K zemi hleď! (2021)

dam tomu plny pocet, aj ked su asi urcite aj lepsie filmy. Ale tiez mam casto chut kricat: Co ste sa uz vsetci nacisto zblaznili?

Babica vs. Sapík (2015) (pořad)

Priznavam, je to moje gulity pleasure.. o Babicovi sa toho popisalo tolko, ze nema zmysel nic pridavat, ale na druhej strane, ako partak na pivo moze byt uplny pohodak. No ale mne neda, Sapik... kde sa vzalo, ze to je nejaky gastroguru? mozno v 70 - 90tych rokoch, v ktorych zamrzol.. kazdy recept litre tukov, olejicek, maslo, spek, cukor, smetana nejmin 3 a 30, vysmazime uplne vsetko a dozdobime klobasou. Ved aj tak vyzera, nevladze sa zohnut otvorit trubu, do mikrofonu funi. Nehovoriac o tom, ze ked uz natacaju druhe, tretie kolo, tak ma vypite. To uz s modernym varenim a vobec zdravym zivotnym stylom (aspon akou takou snahou on) nema nic spolocne. Ale v 90tkach, k hospode kde je zadymene od cigariet a stamgasti otacaju krigel za kriglom, tam to sedi jak litre oleja do kazdeho receptu.. v porovnani toho co obidvaja varia, mne vychadzaju na stejno, nedal by som si nic ani od jedneho.

Party Bus to Hell (2017)

nevidel som to, ale vsade, kde sa objavi Sadie Katz musi byt 5 hviezdiciek :)

UFO (2018)

Gillian neni nikdy dost.. na matfyze to bude asi superparty film, nam, ktori pocitat nevieme, to zas az take strhujuce nepride. Ale fajn, minutaz prijemna.

Robot Overlords (2014)

Gillian neni nikdy dost, nech sa objavi v hocicom.

Terminátor: Temný osud (2019)

kto pise, ze to ma ducha jednotky a dvojky, co ste tyzden nespali? toto je uplne mimo, rovnako zle ako trojka, jedna hviezda za Arnolda ako takeho, ze je to Arnold. Hamiltonova otravna az hruza a ti ostatni este viac. Dej debilny, holyvudska agitka na zaplakanie, o nejakom deji ani nema zmysel sa rozpravat. James, James, akej dehonestacii 1 a 2 si sa to prepozical?

Vinnetou (2016) (seriál)

mne sa to pacilo. jasne, ze to nebude ako povodne dielo, ale v tom je uz riadna davka sentimentu, Lex Barker a ten druhy, budu stale top a nezabudnutelni. Pre nas starych budu stale jednotky, novych divakov uz ale asi sotva oslovia. Toto moze, hoci to ma urcite miesta, co by sa dali vylepsit aj s tym slabsim rozpoctom (napr. pocet stanov Apacov by signalizoval, ze nejde o nejaky mocny kmen, ale o kmen pred zanikom, atd). Celkovo lepsie tri hviezdy, pozeralo sa nato dobre. Update po druhej casti: Silno uberam hodnotenie, toto bolo hrozne. Povodne strieborne jazero je najlepsie zo vsetkych dielov, toto neponuklo vobec nic. Po tretej casti: ta bola zase celkom dobra a zlepsila dojem po tom zbabranom jazere. Za mna ok, aj ked to tie svoje muchy malo, nebol to urcite nejaky velky prepadak. S tymi povodnymi filmami tazko sutazit.

Terminátor (1984)

pre mna je toto najlepsi Terminator. Je to surove, temne, husta atmosfera sa da krajat cely cas, ide z toho strach. Dokonalé (hoci na trikoch ten zub casu samozrejme velmi poznat, v tomto je dokonala zase dvojka). Ziadny iny Terminator tu surovu atmosferu uz nemal a mat nebude.

Terminator Genisys (2015)

azda nikto necakal, ze to bude mat atmosferu jednotky a ani kvalitu dvojky.. urcite to je lepsie ako otrasna trojka (ktora nastavila ten sebaparodicky ton, lebo nic ine nepriniesla a ktory do takto temneho filmu nepatri) a lepsie aj ako Salvation (ktory sa aspon pokusil o nieco nove).. Bohuzial, je to uz film prisposobeny dnesnej dobe, taka "komixovina", slaby casting ustrednej dvojice, hlavne teda Kyle Reese, Emilia sa v urcitom momente aspon fyzicky podoba na Lindu v jednotke. 3 a pol hviezdy za toto, pre mna najlepsim Terminatorom ostava jednotka. Je to surove, temne, husta atmosfera sa da krajat cely cas, ide z toho strach (toto od podobneho filmu cakam, nie Arnoldove "usmevy"). Dokonalé (hoci na trikoch ten zub casu samozrejme velmi poznat, v tomto je dokonala zase dvojka). Ziadny iny Terminator tu surovu atmosferu uz nemal a mat nebude.