Ďábel (2010)

Horor, sice zabavil, ovšem zapamatovatelnost takových filmů určuje poetičnost..síla příběhu, jež stojí za následnými dovětky zloby. Toto zde nebylo, nebo možná ano(závěr filmu se tvářil být šokujícím) ale osobně ne dost působivě. Herci sice do jednoho neznámí, ovšem ne automaticky špatní. Jak zde kdosi trefně podotkl, problém filmu byl v neměnné (a tudíž očekávatelné) schématičnosti, při které postupně odpadal jeden za druhým z osazenstva výtahu. Prostě se zhaslo, ozval se zvuk pádu těla...a voila..po rozsvícení se nám poměr mrtvých skutečně vylepšil. 50%

Ti druzí (2001)

Velice slušný duchařský horor ve kterém hrály posmrtné fotografie mnohem větší roli, než by se na první pohled zdálo. 60%

Pohřben zaživa (2010)

Jsem dost překvapený, že s tímto (totálně komorním:) tématem, nepřišel někdo mnohem dříve(palcový úder Umy Thurman vynechme), neboť se domnívám, že se jedná o naprosto základní noční můru každého druhého. Ruku na srdce....naimplementovat na tento atmosférický základ příběh pro 90minut nebylo zase tolik těžké, ani tolik odvážné jak se bude režisérovi připisovat. Naopak mu bylo touto specifickou originalitou velice usnadněno, za předpokladu, že něco zásadního nepokazí. Čtyři hvězdy si u mě film vysloužil závěrem, při kterém mě plačtivě euforické vyznáním lásky do telefonu přišlo opravdu dojemné, zvláště v kontextu s následujícím skutečným koncem příběhu. 80%

Zelená zóna (2010)

Poctivá akce vysoké kvality....s rozumným kvantem moralizování....a tempem, jež by mohlo být autorským puncem......bez falešně "Hurtlockerovského" pokusu o rádoby umění. Přesto..či proto emočně nepříliš zapamatovatelné. 60%

Touha po pomstě (2010)

Film se očekávatelnými prostřihy se vzpomínkami na synka snažil(neúspěšně) o možnost být nazýván tragickým dramatem. Ovšem to by ho u rozumného diváka přišlo skutečně převelice levně. Naopak díky přehnanému tempu a záměrné vypravěčské zkratkovitosti, kdy jakákoliv atmosféra nedostala šanci vůbec vzniknout(natož vyniknout) jenom proto, aby se neustále něco dělo a vše hlavně co nejrychleji dospělo do fáze "tortury"......díky této klipovitosti a neprocítění se film sám místo pokusu o drama, zašantročil do krvavého oceánu průměrných hororů, jehož jedinou originalitou měl být fakt, že tady trpí někdo po zásluze a mučí kdosi k tomu morálně oprávněný. Když si k tomu připočteme nevýrazné herce a pointu, která asi napadla každého.....sumíruje se tu další zbytečnost. 40%

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Další Columbusův masterpiece v kategorii univerzálních komedií. ...Ikdyž, ve které rodinné komedii vypráví postarší chůva o obřím vibrátoru a jím vyražených zubech paní domu? 80%

Sám doma (1990)

Prvotřídní práce na zakázku zvanou: Rodinná komedie. Všechnu tu mateřskou slzopudnost, špuňťáckou roztomilost, zlodějskou přiblblost, vánoční vlezlost.....Vám Columbus naservíruje tak šikovně, že se tyto aspekty podbízivost měni v trumfy režiséra. A vy to víte dobře, ovšem málokdy přimhouříte oko s takovou samozřejmostí. Tohle prostě celá planeta musela zbaštit i s navijákem. 80%

District 9 (2009)

Velice originální blbina. Originální, nicméně blbina. Relativně originální bude asi i noc s transexuálem, ovšem to stále není důvod k tomu, si jí zopakovat. 60%

Sunshine (2007)

Prej o třídu slabší než Horizont události, pravil Pomo. Seknul se asi o tři třídy, protože tohle je naopak o dvě třídy lepší než Horizont. Hlavní rozdíly čnějí ve spletitosti vizuální nádhery nesrovnatelné s Reddwarfovskou kulisností Horizontu a také ve ztvárnění konce, jež je sice slabinou obou filmů, ovšem u Sunshine je přeci jen podstatně méně zpackaný oproti Samu Neilovi a jeho komediální studii satanova posla, který mě rozhodně nevyděsil více, než náhle odhalené zubní krčky Honzy Nedvěda uprostřed jemu typickému čtvrt sekundu trvajícímu hřmotnému uchechtnutí. Tam kde Anderson končil svou průměrnou akční kaši, tam teprve Boyle začal hrátky s fantazií svou i divákovou. Jediným plusem prvního snímku je fakt, že se neopičil. Málokdy ale remake vyjde jednoznačně lépe oproti originálu....jako tentokrát. 80%

Ca$h (2010)

Zdatnější režie by z toho mohla vytáhnout více hlavně po stránce psychologie postav. Nápad sám o sobě to není špatný, ale od chvíle prvních loupeží stoupá nedůvěryhodnost pravděpodobnosti tohoto příběhu strmě vzhůru. Pro pár dolarů navíc by zkušený gangster určitě neriskoval to co zde...jen pro jakýsi princip pofidérní spravedlnosti. Sean Bean tradičně vděčnou volbou, horší to bylo s jeho připosraným "oponentem". 50%