Nemrtví (2009)

Po akční stránce jasná prohra. Špatný scénář, nudní herci, zoufale pojatá akce ještě hůře natočená. Vlastně nevím za co hvězdu..možná za odvážný pokus začlenit do zoombie filmu romantiku. Škoda, bylo cítit, že to režisér myslel dobře, ale výsledek je na způsob zmařené šance o jakési francouzské ozvláštění komerčního tématu. Přesně to se ale nekonalo.20%

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Čistě za přednášku o bilinkách a hromadění horníků. Pět hvězd můžou dát jen skalní a samotní vědí jak neoběktivní je to počin, protože kvalitativní propad oproti prvním třem hrám je to až překvapivě značný. 40%

Nenapravitelný (1975)

Viktorovo okouzlování Charlotte vlastní strojenou pompézností, střídané útokem na její útlocit, jemuž kurátorka neodolá, ač brzy prokoukne jeho falešnost. Ze všech těch skvělých Belmondovských komedií tahle disponuje nejbrilantnějšími di(mono)logy, jejichž kvalitě přispívá i (ano, místy až hlubokomyslný) patosák Kamil. Výběrová francouzská poezie pro Vaší bránici. Bohužel poslední třetina je z úplně jiného filmu. Jakmile se příběh začne soustředit na ústřední zápletku s triptichem, to kouzelné pábitelské tlachání přejde v průměrnou situační taškařici. 80%

Nenasytná Tiffany (2015)

Tak Leoš si zde zahrál naprosto čistokrevného zkurvence. Jinak jde o filmek na tři hvězdy, který se až asi na dvě scény udržel mimo amatérský rámec. S výjimkou role Jiřího Panznera příběh nemá jedinou vyloženě kladnou postavu. Režisér se zkrátka snažil o popis reálu, což se mu vzhledem k ultranereálnému mysterióznímu motivu, povedlo velmi slušně. Nicméně, jít na tohle do kina může jen opravdu extrémně zvídavý divák. 60%

Není úniku (1993)

Film průměrný jako penis Jeana Claudeho dle tvrzení Rosanny Arquette. 40%

Nepřemožitelné zlo (2005)

Slušný horor ,který ale významně nepřekračuje svůj řadový význam a nevyvaroval se spousty obvyklostí. Co se povedlo, byla maska bubákpaní. Tu kdyby nasadili na klacek a zapíchli do pole jako strášáka, tak se tam ptactvo tedy hned tak neobjeví. Nejspíš ani včelstvo.50%

Nepřítel pod ochranou (2012)

Mínusy: Až trestuhodně nepřehledná akce. Vytracení tempa ze skvělé první třetiny filmu. Nereálný idealismus hlavního hrdiny. Plusy: SPOILER: Denzel Washington = Genius umírání. Naprosto odzbrojující scéna, kdy Denzelův hrdina bojuje se smrtí a čelí jí poslédními stébelky vlastní sil životaschopnosti. Mimika, zvuky hrdla a posledních slov, choreografie posledních pohybů těla.....Těch pár sekund mě nutí vytáhnout thriller, jenž rozhodně není bez chyb a tvůrčích provinění vůči dokonalosti ......nad hranici zapomenutelnosti. Pan W. znovu potvrdil svou výjimečnost, se kterou se charakterní herec pouští do komerčních projektů, čímž je dokáže pro mě ojediněle ozvláštnit. 60%

Nepřítomnost (2011)

Tenhle z více žánrů zplácanej ptakopysk má svůj šarm a světe div se, občas si i zafilozofuje a hlavně umí jako správný ptakopysk klamat tělem a kamuflovat svou žánrovou identitu. Návdavkem konečná sequence, po které bude jen na vaší volbě, zda to ty amíky po nocích z bytů kradl metrákový hmyz, nebo to bylo všechno trochu jinak a místo vystrašených arachnofobiků z Vás film udělá smutné svědky faktu, že lidé se prostě ztrácejí. Desítky a stovky každým rokem v těch báječných, zasraných USA. Brát tento film čistě jako horor o hmyzu je nejen známka nepochopení, ale i nevědomé neúcty k práci tvůrců této podivnosti. 60%

Nespoutaný Django (2012)

Plusem určitě sympatický Christoph Waltz a standartně kvalitní Di Caprio, milá byla i odkazovačka s Francem Nero. Bohužel typické znaky Quentinova režisérského rukopisu mě nechávají dlouhodobě naprosto chladným a Django, který narozdíl od Pulp fiction není ani vtipný, tak krom hereckého ansáblu nemá člověku mého ražení co nabídnout. Zvláště, když mi Tarantinovo vytrvalé lezení dozadku veškeré černé populaci zkrátka irituje, lhostejno nakolik to myslí vážně. Také se domnívám, že jestli něco kvalitnímu westernu skutečně neprospívá, tak je to odlehčení skrze nadsazené hektolitry krve při střílečkách, o hiphopovém soundtracku se raději ani nezmiňovat. Těžko říci, do jaké míry jsem staromilec a xenofob a do jaké míry je film prostě dějem mimo můj interes, každopádně takto si aspiranta na Oscara nepředstavuji. To ale neznamená, že by šlo o špatnou filmařinu, Tarantino umí pobavit, jen mám pocit, že zde opět značka převažuje skutečnému přínosu. Jo a Jamie Foxxe taky nerad. 40%

Neúplatní (1987)

Pro mě zklamání měnící se postupně ve frašku. Úděsně přepatetizované, se scénami, kdy se Connery se šedesáti kulkama v těle plazí, aby domluvil Kosťovi co a jak. Naivní a nedomyšlené akce. Hloupé až parodické. 10%