Oni naklonovali Tyrona (2023)

To bylo ale zklamání.... Film má 2h a první půlka hezky osýpá, okořeněná změnou stylu a hezky nás navnadí,.... ale pak, přesně v půlce, se zlomí a začne to být strašně nudné a nezajímavé. Není to hercema, námětem, není to prostředím, ani stylizací, ale je to prostě nezajímavá nuda.

Hellraiser (1987)

Když jsem, jako mladej, viděl přebal tohohle filmu ve videopůjčovně, myslel jsem, že je to nějaký brakový horor. Jak šeredně jsem se ale mýlil! Tohle je opravdu parádní autorská vize a způsob, jakým byl film natočený, tak strašně předběhl svou dobu, že je na to radost se dívat i dnes (samozřejmě nesmíte přehlédnout ten rok, v datumu uvedení filmu). Dneska už to hororově nepůsobí, ale ta filmařina je stále parádní. Navíc je dostupná remasterovaná verze s krásným film grainem a původním, či remasterovaným, zvukem.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Tady musím souhlasit s ostatními. Na dnešní dobu je to trochu problémový film, vždyť je to 35 let, ale pokud na to budete koukat očima filmového fandy, filmu natočeného v té době (1988), tak člověk opravdu musí obdivovat, jak se s tím maličkým rozpočtem podařilo udělat, očima té doby, hrozně zajímavý film. Recenze si přečtěte od ostatních, to jak se na to dívat, jsem popsal a jako, tenkrát ten druhý díl "spíchly" za necelej rok. Jen doplním, že jsem viděl remasterovanou verzi, ve které se podařil remaster obrazu a film mám moc hezký film grain, a můžeme si vybrat z několika zvukových stop, včetně té původní. Zrovna u téhle série si dokážu představit nějaký remake, protože se jedná o unikátní svět, který se vymyká bežným hororům a jeho přiblížení novým generacím a novým postupům, by mu hrozně pomohlo.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Když pomineme nesmyslný překlad názvu - Sedmé nebe, v originálu se jedná o obchod Cloud 9, tak se jedná o sitcom, který neublíží a hodně bude záležet na tom, co od toho očekáváte a jak si přisvojíte jednotlivé postavy. Téma absurdity práce v takových obchodech zde není, nehledejte kopii The Office a jak zde někdo chytře uvedl, tak je to asi jako kdybyste brali Brooklyn 99, jako sitcomu z policejního prostředí. Dokonce celé pojetí je stejné. Ale rozhodně je to dobré na koukání v horkých letních dnech, kdy fakt nechcete jít ven.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Filmovost je tady čistě na úrovni počítačové animace ke hře a i tam herní sérii dochází dech a je to hodně poplatné pojetí filmových sekvencí v japonských hrách v době vzniku her, ve kterých se události odehrávají (a to se bavíme o stylu japonských animací ke hrám v době PS1 a PS2). Jako film to je hrozně nefilmové, kostrbaté a rádoby stylizované. Pokud by to byl hraný film, tak je to s hodnocením na odpad, jako ostatní hrané filmy z této série, ale pokud si před shlédnutím tohle řeknete a na tohle se připravíte, tak si to myslím, tak nějak užijete. Jako fan servis pro lidi, co zamrzli tehdejší éře, je to ok. Vezme vás to na ty naše správná, známá, místa, v určitém čase, celé herní série. Jen si říkám, jak dlouho to ještě budeme tolerovat, protože s každým křížkem v kalendáři, se tohle pojetí stává velmi, ale velmi, obstarožní, hrozně to bije do očí a na konci si řeknete jen "no to ale byla blbost".

Pod zemí (2014)

Zajímavý  nápad a hrozné zpracování.

Halo (2022) (seriál)

Původní herní Halo, na které se odkazuje, je military-scifi a Reach (název plaanety, kterou v seriálu nepochopitelně přeložili do češtiny, jako planetu Cíl, stejjně jako ostatní názvy úplně všeho), jeho vrcholem. Seriál s ním ale nemá formou, ani obsahem, nic společného, i když vypráví to, co se vlastně před tím stalo a dokonce nabourává původní příběh. To všechno by asi nebyl problém, kdyby to nebyla tak strašná blbost. Hloupé příběhové linky, neustálé blábolení a jakoby velká rozhodování a zvraty, rádoby post-apo stylizace vedlejší story, sráží docela fajn akční scény a občasný nakouknutí do toho toho, jak by mohlo filmové Halo vypadat, do průměru všech ostatních nepovedených filmových, nebo seriálových zpracování herních titulů a dalších nudných seriálů, na které se vyhazují obrovské prostředky. A ten příšerný český dabing.....

Super 8 (2011)

Film z Produkce Amblinu, tedy film z produkce a spolupráce Spielberga, s J.J. Abramsem, nabízí fantastické chlapecké dobrodružství, přímo vychází z předchozích Spielbergových filmů jako Rošťáci, Hook, E.T. a jedná se o absolutní filmařinu, která Vám dá vzpomenou o jak fantastické filmy šlo a jak fajnové dobrodružství dokázali zprostředkovat. Každý záběr, úhel a pohyb pohyb, je provedený přesně tak, jak má být a jak nám u většiny filmů, bohužel, chybí, a ukazuje, jak se mají filmy dělat. Ještě doplním, že dětští protagonisté jsem výborní, vůbec vám nebudou připadat otravní, naopak jim budete moc fandit. U nás nehorázně podceňovaný, ve světě naštěstí uznávaný. Pokud jste ho neviděli, nebo viděli a čekali od toho něco jiného a líbil se vám Stranger Thinks a chcete si znovu užít tu radost, tak se koukněte znovu, možná už dnes uvidíte jinak.

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Třetí série je absolutním fan servisem pro všechny Trekies. Už jenom začátek, na rozdíl od ukuňkané znělky první série vám zde už jenom úvodní logo říká: Vítej doma, dlouho jsme se neviděli.... Hudba, každý záběr, každá věta vám řekne, že všechny nové seriály a filmy, z tohoto universa, vlastně za nic nestojí. Dokonce i názvy jednotlivých epizod vás pohladí na duši a navnadí vás na sledování. Je tu několik okamžiků, kdy se několikrát opakuje věta o rodině, takové to americky otravné, ale v momentě, když si řeknete že tohle tvůrci nemuseli, vás okamžitě odmění novým pohlazením. To vše samozřejmě platí pro ty, kteří NG považují za to nejlepší, co ve Star Treku vzniklo. Jak to ale budou posuzovat zcela nový diváci, těžko říci.

Avatar: The Way of Water (2022)

Je to určitě kamerově a technicky výborně zvládnutý film, mix renderu a naklíčovaných reálných záběrů postav, velmi dobře barevně doladěn, aby člověk nevnímal rozdíl. Ale..... celkově jsou to víc jak 3 hodiny nestálého mluvení o důležitosti rodiny, dlouhých záběrů na planetární faunu a celé je to tak strašně americky ubíjející, že jsem to musel vzdát a ani na potřetí se mi nepodařilo film dokoukat do konce. 2 hvězdy za zajímavé technické zpracování a to je všechno.