Baiohazado: Desuairando

• Japonsko バイオハザード: デスアイランド (více)

D.S.O. agent Leon Kennedy je poslán zachránit uneseného doktora Taylora. Mezitím agent B.S.A.A. Chris Redfield vyšetřuje výskyt zombie v San Franciscu, kde se nepodařilo zjistit příčinu nákazy. Oběti mají pouze jedno společné – všichni nedávno navštívili ostrov Alcatraz. (mikki089)

kenkaku

Přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl nějaký Resident Evil co by nebyl v “modrých číslech”. Za mě obrovské plus za animaci a “casting”. Máme tu “známé tváře” (další plus). Protože mám osobní slabost pro “ostrov”, tak plusové body sbírá i výběr lokace. Na druhou stranu mi osobně dost hnula žluči scéna s motorkou (ta byla super debilní), “komáří bio-drony” na tom nebyly o moc lépe… uf. Za mě tedy solidní průměr co nijak nepřekvapil a ani nezklamal. ()

Corpsegrinder

Slabý stejně jako ten poslední animák. Záporák je směšnej, akce je málo, napětí neexistuje a ani to že dali celou partu dohromady nevyužili naplno. Nepomáhá tomu ani fakt že trochu popletli časovou linku a tak ačkoliv se film odehrává v současnosti tak Jill vypadá tak jako v roce 1998 zatímco ostatní postavy zestárly normálně. Aspoň že Leoš je zase sympaticky hláškující borec a ne to sterilní veganský hovno co teď pobíhá ve hrách. ()

HokejovySvaz

Zcela upřímně, MILUJU TO! Má to však několik ALE. První ALE je, že na herní sérii Resident Evil jsem vyrůstal a vlastně stále vyrůstám doteď už od svých deseti let, kdy jsem měl tehdy možnost okusit originální Resident Evil 2 z roku 1998. Od té doby se to semnou táhne a jsem opravdu velký fanoušek téhle ságy. Další ALE je, že jsem moc dobře věděl do čeho jdu, což spousta lidí vzhledem k tomu, jak koukám na hodnocení a recenze moc dobře nevěděla a bůh ví co si mysleli, že tohle bude za film. A poslední velké ALE je, že CGI Resident Evil filmy nikdy nebyly, nejsou a nejspíš ani nikdy nebudou dělané pro masovky, které neznají hry, anebo vůbec neví, co je Resident Evil zač, krom snad sračkových filmů s Millou Jovovich nebo ten nedávný otřesný odpad - Welcome to Raccoon City. Vždycky to bylo příjemné rozšíření loru pro fanoušky, které měli v hl. rolích naše milované postavy (Leon stálice samozřejmě) a jsou hl. tvářemi celé herní značky. Kromě teda Infinite Darkness, to prostě bylo CTRL C + CTRL V - RE: Degeneration, akorát ještě nudnější a komplet se to vysralo na potenciál, který to mělo v podobě dynamiky Leona a Claire, jelikož ten seriál je zase z nějakého důvodu separoval, na Claire skoro až zapomněl a z nějakého důvodu, dal ten nejdebilnější konec v celé franšíze. Důležitý je však nynější DEATH ISLAND a jak říkám, miluju to.  Tady se víceméně splnili mé dětské sny, kdy se mojí oblíbení hrdinové se kterýma jsem se už od mala pokoušel přežít v různých hrách, ať už v Raccoon City nebo v jiných částech světa, spojili a RE parta byla konečně pospolu. Sice je smutné, že se to stalo poprvé až po 27. letech od začátku celé série a ve filmu, ale hej, já beru všechno, kde mám Leona, Jill, Claire nebo Chrise. Příběh je jednoduchý, ničím inovativní a to samé záporák a celá premisa, ale je to úplně jedno, takhle to bylo vždycky a RE byl vždycky příběhově béčko, jak v CGI filmech, tak ve hrách. Film stojí na těch postavách, na jejich úžasné dynamice a obřímu FANSERVICU, který zkrátka nejde nedocenit, za předpokladu, že jste do série neskočili skrze Zimnicovic sedmičku a osmičku. Tohle je snad první CGI RE film, kde jsem si plně užil dialogovou scénu mezi hl. hrdinama a zubil se u toho jak malý kluk. Jen za ten moment jsem extrémně nadšený a těch scén, které v tom filmu jsou a miluju, je víc, ale tahle se mi vpálila do paměti, jelikož přednesla skoro až takový META komentář na celou herní sérii a v podstatě takové pousmání a uvědomění se, jací jsou naší hrdinové borci, kteří to nikdy nevzdávají a i kdyby měli umřít pořád tu mají Jill. To bylo prostě tak úžasné svým způsobem, že jsem opravdu nemohl jinak než se ze srdce usmívat radostí. Leon a Jill mají skvělou vzájemnou dynamiku a tenhle film potvrzuje, že tihle dva by měli dostat i vlastní společnou hru (klidně i hru, kde budou všichni zde zúčastnění, ale to už i tak chci asi moc, že CAPCOME?!). Je trochu škoda, že Chris a Claire tady spíš hrajou druhé housle, ale ve finále, když jsou i s Rebeccou všichni pospolu, je to prostě fantazie a vše, co jsem chtěl jako malý kluk vidět už od chvíle, kdy jsem si prošel, jak origo RE 2 (1998), tak později jedničkou, trojkou, atd., atd. Celé to už jen podtrhuje úžasný soundtrack, nádherná animace, úžasné herecké výkony, líbivá akce a HLAVNĚ, konečně to někdo pochopil, vzájemná SPOLUPRÁCE a INTERAKCE hl. postav. Je fakt k neuvěření, že někomu trvalo tak dlouho, aby pochopil, že tohle je přesně to co chcou OG RE fanoušci vidět. Chci další film s něma pohromadě, při nejlepším další hru, kde budou všichni pohromadě. CAPCOME, laskavě se vyser na nějakého Ethanola Zimnicu a jeho přije***ou rodinu a vrať zpátky ikony série do RE 9, děkuji. A když už to budeš dělat, tak použij hl. znělku tohohle filmu, jelikož je úžasná. Za mě naprostá spokojenost a asi opravdu nejoblíbenější CGI Resident Evil film. Jsem opravdu nadšený a nějací Avengers se můžou jít vysrat. Na tohle jsem se těšil mnohem dýl a rozhodně jsem si to maximálně užil. PS.: Pro rejpaly. Je vám snad 8, že musíte řešit, že Jill v tomhle filmu vypadá jak v REMAKU třetího dílu? Není to jedno, jak vypadá? Žijeme v době, kdy lidi své hairstyly a oblíkání střídají a mění naprosto běžně, takže proč tak moc řešíte, že Jill má zase krátké vlasy? WTF? Nemáte už na co jiného nadávat? () (méně) (více)

