Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Nene, to nebyl skutečnej brůůůklíí!!!....Nene, to není brůklí!! To je brůůůslí.....To je jedno, jesli brůůklí nebo brůslí. To totiž neni von, ten duch.....To je úplně jinej duch, ten herec!!! .........Tyvole, ale fandam , ty jo a jak vždycky udělal ten provaz, ty vole!!! ........To já taky udělám provaz.!!!........ Ty vole nemachruj, a udělej to v těch provazech!!! ......Podle mě ten duch byl brůůklí!......Tak takto nějak probíhaly debaty nás desetiletých capartů na škole v přírodě po zhlédnutí tohoto opusu. Tenkrát bych těch procent hodil asi víc.20%

Lví srdce (1990)

Jak se ti agenti nakonec slitovali...to bylo moc dojemné. To musí být neakceptovatelné již pro diváky nad 6let. To se na mne nezlobte. 10%

Kickboxer (1989)

Klasika céčkové edice, která ohromila zejména dětské publikum. Nehledě na věk.:) 40%

Náhlá smrt (1995)

Spíš nudná smrt. Vzhledem k tomu, že mně příjdou těžce průměrné i pomyslné vrcholy belgického Harapese (Timecop, Maximální riziko, Univerzální voják) ......co mám asi tak říkat na tuhle fušeřinu? 20%

Zombies: Den-D přichází (2008)

Film, který by výrazněji uspěl jen za předpokladu, že by byl jedním z průkopníků. Tuhle výhodu ale remake logicky neměl, a vzhledem k tomu, že nepřinesl ale lautr nic nového, krom extrémní hořlavosti nemrtvých jedlíků si nezaslouží ani tři hvězdy. Typická obět četnosti jeho předchůdců.40%

Mamka & taťka (2008)

Další film, kde je největší důraz kladen na vysmívání se oběti, skrze inscenování naprosto normálního rodinného života, pouze s tím rozdílem že uprostřed obvyklého snídání, či řešení všedních banálních debat je beze všímání přítomen i host připoután k topení. Tenhle Britský horor vůbec nešetří explicitou, je zde prakticky vše, byť to nejhorší jen v náznacích. Na rozdíl od jiných se nevyžívá ve stupňování napětí, kde se z milého hostitele stává postupně hostitel podivný, a z něho po té ještě podivnější věznitel. Kdepak...buch bác a bylo. Po herecké stránce se dařilo více ženskému ansáblu, zvláště mamince a její upovídáné dcerce. Za tatínka hrál pohříchu spíše zjev a zakrvavené kladívko. 50%

Pařba ve Vegas (2009)

Hloupě se to utápělo ve vršení naprostých nesmylů, tak aby schválně vznikl zážitek maximálně přepestrý, nedecentní. Celkově konzumovatelné, ovšem těch pár vtipných momentů měl po hříchu na svědomí jen a pouze tlustej Ježíš. Tyson a malý číňan, stejně jako tygr tam byli jen jako figuríny na kolotoči, který by se točil stejně i bez nich, ale děti raději sedají na ty svítivé, malované nesmysly. Těží to z názvu, statutu roadmovie, vegas, stavu deliria, loučení se svobodou......no aby se to chlapům nelíbilo. Komediálně je to ale naprostý průměr. 50%

Pramen panny (1960)

Bergman byl tentokrát vyjimečně čitelný. Nakreslil nám krásný obrázek mladé panny, krásné, milé, a hlavně záměrně nevinné jak novorozeně...což zcela zřejmě ilustrovaly její reakce na lichotky jejích vrahů, opěvujících bělistvost její šíje, které do poslední chvíle neakceptovaly možnost nejen rozuzlení nejhoršího, ale jakkoliv zlého. Po vystupňování atmosféry, která ničila právě tím, že všichni ví, jen oběť stále ještě se raduje z krásného dne a z nových přátel, Bergman trpícího diváka vystavil skutečně naturálisticky podanému útoku. Tato scéna je alfou omegou snímku. Nepřekoná jí ani trest dívčina otce v roli Maxe von Sydowa, ani podivně baladický doslov, jenž vysvětlí titulní název filmu. 80%

Tenkrát na Západě (1968)

Všichni víme, že síla kterou sebou přináší dávná spojitost mezi Harmonikou a Frankem je něco, co už nikdo nikdy nezopakuje....to je prostě óda na osudovost. A v jejím finálním vyjádření jakoby se sešly všechny múzy, aby skrze Sergia Leoneho a Ennia Morriconeho protnuly genialitou hudební a dramatickou jednu scénu, která by nepochybně neměla chybět ve výčtu těch nejsilnějších filmových momentů všech dob. Nejlepší western. Ani neuvažujte o případném konkurentu na toto místo.100%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Je mi líto, ale tohle není liga jakou reprezentuje "Tenkrát na západě". A to protože TNZ nejvyšší ligu nejen reprezentuje, ale je v ní jediným členem. Není to zlý western a třeba konečné triangle finále plus poslední sestřelení z větve bylo hodně povedené. Na druhou stranu veškeré nákladné válečné scény či odstřelení mostu mi přišly naprosto zbytečné. A ač to bude znít kacířsky tak ano, i tady měl a mohl Sergio ubrat minimálně 20 minut. Film má slušné herce a vyhrocení příběhu. Oproti tomu ale postrádá tu neopakovatelnou fatální osudovost mezi Harmonikou a Frankem. 60%