Lví král (1994)

Toto bol úplne prvý film na ktorý som bol v kine a bol to pre mňa dovtedy jeden z najvačších zážitkov, podobne ako pre prvých divákov kín vobec, keď sa na nich rútil prichádzajúci vlak :).Nepopísateľný animák ktorý ma všetko čo filmy tohto druhu potrebujú humor, emócie a veľmi sympatické postavičky.Pravdepodobne najlepší kreslený film všetkých čias.

Kluci nepláčou (1999)

Najvačším zádrheľom vačšiny filmov natočených na motíve skutočných udalostí je ten fakt, že je veľmi ťažké miestami nemožné vtesnať všetok príbeh do niejakých dvoch hodín, v deji som sa sem tam strácal a nevedel či vlastne okolie hlavného hrdinu, pardón hrdinky tuší pravdu, alebo nie.Dlhšie som váhal medzi štyrmi, alebo piatimi hviezdičkami, ale nakoniec to musím posunúť na maximum.Prečo?Pre asi najlepší ženský herecký výkon čo som kedy videl, to čo predviedla Hilary sa slovami veľmi ťažko popisuje, niečo neuveriteľné, miestami dychberúce.Ak si myslíte, že vás už žiadny herec, herečka nemože prekvapiť, tak si po tento film ihneď skočte do videopožičovne.

Con Air (1997)

Odporúčam všetkým čo nevedia prísť akčným filmom na chuť, toto je 100% rýchlokurz pre každého.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Najlepší dokumentárny seriál čo poznám, snaď nijaký televízny program mi nedal toľko užitočných rád aplikovateľných v bežnom živote.V daždi nikdy neutekajte!

Ti druzí (2001)

U mňa bezkonkurenčne najlepšia ducharina, ktorá aj šiesty zmysel strčila do vrecka, odporúčam všetkými desiatimi!

Rosemary má děťátko (1968)

Nadčasové dielo s nepopísateľnou atmosférou a krásnou Miou Farrow, ktoré som prvý krát videl keď som mal približne 5-6 rokov a včera po takmer patnástich rokoch som si dal reprízu a bol som opať unesený, možno viac ako pred tým :) Vrcholné dielo Romana Polanského, ktorým si nastavil laťku pekelne vysoko a v mojich očiach ju už nikdy neprekonal.

Fargo (1996)

Až po treťom pozretí je to tých Coenovských 100%!Ale rozhodne to za vrchol ich tvorby nepovažujem, oni si raz za čas dvihnu tu svoju pomyselnú latku vyššie a vyššie a vždy ju prekonajú, tu to trvalo 5 rokov :)

Čistá duše (2001)

K tomuto filmu som pristupoval dosť skepticky hlavne čo sa réžie týka, Rona Howarda si pamatám jedine z jeho himself hereckých camei v simpsons, režisérsky som si ho nevedel nikam zaradiť, lenže ono 4 oscary a Russell Crowe už niejaká tá záruka kvality je :)Bez vačších rečí možem pokojne prehlásiť, že si tu životnú úlohu strihol nielen Russell Crowe, ale už aj spomínaný Ron Howard(aj keď je pravda, že réžia sem tam pokrivkávala).Je to výborný film a vidieť ho v dobe svojho vzniku, zrejme by som si ho okamžite hodil do rebríčku najobľúbenejších filmov, lenže odvtedy už vzniklo mnoho(a pár aj lepších) snímkov skúmajúcich ľudskú psychiku a jej poruchy.