Čaklun i Rumba (2007)

Zvířátka vždycky film vylepší, ale tenhle příběh chytne tak jako tak. Ještě před závěrečnými titulky mi nakonec i nesympatického plukovníka od letectva tak nějak zlidštili. Překvapilo mě datum výroby, tohle je stará dobrá sovětská válečná filmová škola.

Moj ljubimyj razdolbaj (2010)

A zase zamilovaný miliardář, ach jo. Odnesl jsem si tato fakta o penězích: +++ 1) za peníze si štěstí nekoupíš +++ 2) byly by to vyhozené peníze, kdybych na film šel do kina a neviděl to jen na netu

Starshina (1980)

Mají ho za zupáka, který se ulil do týlu. Sklaplo jim, když si poprvé připnul všechny medaile.

Bratr (1997)

Má to postavené jinak než já, ale každý musí uznat, že nezabil nikoho nevinného. A všechno ostatní násilí bylo (na rozdíl od bráchy) jen ve jménu ochrany někoho slabšího.

Bablo (2011) odpad!

Co Ruska, to kočka. A co Ruska, to šlapka. To je asi tak jediné poselství této nesmírně plytké krimikomedie s naprostou absencí čehokoliv komického.

Tři plus dvě (1963)

Pořád jsem čekal, kdy to začne mezi kluky a holkami jiskřit, ale nedočkal jsem se. Postupně jsem posouval děj stále rychleji a zkoukl jsem to nakonec za půl hodiny. Přesto nejsmutnější na tom všem je, že dnes je celý ten krásný kus krymského pobřeží zalitý betonem - v zálivu je nový resort a akvapark :-(. Prý jediné, co by divák poznal, je ta skála v pozadí.

Sekretnyj farvater (1986) (seriál)

Druhá polovina seriálu dost ztratí na dynamice, takže pokud diváka nechytne první díl, asi nemá cenu sledovat až do konce. Pro herce hlavní dětské role to byla jediná zkušenost před kamerou. Škoda, byl to sympaťák.

Běreg spasenija (1990)

Už jen to, že KLDR (ještě za Kim Ir-Sena, považte) se Sovětským svazem natočili „kung-fu“ film, stojí za pozornost, ale ono to ani nebylo špatné. Komu se líbí 36 komnat šaolinu, nebo Šógunovi nindžové, nemusel by být zklamaný.

Ukradená nevěsta (1966)

Sovětský groteskový styl komedií nemusím, ale tohle vtipné bylo.

Razdolbaj (2011)

Líbí se vám Kurýr se Stathamem? V Rusku se vyskytuje šofér, který se nechová jako mnich a zaměstnavatelce naopak dokáže pěkně lézt na nervy. Až tak, že mu hrozí vyhazov. Na druhou stranu jak se chovat, mít za šéfovou takovou pindu? Ale nakonec je to jenom a jedině on, který ji dokáže vysekat z průseru.