manonfire

manonfire

aaron winter

Česko

15 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Sylvester Stallone

  Tenhle muž je chodící srdce a až to srdce odejde, bude mi chybět mnohonásobně víc, než kdokoliv jiný ze světa filmu. Kdo jiný ovlivnil svou tezí skutečně kladného hrdiny, slušného člověka vystaveného teroru, více klukovských duší měnící se v muže? Za FREDDYHO HEFLINA a jeho "tichou" a kulhavou cestu s brokovnicí v Zemi Policajtů. Za neodolatelně patetického KITA LATURU z Denního světla. Za totálně zkrvaveného JACKA CARTERA a jeho cestu tanečním parketem za odvetou. Za FRANKA LEONEHO z Kriminálu a jeho vymlácení půl vězeňského dvora kotoučem v ruce. Za GABE WALKERA a jeho dechberoucí boj o přežití v nejlepším akčňáku všech dob.. Cliffhangerovi. No a pochopitelně....za ROCKYHO, však víte. Hej Slyi....možná to nevíš, ale jsi nejlepší. Zase jsem kvůli tobě trochu vyměkl. Halt jsem tvůj skalní...(není to náhodou anglicky rocky?:)

 • foto

  Kenneth Branagh

  To co Kenneth předvedl ve Wallanderovi asi překonalo vše, co jsem do té doby viděl a považoval za herectví. No a pochopitelně Hamleta ani Yaga Vám, mistře, také nezapomenu. Heydrich pak byl takovou třešničkou. Pro mě adept na nejlepšího plejera vůbec.

 • foto

  Denzel Washington

  Za 1)Když pronáší větu, která je obsahově čistým patosem, pronáší to takovou formou, že na konci víte jediné....že máte rádi patos, či aspoň jednu z jeho odrůd. Dokáže prostě kvalitou formy měnit bezobsažnost obsahu v obsažný zážitek. Za 2)Baví mě jeho pojetí dramatického skonu (Training day, Safe house) Za 3) MAN ON FIRE best revenge movie ever.

 • foto

  Mads Mikkelsen

  Jeho slalom mezi rolemi výstavních psychopatů, legračních podivínů i charakterních hrdinů v dramatech nejtíživějšího rázu, je obdivuhodný, zvláště, když každou z těchto branek prosviští s takovou suverenitou. Málokdo působí v jednom filmu tak nebezpečně, aby byl v dalším frigovsky kamenným komediantem, a ve třetím citlivým a procítěným charakterním hrdinou. Prostě definice až zarážející komplexnosti,  jako by se narodil nejméně třikrát a pokaždé zrozen pro jinou hereckou polohu jako její ideální představitel. Maličké Dánsko je díky němu a zbytku party kolem Anderse Jensena  současná kinematografická velmoc, která ve spoustě ohledů nakopává zadek Hollywoodu, jenž dávno ustrnul ve svých neměnných postupech sázících na diváka jako na jistotu. Mikkelsen je tohoto trendu skvělá vlajková loď vikingského střihu. Mimochodem každý člověk má originální oči, ale Mads přeci jen ještě o něco originálnější, není-liž pravda?

 • foto

  Eric Bana

  Abych do svých oblíbenců začlenil herce, po shlédnutí jediné role......to je naprosto proti mechanizmům utvářejících má dlouhodobá přesvědčení. To celé se začalo bezpochyb Hectorem, ztělesněním vnitřně nádherného hrdiny, který je přesným lidským opakem syrového Achillea. Uvidíme, zda si Eric toto privilegium prvotního nadšení udrží. Zatím to vypadá dobře. Hlavně s ohledem na jeho hlavní role ve vynikajícím dramatu "Romulus, můj otec" i příjemně neotřelé romanci "Zakletý v čase".

 • foto

  Louis de Funès

  Ač prototyp rtuťovitého až zlomyslného cholerika, filmy ve kterých hrál, byly tak roztomile vtipné a krásné, že poté člověka bolí, když skončí.Tohle jiné komedie nedokáží. Mohou být vtipné, až se za břicho popadáte, ale  nepřijde ten smutek po skončení s myšlenkou na to, jak moc byste chtěli prožít mládí ve Francii šedesátých let....nebo ho aspoň prožít jinak a jinde...:(

 • foto

  Jean-Paul Belmondo

  Nikdo nedokázal jako on skloubit v jedné roli bláznivou komiku klauna a přitom být tvrdý jako Charles Bronson. Belmondo je milován všemi lusknutím prstů. Všichni ti následující ztělesnitelé filmových rošťáků se vlastně nic nenaučili.

 • foto

  Vladimír Menšík

  Boží dar, ze kterého bylo jen ochutnáno a byl nám zase odebrán. Absolutně dokonalý v komediálních i vážných polohách. Král bez nástupce i předchůdce.

 • foto

  Petr Nárožný

  Pane Nárožný. Um s jakým moudrý pán jako jste Vy, hraje své věčně rozčílené blbce....ta samozřejmá lehkost v načasování point a synchronizaci mimické gestikulace s vysloveným obsahem, ten smyl pro idiocii a pošetilou sebestřednost jejich bizarních existencí.......je neopakovatelný a vyniká nejen v postavách Vašich králů s nejroztomilejší degenerací, jenž ovšem rozhodně neubírá vědomí jejich šlechtické důležitosti. Dnes kdy je prostor k vyjádření dáván v hlavních rolí spoustě vnitřně plochým hercům, je o to zjevnější skutečnost, kolik radosti a kumštu jste dával Vy ve svých povětšinou po hříchu pouze hostujících partech. Pro mne jsou filmy jako "Což takhle dát si špenát", "Jáchyme hoď ho do stroje", "Honza málem králem", "S čerty nejsou žerty"....pro mne jsou v první řadě o Vás a Vašich mistrovských kreacích.....o Vašem zuřivém kuchaři....o Vašem zhrzeném závodníkovi....Lakotném sedlákovi.....a hlavně oscarovém Kaprálovi. Na malém kousku filmového plátna jste zpravidla přejel vše a všechny ostatní a ukořistil jste si diváckou vzpomínku a lásku, mnohem vehementněji, nežli představitelé titulních postav. Teprve člověk, který si je těchto Vašich komediálních majstrštyků vědom, si vychutná kontrast s hereckými polohami vážných rolí, v nichž se zpravidla zahořklost a zklamání setkává se stejným předurčením k Vaší herecké typologii. Ale co jsem chtěl říci hlavně....Děkuji Vám.

 • foto

  Vladimír Brabec

  Zvláštní elegance zjevu, projevu i manipulace s hlasem. Pro pana Brabce jsem měl vždycky slabost. Škoda, že se zrovna v jeho případě projevilo ono známé "dobrého pomálu". Přesto ho považuji za barda a to ne kvůli věku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace