamatuji si tak 5 postav a můj naprosto znuděný dojem. Je tedy naprosto logické, že ve mně toto anime skoro nic nezanechalo. Prioritně vzpomínám na úchvatnou animaci, která se v některých chvílích rovná s Makoto Shinkayem. Co se však emocí týká, pak je to naprosto prázdné. Pamatuji si hlavně to, že většina dílů byla příliš tlačená na pilu ohledně emocí. Autor vám vnucoval "tady brečte" a na toto já nejsem. Violet jsem si logicky neoblíbil, "její snaha pochopit lidské city, především ten dle romantických básníků nejkrásnější" byl naprosto tristní, stejně jajko její naprosto totální strojová povaha, která se až moc uměle postupně ohlazuje. Závěrem: Seriál je moc umělý. Graficky nádherný s totálně prázdným vnitřním aspektem, nucené pocity, nudné příběhy, terminátorské reakce... Nejvíce mne tu irituje fakt, že je vše udělané tak, aby "teď diváku plač, teď buď diváku v úžasu, teď se diváku směj". Nic není v příběhu. Je to napsané tak, aby se to líbilo lidem. Není to napsané tak, aby se člověk vcítil do příběhu. Grafika to nezachrání. Za tu samotnou dávám *navíc. A že zbývá hvězda jako hodnocení? Snad to o této sérii vypovídá dostatečně... Fullmetal Violet 35 %

Mythic Quest (2020) (seriál)

Holly hell... Ta 5. episoda. Feels man... Začalo to jako goofy studio, kde budou jen ty odpady lidstva, které koukají na peníze nebo svůj quirk, a pak přišla 5. episoda. Wow.... No, komentář dokončím po dokoukání. Zatím hodnotím weeb 80 % ... Dokoukáno Stále stojím za tím, že 5. episoda byla nejlepší. Celkově však velmi reálné, nepřeháněné dílko, které reflektuje skutečnost ve studiích, které vytváří počítačové hry. Nic mi zde nepřišlo "přehnané", spíše naopak. Doporučuji všem geekům, já si to naprosto užil a pokud nebude druhá série, tak klobouk dolů, protože by se autoři chovali po vzoru 5. episody :-) Game it out! 85 %