21 gramů (2003)

Těch 21gramů, jenž měli být oním fatálním prvkem, jenž spojuje pocity lidí v nejhorších momentech nejen před či při smrti, a určitá až mystická komplexní sounáležistost těchto pocitů vlastní všem lidem, měla být hlavním triumfem režiséra....Otázkou bylo jak chytře metaforicky narempluje určité spojitosti, v podstatě jak šikovně se vykecá ze zajímavě znějícího titulního motivu filmu, tak aby alespoň na okamžik působil k divákovi objevným, uchvacujícím dojmem. Nic takového se nekonalo, a tak přišla jen špičkově obsazená hra na divákovi city o rodinné tragédii, smrti dětí a muže od rodiny. Ano, přimotal se ke všemu Sean Penn se svým těkavým ( a bohužel stále se opakujícím) hereckým pojetím, jakožto čekatel na dárce srdce, zamiloval se do čerstvé vdovy......a pořešili po svém(nesmyslně) i kajícího se Del Tora. Všechno tak aspoń na moment mělo působit onou komplexní sounáležitostí, kdy vše souvisí se vším a každý s každým. Bohužel scénář nebyl dost silný, aby tuto konstrukci udržel....a v hlavě mi utkvěla jen vynikající Naomi Watts. Prostě profesionálně odvedené, výborně obsazené...mírné...zklamání. 60%

23 (2007)

Tak Jim Carrey byl skutečně vyděšený jak kdyby ho celou dobu ve filmu naháněl někdo s číslem 23 v klidu v kalhotách, ale to je tak všechno. 40%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Více než inovativně působí produkce tak, jaká skutečně byla, a to šetřivá. To ale neznamená, že by určité Millerovské scenérie nebyly působivé. Jinak kde jinde tolerovat patos, než u takovýchto příběhů, ale tohle bylo zkrátka moc. Scénář nebyl tak nápaditý jak se tvářil a jaksi tu chyběly herecké osobnosti. Za Butlera hrály spíše jeho vousy a rysy tváře a podbřišku. Nevím. Není to tuctový zážitek, ale ani nic světoborného. 50%

5150 Elm's Way (2009)

Aneb jak udělat ze hry králů polštářovku ze cvokhausu. 20%

8 MM (1999)

Nejlepší film o filmu.. No tak dost srandy. Je to neskutečně smutný a tíživý. Žádný thriller se mu svou úděsností nevyrovná. Sonda do pekla na zemi ve formě sadistické a ještě horší sexuality mohla dopadnout jako trapný pokus o nemožné, ale vznikl naopak mistrovský film. Neobávám se jej nazvat jedním z nejlepších temných trhrillerů všech dob. 100%

88 minut (2007)

No tak podle mě jednoznačně nadprůměrný thriller, který sice měl pointu lehce přitaženou, zvláště uvážíme li, kdo byl nakonec hlavní bubák, ale skutečně měl vysoké tempo plné zvratů a falešných doměnek, jejichž reálnost se oproti jiným žánrovým kolegům ještě dala zkousnout. Navíc Pacino byl jako vždy zasádním článkem filmu a k tomu se mi na Alicii Witt koukalo moc příjemně. 60%

96 hodin: Odplata (2012)

Rodinné sbližování zpočátku dřelo jak písek mezi zuby. Vcelku naivní byly i scény na odlehčení, plné rodinného veselení.."Heh..my jsme tě chtěli překvapit.... he, ha ha ha, hi hi." No bezprostřední švanda k popukání. Když ale šlo do tuhého, rodinná chemie fachčila jak kolona bublajících zkumavek, protože herecky to bylo obšancováno kvalitně. Liam má v očích pořád všechny ty bubáky minulosti, akorát já mu prostě ty Seagalovské slalomy skrze davy padouchů na jedno použití...nežeru. Ne, že bych je Stevenovi žral, ale cvik je cvik. Famke je spíš dělaná na klasickou vizuálně dokonalou ledovou krávlovnu, ale budiž. Maggie Grace je krásná, což teda, jak podezřívám tvůrce...bude asi záměr. Bohužel se musím připojit ke kritice střihu....Oliver některé scény opravdu nezvládl, nebo to pižlal klešťičkama na nehty. Celkově určitě nad 3 hvězdy, ale ne dost na čtyři....samozřejmě pokud si pod průměrem nepředstavujete Lundgrenovky posledních dvou dekád. Jo a hudba u finálního souboje fakt pěkná. 60%