Osoboje podrazdělenije (1984)

Z počátku nuda, postupně jsem se nebyl schopný odtrhnout. Ozerov je za pět, jen proto sem pět komet nedám. Přestože je tu bojové akce minimum, že je to film o Velké vlastenecké, je cítit každou vteřinu. Po frontových útvarech cestovaly umělecké soubory (koneckonců to i u Američanů a dalších), zde jsem se ale poprvé dozvěděl, že vrchní velení organizovalo letecky představení i v německém týlu pro partyzány. Že byly vážné ztráty i mezi herci a zpěváky, to se dozvíme na samém konci, kdy se po 40 letech potkali přeživší souboru nad zažloutlými fotkami přátel.

Něvidimki (2014)

Komediální lince by pomohlo víc přešlapů hlavního hrdiny, jako když coby neviditelný bránil krádeži auta, které nebylo kradené. Klidně by mohla vzniknout dvojka. Je tu značný potenciál pro ztřeštěnou ruskou komedii v podobě neviditelného psa a neviditelné krásné baletky.

Děvuška s kosoj (2017)

Příběh to skoro nemá, zábavné to skoro není, ale smrtka a klíčník z toho dělají takovou úchylnost, že jedna hvězda je málo. Jinak je to takový kompilát Ironie suďby/Zkrocení zlé ženy/Na hromnice o den více/Rolničky, kam se podíváš a dalších

Vojačky (2014)

Tady se někdo ptá „o čom to vlastne je“? O zbytečnosti armády a vylízanosti zelených mozků. Polopaticky to je vykreslené na Ramě, reálně na výcvikové důstojnici – Ramině „dvojčeti“ - nafasuješ kvér a frčky a hned ti naroste IQ? A i když jinak souhlasím s komentářem Kindermana a prořízlá huba skrývající vnitřní nejistotu je ta pravá charakteristika, kterou jsem hledal pro Zohar, tak MASH tomuhle filmu nesahá ani po kotníky.    +++    komu se líbilo tohle, měl by pokračovat s HaMefakedet.

Tajemství šifrovací věže (2007) (seriál) odpad!

Tady se politika - nenávist Poláků ke všemu ruskému, projevila v plné míře. Ruští rozvědčíci jsou vykresleni jako úplně tupí. Dokázal bych prominout i tu jednostrannost, ale ty další a další nelogičnosti už ne.

Tajemství dvou oceánů (1955)

Někdy v polovině 80.let byl tenhle příběh zpracovaný v Ábíčku jako komiks. Tahle hraná verze je proti tomu slabá. SLABÁ.

Odnoklassnicy (2016)

Biologické hodiny už netikají, ale doslova rachotí a tak máme hned na začátku žádost o ruku. Což je důvod k předsvatebnímu veselí a na černomořské pobřeží se sjíždí spolužáci ze staré školy. A pak tu je pár klišé - hodně alkoholu, traktoristka, láska, skupinový sex třídních sexbomb, láska, ruský milionář s jachtou, láska a očekávaný konec. V recenzích slibovali, že se budeme smát, až se budeme za břicho popadat. Bylo tam pár vtipných míst, ale dvakrát se na to nikdo asi dívat nebude.

Renegáti (2017)

Nelogické od samého počátku - na to, abych se mohl potápět v jezeře pro poklad, potřebuju: 1) hodně vody a 2) hráz. Vodu zařídili odbojáři, ale dvacetimetrová hráz tam prostě být v tu chvíli NEMŮŽE. Být tam, bude už vesnice dávno zatopená.

Ženščiny protiv mužčin (2015)

Byla by to válka Roseových, ale je to komedie a navíc ruská, takže tu bude pár gagů (hladí se kamenný penis místnímu bůžkovi), pár klišé o ruských turistech v zahraničí a před titulky šťastný konec.