Iron Man (2008)

Zábavne to je a po hereckej stránke veľmi pestré, ale sfilmovaných komixov, lepších je oveľa viac a po tomto po pár rokoch ani pes neštekne, ale ako jednohubka s popcornom v ruke jednoznačne pobaví.

Ivanhoe (1982) (TV film)

Možno keby sa to uviedlo ako divadelná hra tak by mi tie príšerne kulisy, kostýmy a výprava nevadili, ale takto je to fakt nepozerateľné...jedine ak vám nevadia Slovenské inscenácie na stv2.

Jackie Brown (1997)

Nemá silné charaktery Gaunerov, ani špičkové dialógy Pulp Fiction, ale má Pam Grier!Ženská, ktorá sa nikdy neradila medzi áčkovú elitu či vyhľadávanú béčkarku, ale vo svojej dobe bola istým sex symbolom.Takže o comebacku sa tu moc hovoriť nedá mne to skôr príde ako znovuobjavenie, po ktorom musel Tarantino túžiť už veľmi dlho, vidno to už len z toho úvodu kde sa takmer 5 minút nedívate na nič iné len na chodiacu, bežiacu, stojacu Pam :) v doprovode vynikajúcej muziky.V podstate jednoduchý príbeh afroameričanky stredného veku, u ktorej jedného dňa nájdu 50000 dolárov a balíček koxu.Polícií to neujde a tak sa snažia vypátrať kto to vlastne za tým stojí.Samozrejme medzi tým sa udeje aspoň 1000 vecí ako sme už pri Tarantinovi zvyknutí a celé sa to zvrtne na dokonale premyslený plán ako sa vyhnúť base, okradnúť drogového bossa a oblbnúť policajtov.Pam Grier výborná, lenže che nechce všetko to tu vedie dlhovlasý Samuel Jackson a pohoďák De Niro, ktorý ma pri scéne výmeny tašiek zase raz presvedčil prečo ho to vlastne mám v top hercoch :)Micheal Keaton, Bridget Fonda, Robert Foster,...všetci si svoju prácu odviedli na jednotku.Po prvom zhliadnutí som to videl tak na priemer, ale pri Quentinovi som sa naučil už dávnejšie, že každý jeho film si treba pozrieť minimálne dva krát na objektívne hodnotenie.Môžem len odporúčiť!

Jakubův žebřík (1990)

Pravdepodobne najlepší mind-fuck movie všetkých čias.

Jason X (2001)

Ono sledovanie toho ako sa chudák Jason za všetky tie roky dostal z Crystal lake až do vesmíru je zábavnejšie ako ktorýkoľvek diel sám o sebe.Som zvedavý čo bude nabudúce, možno Jason the beginning: Cave man.

Jeden den v New Yorku (2004) odpad!

Olsenové dvojčatá to opäť raz skúsili s väčším rozpočtom(30 000 000, až sa človek musí pýtať kam to sakra išlo?) a kamerou so statívom...a vyzerá to tak že naposledy.Nezachráni to ani prci ocko Eugene Levy, teenage fešák Jared Padalecki či kinderpankoví Simple Plan.No, Ashley a Mary-Kate sú už jednoducho za zenitom a ich klišoidné eskapády jednoducho nikoho nezaujímajú.Takže buď sa rozdeľte a skúste sa presadiť osobitne, alebo sa nato jednoducho konečne vyserte!