Hory mají oči (2006)

Až drze evidentní vykrádačka pachu krve, který je samozřejmě lepší. Tito zrůdy byly oproti osazenstvu z pachu krve lidštější, obohaceny i pocit sexuality či dávné nenávisti. Byly však také méně živelnější, vtipné a intenzita děsu u tohoto filmu akcelerovala asi jako noc s Andělem. 30%

Hoří, má panenko (1967)

Formanovo originální pojetí a novátorský pokus s ojedinělým výsledkem. Buranské, ale až nepochopitelně mile buranské charaktery, byly režisérem malinko, malilinko přitaženy za vlasy, aby se dostaly do stavu, který má k reálu přízemnosti stejně nicotný kousek jako k naprosté absurdnosti. Češi a jejich zesměšňování vlastní pošetilosti....na to jsme mistři. U mě nejlepší Forman. Tuhle poetiku jeho zaoceánské kusy nemají, nikoliv jeho vinou.100%

Hořký sníh (2009) (TV film)

Anička Agahonitkonikládou byla opravdu sympatická a to tak moc, že bych snad i velkoryse přešel její Cigánskomakedonský fenotyp, který tak nějak něoblubujem. Jediná ve filmu i hrála..dokonce měla i scénu s koněm. Ta však vzhledem k jejímu příjmení Agathonitkonikládou nakonec bohužel nebyla adekvátně vyhrocená. Jinak je snad až smutné sledovat, s jakou upřímností a láskou se tvůrce snaží filmovým příběhem zdokumentovat cosi, co mu leží na srdci, jenže úmysl jeho je daleko nad jeho schopnostmi být vkusně sdílný. Tohle je prostě filmařsky naprostej glejt neschopnosti. 20%

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Říkejte si co chcete, ale nápady nám tady trochu odcházejí. 50%

Hostel (2005)

Uvědomme si, že na IMFD je film někde na 60%, takže si tu nehrajme na bratrsky pohoršenou exfederální loajalitu. Mě Hostel pobavil kombinací nadsázky a naivity. Dokonce mi útěk z pekla Masokombinátu přišel velmi slušně vygradovaný, a s hrdinou jsem dejchal více než u Fordova Uprchlíka. Nechápu proč se někdo povznáší nad Japonskými úchylárnami, jakožto elitou subžánru a tady mu zbývá jen slina pohoršení. Vidím to naopak, jako chytře vykalkulovaný a efektivní Rothův úmysl, který vyšel v plné míře, včetně zaúlohování skvělého vegána Jana Vlasáka, který si holt chuť na maso kompenzoval po svém. 60%

Hoši z Brazílie (1978)

Supergentleman Peck si Mengeleho opravdu vychutnal. Film má dost nekompromisní scény a celkově dost odvážný motiv. 80%

Hotel Chevalier (2007) odpad!

To, že je Welký Wes vzorové synonymum pseudoumělce se tak nějak neví, ikdyž je to pravda minimálně stejně taková, jako fakt, že nejhezčí holky si vždycky vyberou Jasony Schwartzmany a podobné hybridy typu buzerantský zakrslý králíček pro štěstí, kterému z očíček přímo čiší, že by si tu mrkvičku nejraději zpracoval po svém. Náhá Natalie byla bezpochyb i mým motivem ke zhlédnutí toho skvostu zbytečnosti. Nic jiného ostatně filmeček ani nenabízí. 10%

Hotýlek (1975) (seriál)

Na Johna Cleese pouze průměrně vtipná záležitost. 50%

Hra (1997)

Od Finchera jsem čekal zvláštní a atmosférický film a to se povedlo. Co jsem ovšem od tohoto řemeslníka nečekal, byl fakt že zrovna on nebude vědět kdy přestat tlačit na pilu. Postupná rezolutní ztráta oficiální existence Nicholase Van Ortena, návaznost a vršení se všech těch schizopříhod...to vše bylo velmi zdařilé, Fincher však měl mít nicméně celou dobu na paměti, že má Nicholase sice nechat prožíval hotové peklo a unikat smrti na poslední chvíli, ovšem nepřipustil momenty, kdy mu ta smrt skutečně hrozí a on přežil jen díky náhodě a nikoli kvůli pečlivému aranžmá společnosti CRS. To se však občas neuhlídalo a v až absurdno se projevilo v hloupé rozzuzlení s pádem skrz prosklený strop. Tvůrci tím udělali ze zajímavého počinu, byť v dílčích scénách výborného, další spektákl, který si prostě určité nabubřelé extrémy nedokázal odpustit. 60%

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Bylo to milé a přesně se to trefilo do porevoluční atmosféry, kdy jsme hladově konzumovali všechno nové. 60%