Barbar (2009)

Scénář je živen z valné části silou scenérií, jejichž sdělení musela skrze mozek režiséra vznikat často až na místě a jistě se podílela na celkovém vyprávění. Co vlastně tento jeden z nejroztahanějších filmů, nemající žádný obsah -(krom hromady křižáckých klišé)-, přináší? Popři faktu, že se ve filmu scény artové i líbivě pseudoartové mohou střídat a činit tak zhodnocení režisérova celkového záměru "pseudokritikou", proč si nepřiznat, že film byl zážitkem? Ano, právě tím celkovým utahaným vizuálem, gradací dramaturgicky zdánlivě nikam nesměřujících scén, kontrastujících s naopak fyzicky velice vyhrocenými intermezzy poprav. Akce čpěla přísně dobovou, přesto neuvěřitelně stylovou choreografií. Nedá se nevšimnout i pečlivě vybraných herců, kteří nejen dobře hráli, ale typologicky nebývale vhodně odpovídali. Samozřejmě v čele Madsem Mikkelsenem. 80%

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Slepec nejen před kamerou. Jako by nám jihoamerické i středoamerické civilizace tímto vracely zpátky dobyvatelský barbarismus španělských kolonizátorů. Tenhle barbarismus je umělecký a Esmeralda byla takový první kolonizátor diváckého času blbců a hlavně blbek. 0%

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

203x45minut záznamu rektální kamerové sondy, v rektu starého a hodně nemocného Gaye....by bylo lepší, než přežít celou znělku tohoto seriálu. Natož díl. Poctivých 0%.

S Club 7 v Miami (1999) (seriál)

Tady ani tak nešlo o to, že mi bylo dvacet. Ale že bylo dvacet právě micinkám z tohoto díla. To je pak těžké držet si odstup sofistikované kritiky......Kukadla, to je jeden Disney vedle druhého, zoubky věčně rozesmáté, rovné a povesměs všechny pospolu, ještě k tomu hrající si na mléčné. Umělecký přínos lidstvu to samozřejmě nemá žádný. Ikdyž možná, že kdyby Goethe tenkrát v Marienbadu zahlíd pod slunečníkem některou z těchto prcin, mohl vzniknout majstrštyk. Filozoficky bych to ale shledával podnětu nehodného reakce. Stejně jako plýtvat literárním nadáním na kritiku S Club 7 v Miami. 20%

Helena a její chlapci (1992) (seriál) odpad!

Nejen, že to je celé na pěst. Ale na pěst v gumové rukavici, zanořenou do zákoutí tlustého střeva tvůrce tohoto seriálu. Ale ...raději ne. Ještě bych tam narazil na nějaké dosud nerealizované díly. 0%

Obyčejná koňská historie (1990) (seriál)

Pamatuji si titulní písničku "Bež koníčku.....uháněj." No jen uháněj, teda když na tobě porajtuje Míša Kuklová v tričku bez podprsenky. Ikdyž dál už mě nenapadá jiné plus této koniny. Možná proto, že jsem prošvihl díl s odběrem semene. Míša prý odmítla kaskadérku. 20%

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Zachovává si to určitou poetiku díky ústřední dvojici. Jinak je to zbytečně agresivní(Růžičková), pitvořivé(Blanarovičová) a panoptikální (Ševčík, Čejka). Asi jediná pohádka, kde má princezna co dělat, aby si uchovala celistvost chrupu. 60%

Poslední vlak (2006)

Ano, tento film je vynikajícím dramatem a co je strašné..je i vynikajícím historickým filmem. Ikdyž se bezchybný výkon komerčáka Gedeona Burkharda nedal přehlédnout, tak pro mě je nejsilnější scénou určitě zpěv Hanse-Jurgena Silbermanna,kdy byl jeho Jakob Noschik těsně před smrtí již někde úplně jinde.....ne před samopalem německého bachaře v Osvětimi, ale zpívajíc před diváky kabaretu. Tady se snoubila paradoxnost s tragičností tak silně, že vznikla scéna par excelance..80%

Komisař Rex (1994) (seriál) odpad!

Udělal bych takovou nějakou arénovku, kde by v boji na život a na smrt (s důrazem na to druhé) bojoval komisař Rex, a někdo...kdokoli se samopalem. 0%