Stasikomödie (2022)

recenze Britty Schmeis z epd Film dokonale definuje tuto rádobykomedii: "co se na Sonnenallee zdálo originální, je nyní jen unavenou imitací".  Ostatně i jedna hvězda je možná příliš, dvě hodiny bez posouvání by byly utrpením.

Du hast es versprochen (2012)

Sice poměrně záhy přicházíme na to, kdo je v příběhu za záporáka, ale vůbec to nevadí. Víme kdo, nevíme však proč a atmosféra houstne. Motivy jsou odhalovány postupně, přičemž to slušně vygradovali na samý závěr před titulky ...

Grüner wird's nicht (2018)

Trvalo to dvě hodiny a ani jediné minuty nelituju! I když vlastně téměř celý film vypráví o samých ztroskotancích, je to přes to všechno obrovsky pozitivní příběh. Jo a komedii, resp. že se budete celou dobu chechtat, úplně nečekejte.

Lieber Kurt (2022)

Dvě a čtvrt!!! hodiny dojáku, k jehož tragédii jsem zůstal zcela lhostejný. Ta hvězda je z pouhé nostalgie, že má TS na svědomí i film Naboso.

Ztracené město Z (2016)

Logika tohoto filmu kulhá na všechny čtyři!!! Jejich vor při pátrání po prameni Rio Verde pluje prakticky celou dobu stále sám, bez plachet, bez pádel, bez bidel - jako v Amazonii teče voda do kopce?? A co tam navíc Fawcett jako hledá při dalších výpravách, má přeci souřadnice vodopádu a od něj to je, co by kamenem dohodil (jednou dostřelil)? Ostatně i bez nich stačí jet prostě po té samé řece k tomu samému vodopádu a tam s tůní za zády střelit do džungle?? (jenže je má, takže kdyby někdo chtěl namítnout, že je těžké vybrat to správné koryto bez znalého indiána, musím upozornit, že během první výpravy prováděli průběžně geodetická zaměření řeky, tudíž průvodce je zbytečný) + v místech, kam zatím nevstoupil žádný běloch, stačí přehodit z oxford english na španělštinu a "Soy Amigo", hned si pokecá s náčelníkem ...

De l'huile sur le feu (2011) odpad!

Nevadí mi rasistické vtípky ve filmových komediích (Agathe Cléryová je super, ani Couleur locale není špatné). Když ovšem nejsou vtipné (ostatně většinou zesměšňují právě toho, kdo je vypráví), jde jen o tupé urážky. Jako v této slátanině.

Verliefd op Cuba (2019)

Sorry, ale Kubě plné homosexuálů a transvestitů nevěřím. Navíc ve mně vzbuzuje jediné sympatie kubánská babička ženicha, Castrova revolucionářka (E Viva Fidel!), což je hodně málo. Zvlášť na komedii. Jedna a 1/2 *

T'as pécho ? (2020)

Komedie o náctiletých, randění a sexu, která je přesto víc romantická, než teenagerská. Ani ta homo linka nevadila. Možná proto, že nakonec neskončila růžovým happy endem, či mužskou líbačkou.

Tod den Hippies!! Es lebe der Punk! (2015) odpad!

Prý delirická groteska naplněná satirickou destruktivitou a hrubým humorem. Já v tom nenašel humoru, ani co by se za nehet vlezlo, na druhou stranu delirium drogového rauše a nechutnosti tu bylo servírováno plnými hrstmi.

BaYom SheHaAdama Raada (2019) (seriál)

Pokud jste ochotni vidět logiku v teoriích strun ve čtrnáctém, dvacátém nebo prostě x-tém prostoru, na jejichž základě obdržel Sheldon Cooper Nobelovu cenu, je tento seriál pro vás to pravé, protože Izrael je podle autorů plný časových portálů, kvůli nimž se Svatou zemí prohánějí teroristé z paralelních světů.