Mladí muži za pultem (1994)

Kevin Smith je Bůh. Jak se mu povedlo natočit s minimálním rozpočtem, takhle skvělej film to nepochopím. Tolik vtipných rozhovorů a scének v jednom filmu se jen tak nevidí. Nejvíc mě pobavil rozhovor Danta(eho?) s jeho holkou o počtu bývalých partnerů hned ze začátku a hlavně její odchod z obchodu a Danteho výkřik za ní.

Maverick (1994)

Tak todle me opravdu dostalo :) Mel Gibson patří k mým oblíbencům a v tédle roli ho mám snad nejradši. Bret "Bert" Maverick musí být sympatický snad každému. Některé jeho hlášky a výstupy mě doslova rozsekaly, jako třeba ta se zabíjením indiánů před polednem nebo přepad mužů, kteří ukradlí 30 000 dolarů.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Možná dokonce lepší než 1. díl. I když 1. je 1. :) Indy je frajer jak má být, seann connery v roli jeho otce je dokonale zvolený a možná moje nejmilejší pasáž je úvod z Indiho dětství, kde mladší Indiho já hraje výborný River Phoenix.

Dokonalý svět (1993)

Napodruhý mě to dostalo ještě víc než napoprvý. Posledních 15 minut sem natahoval. Kevina Costnera mám moc rád a tady se předvedl v tom nejlepším světle. Ten malej kluk byl taky docela fajn a spolu utvořili výbornou dvojici, který sem to postupný sbližování věřil. No a Clint Eastwood je definitivně jedním z mých oblíbených režisérů.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Dvojka se mi líbila snad i víc než dokonalá jednička. Rosario Dawson do filmu skvěle zapadla a její tanec na písničku od Jackson 5 mě dostal. A jak to sakra ten tlouštík Dante dělá, že se o něj vždycky perou dvě ženský?

Auta (2006)

Můj nejmilejší Pixar. Co tak koukám tak obecně asi nejhůře hodnocený od Pixaru, ale pro mě to je pohodovej filmek jak sviňa. Kouknu se na něj klidně několikrát po sobě a stále se bavím. A to sem si před premiérou říkal co to v Pixaru vymysleli za blbost, aby vytvořili film jen o autech. Ale musím si nasypat popel na hlavu, protože pro mě je toto jednoznačně příjemnější i než opěvovaný Ratatouille, a to neříkám, že ten by na těch 5* nebyl taky.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ať si říka kdo chce co chce, Ztraceni se mi z nové vlny seriálu líbi pořád nejvíc. Je to takový průkopník seriálu s mnoha tajemstvími a záhadami, odkrývajícimi se v průběhu sérií. Uznávám, že třetí série byla trochu slabší, ale pro mě byla stále velmi kvalitní a chápu, že tvůrci chtějí děj co nejvíce natáhnout a vyrýžovat co nejvíc prachů.

Přátelé (1994) (seriál)

Můj nejoblíbenější seriál. Nevím jestli za to může nostalgie, nebo kvality, ale Přátelé sjíždím znova a znova a znova. Samozřejmě jsou zde i slabší epizody a momenty, hlavně směrem k novějším sériím, ale s touhle šesticí bych se vydal kamkoliv. Pokud bych si měl vybrat oblíbenou postavu, byl by to asi Ross nebo Chandler

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pro mě osobně velmi důstojný nástupce Přátel, kteří pořád zůstávaji mým nejoblíbenějším seriálem. Zde máme 5 místo 6 přátel a dokonce hlavní postavu. Největším kladem seriálu jsou občasné zajímavé podání epizod, pohrávaní si s dějem a tak podobně. Jako asi většina mám nejraději Barneyho a dost můžu Robin, ale tam nejde ani tak o to jak je napsaná její postava :)