American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Neviem či sa dá vobec toto hodnotiť ako regulérny seriál, ale ak áno jednoznačne plný počet, druhá séria postupne prekonavá prvú...klišé nečakajte ani v deji ani vo vývine kvality, toto je originál jak lusk!...EDIT: Druhá séria je absolútny seriálovy TOP!

Americká kletba (2005)

Celý film vsádza na fakt,že človeka zamrazí hlavne preto lebo je to na motívoch skutočnej udalosti, bohužiaľ na mňa to vobec nefungovalo a ako tak pozerám ani na ostatných.

Americká krása (1999)

Scenár bol viac menej písaný presne na telo američanom, s ktorým sa neameričan len ťažko na 100% stotožní.Málo kto z nás pracoval ako tínedžer v Mcdonalde, málo kto má v garáži dve autá,dom v prekrásnej štvrti, rebelujúcu dcéru...tzvn. americký sen, ktorý je však len dobre premyslená fraška a zástierka nenormálnosti.Pochopím keď sa niekde uvádza, že je to veľmi preceňovaný, film, dokonca ten najpreceňovanejší, ale nepochopím užívateľov čo to napíšu a pri tom dajú plné hodnotenia.U mňa v každej stránke dokonalé.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Keď sa teraz pozerám na profil filmu, konečne mi došlo čo mi tu tak vadilo...dĺžka snímku, ktorú si budete v druhej polovici uvedomovať čim ďalej tým viac.Inač na v podstate režisérsky debut, nemám čo vytknúť.

Anakonda (1997)

Sám sa čudujem akú anakondomániu tento film odštartoval(anakonda 2,3,4,..).Okrem Lopezovej zadku a Jona Voighta nemá film prakticky absolutne nič čo ponúknuť a ten had bol neskutočne smiešny, aj keď nie až tak ako v neskorších pokračovaniach.

Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Spolu s Osirisom a Druhou Renesanciou jediné pozeraťeľné diely animatrixu, zvyšok nemá zmysel komentovať, egomasturbačné čarbanice, ktoré nemajú s matrixom absolútne nič spoločné.

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film) odpad!

Kanadský televízny seriál...tri najhoršie slová, ktoré možete vo svete filmu počuť.

Apocalypto (2006)

Mel Gibson znova zasadá na režisérsku stoličku aby nám opať priniesol pohľad do histórie teraz pre zmenu indánov.Všetko za pomoci peknej pestrej kamery v nemenej pestrom prostredí pralesov a s neokukanými tvárami hercov, z ktorých u vačšiny bolo učinkovanie v tomto filme prvotnou skúsenosťou.Herci do svojích úloh zapadajú vynikajúco, jednoducho každá tvár sedí na svoju rolu dokonale, každá mimika či už dieťaťa, ktorému odvádzajú matku, alebo vojaka ktorý sa vyžíva v mučení nepriateľa.Áno Mel Gibson je v tomto ohľade vynikajúci režisér.Lenže tento film má rovnaký defekt ako predchodca Umučenie krista(odpusť bože).Celý film by sa dal zmestiť do niejakej hodiny, maximálne hodiny a pol, lenže Mel to celé naťahoval, ako sa len dalo.Polovica filmu ide v bullettime, kde každý aspoň trochu emócie obsahujúci záber musí byť automatický spomalený, zrejme aby sme ho precítili čo najsilnejšie.Opať tu sú detajlné gore zábery(ktoré sa spomaleniu nevyhli tiež) na všetky tie odrezané, vyrezané, odkusnuté časti tela, niekto sa v tom zrejme vyžíva(hádajte kto:) čo mňa proste nebaví, celý zážitok z filmu mi to jedine pokazilo a miestami ma to iritovalo.Film to zlý nieje, ale celé to chce posobiť ako veľkolepý snímok, lenže bohužiaľ o ničom.