Davies182

Film, který je tak špatný, že musí se závěrečnými titulky znovu pouštět všechny své lepší akční scény - auč. Ale teď vážně: animace ujde, monstra též, a Jill Valentine je dostatečně neoblečená. Naneštěstí je to ale zároveň tak blbý a přehnaný, že si to nálepku Resident Evil snad ani nezaslouží. Hry a filmy jsou v tomhle případě vážně nebe a dudy. ()

agentmiky

Nikdy jsem nečekal, že se z frančízy se jménem Resident Evil stane nefalšovaný Marvel. Tohle jsou totiž Avengers se vším všudy. Mě jako obřího fanouška herní předlohy zaujal nápad dát všechny hlavní protagonisty této série do jednoho filmu. Sice to ve výsledku je pořádný guláš, ale vem to čert! Po stránce příběhu nemá Death Island moc co nabídnout, volně to navazuje na Vendettu z roku 2017 (ta mi osobně přišla kvalitnější). Jinak akční sekvence neurazí, na tu spolupráci všech postav se docela dobře dívá. A za závěrečný souboj s monstrem by se nestyděl ani žádný superhrdina (tohle mi už osobně přišlo přes čáru). Slova komornost a střídmost tomuto dílu ságy RE absolutně nic neříkají! :D Za mě dávám 6/10 ()

• Scenáristé potvrdili, že Jill stárne pomaleji díky experimentům, které na ní provedl Wesker. Proto používají model z rebootu hry „Resident Evil 3“. (mikki089)
  • Toto je poprvé, kdy všichni protagonisté ve filmu spolupracují. (mikki089)
  • Ve filmu je zmíněno, o jaký typ viru se jedná. Tentokrát se vrací typ Tyrant Virus (T-Virus) v upravené formě. I přestože mění hostitele v krvelačné zombie, nepřenáší se skrze kousnutí, ale byl k tomu vyvinut speciální druh Bio-dronů. Ten tentokrát z hostitelů nedělá hloupé šourající se mrtvoly, ale dodává jim rychlost, dravost a zvýšenou agresivitu. (ScarFace_V8)