Pravdivá romance (1993)

Dlho som premýšľal čo k tomuto filmu napísať aby som dostatočne vyzdvihol jeho genialitu a tak ma napadlo jedno štvor slovné spojenie na ktoré som čakal roky....lepšie-ako-Pulp-Fiction.

Zmatená duše (2007)

Po Adaptation. opäť film skúmajúci scenáristicku krízu, pre tento krát nie tvorčiu ale duševnú.Scenárista menom Hudson si dá jedného večera 12 práskov z jointa behom 12 minút a zistí, že je v hajzlu, profesionálnejšie povedané sa u neho začne deperesonalizácia, odosobnenie.Netuší čo je skutočné a čo nie, jediným jeho zmyslom života sú návštevy u drahého psychiatra, medzi ktorými si kráti čas pozeraním na golf a filmy...tie najdlhšie filmy.Bezchybne cynický Matthew, ktorý sa asi ako jediný z partičky Friendsov dokázal odlepiť od svojej životnej úlohy.Réžia sem tam trošku pokrivkáva, ale ten scenár je výborný!

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Jean-François si nastavil latku pekelne vysoko, toto je jednoducho Francúzky Scarface!A keď tu všetci píšu, že Epilog je ešte lepší...nemôžem sa dočkať!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Óda na život, starnutie, osudovú lásku, umieranie...všetky otázky, ktoré si položil Aronofsky vo Fontáne, Fincher s prehľadom zodpovedal.Film roku a Film o ktorom sa za 30-40 rokov bude hovoriť ako o nadčasovom.Fincherovský Forrest Gump!

Hellsing (2001) (seriál)

Úžasne krvavý, temný, úchylný a silný príbeh vtlačený (pre mňa anime neznalého) do pokémoňackého vizuálu, ktorý svojou morbídnosťou a brutalitou prekonal asi všetko animované čo som do teraz videl.Japonci ukazujú, že kreslené seriály ešte určite niesu out, naopak variabilita a kreatívnosť malieb je pre mňa čím ďalej tým viac cool.Díky MTV!

Ajťáci (2006) (seriál)

Drž hubu a hele nemám žádny zájem...asi todle uslyšíte když na tento inzerát odpovíte.Jsem idiot a nezajíma mně nikdo akorát ja.PS: psy nechci.

Cadillac Records (2008)

Ak si aspoň pri mene Chuck Berry spomeniete na nesmrteľný refrén go Johnny go, tak budete každý záber doslova hltať.Často zvyknem písať pri životopisných filmoch, že je takmer nemožné vtesnať do nejakých dvoch hodín celý život jedného génia, no tu to paradoxne vyšlo a životy jedných z najvačších legiend bluesu a rock n rollu sa dokonale preplietli pod hlavičkou jednej nahrávacej spoločnosti.Výborne obsadené a bezchybne zrežírované všetky hudobné čísla, kde vidno že režisér trval aspoň na tom brńkani do rytmu čo mi napríklad pri Still Crazy chýbalo a často mi to pripomenulo, že je to predsa len film.Beach Boys sucks!

Pokrevní bratři (1999)

Žeravá fúzia do chladných kanadských vôd s najvyššími ambíciami stať sa kultom!(čierne kabáty, modré džíny, citovanie z biblie...), ktorá prevalcovala všetky dosavadné pokusy o new wave ala Tarantino.

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Konečne sa to objavilo aj tu na csfd, výborný hudobný dokument skúmajúci nazásadnejšie vývojové fázy rocku, popu, punku, metalu a vačšiny subžánrov.Nezmestilo sa tu bohužiaľ všetko, ale to by bol názov zrejme 200 rockových vekov.Určite odporúčam pre osvieženie a možno aj nadobudnutie niektorých vedomostí, ktoré by mal ovládať každý hudobný fanatik.

Vyvolený (2000)

Sám sa čudujem, že tento film ešte nemám ohodnotený, po približne desiatej repríze som opať unesený a plné hodnotenie mi prestáva dávať zmysel :)