Patrola (2012)

Akcie bolo viac než dosť. Ručná kamera pôsobila dobre. Parťáctvo medzi dvomi policajtami uveriteľné na prvú dobrú. Teda ako "dokument" o  "bežnej" policajnej práci určite dobré. 80% a tunajšie všeobecné nadšenie však sľubovalo oveľa lepší zážitok než som reálne dostal. Za týždeň si na Patrolu nespomeniem. Príbehovo mi to totiž nedalo nič a ani nenastal žiadny vyhrotený moment, ktorý by rozvibroval moje pamäťové bunky.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Ústrednou témou prvej série sú fatálne následky rozhodnutí jednotlivcov. Na Zem či vesmír ako taký. Z 9 dielov boli dva slabé, štyri v pohode a tri nadpriemerne vydarené. Kresba mi sadla. Ako aj skutočnosť, že postavy majú filmové ksichty. Dúfam, že v ďalšej sérii bude uzda scenáristov viac uvoľnená a prídu s odvážnejšími alternatívami osudov postáv. Chcem viac nepravdepodobností, ktoré budú znamenať ešte výraznejší odklon od marvelovského kánonu. Druhá séria sa výskytom 4* podobá tej prvej a celkový dojem je tiež podobný. Čakal som teda, vzhľadom na nadšené ohlasy, oveľa viac.

Nefarious (2023)

Úvodné putovanie po väzenských chodbách pripomenie Mlčení jehňátek. Následne sa odohrá dvojmužný súboj viery a logiky. Bavil ma ten civilný prístup k existencii démona. Jeho argumenty, uvažovanie, všetko to dávalo zmysel. Pripomínalo mi to film Pozemšťan (2007). Sean Patrick Flanery tu predvádza presvedčivý výkon. Keďže však táto konfrontačná cesta má finále bez akejkoľvek nadstavby, tak sa všetky nazbierané dojmy zrazili o level nižšie.

Dennis - postrach okolí (1993)

Je blbé, keď si doplnková postava ukradne celý film pre seba. Christopher Lloyd ako zlodej bol neprehliadnuteľný. Inak mi utkvela len scéna, kde Dennis popisuje, ako sa rodičia zatvoria v spálni a zápasia spolu bez trička. Zlatý chlapec.

101 dalmatinů (1996)

Filmy o psoch sú vďačné téma rodinných filmov, ktoré ja s veľkou okľukou rád ignorujem. Tu však dokázali zaujať aj mňa, pretože Cruella v podaní Glenn Close bola nezabudnuteľná. Navyše jej poskoka robil Dr. House a scenár napísal John Hughes (Sám doma, Vánoční prázdniny,...). Nie dobré, ale majúce svoje vydarené momenty.

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Scenárista komediálnych legiend Vánoční prázdniny a Sám doma sa spojil s mojim neobľúbeným hercom. Steve Martin sa tu plahočí rôznymi dopravnými prostriedkami, rozčuľuje ho John Candy a na záver spolu naservírujú trošku toho ľudského tepla. Nuda, nuda, šeď, šeď. Absolútne mi uniká pointa tunajších vysokých hodnotení.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Ak niekto spomenie túto filmovú sériu, tak mne vždy a jedine napadne Jak básníci přicházejí o iluze. Prostredie vysokej školy, rôznorodí noví kamaráti, Svěrák a jeho efektívne využite pracovnej plochy. Nikdy sa to neradilo medzi moje obľúbené pecky, ale v rámci večerných TV jázd, v časoch minimálneho programového výberu, svoj účel splnilo.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Vstup do populárnej českej série, u ktorej ja osobne mám rád len film č. 2. Miroslava Šafránková nebola pre mňa to pravé orechové.

Časové pásmo bylo změněno