Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

Poslední recenze (184)

plakát

Taišó otome otogibanaši (2021) (seriál) 

Pravá nefalšovaná čtyřiadvacetikarátová romantika, u které i otrlý cynik (tedy já), sáhne proti své vůli po krajkovém kapesníčku a zamáčkne slzičku dojetí. Přestože vztah mezi čtrnáctiletou dívkou, prodanou kvůli dluhům své rodiny jako nevěsta, a sedmnáctiletým mladíkem, zmrzačeným na těle i na duši, vypadá jako všechno jiné než recept na životní štěstí, opak je pravdou. Tuhle pomalu klíčící první lásku je prostě radost sledovat. Juzu je taková dokonalá Popelka – dokáže s úsměvem na tváři vařit, prát a uklízet celý den a ještě přitom utěšovat a povzbuzovat svého depresemi zatíženého snoubence. Její optimismus a empatie jsou opravdu nakažlivé. Jediné, co mi tam nesedělo, byly některé vedlejší postavy, které jsou zjevně na sílu natlačené do děje jen proto, aby měla hlavní dvojice kolem sebe rychle nějaké přátele. Závěr je patřičně dramatický i dojemný. Silné 4.

plakát

Somali to mori no kamisama (2020) (seriál) 

Dokud jsou to jen historky o rodičovském vztahu mezi nechápajícím tatínkem a roztomilou neposednou holčičkou zasazené do opravdu výjmečně barvitého fantasy světa, tak je to fajn. Od půlky se ale bohužel do děje začínají vkrádat náznaky brutality a podivné, občas docela nesmyslné zápletky typu: oni ti lidé si sami mohou za to, že byli námi příšerami pobiti a snědeni. A z finále mám trochu rozporuplné pocity, polidštění golema a jeho podléhání citům zašlo možná až příliš daleko.

plakát

Potulný samuraj Kenšin: Počátek (2021) 

Kenshinovský origin, který byl ovšem mnohem lépe, obšírněji a srozumitelněji odvyprávěn tady. Zajímavé je na něm tedy jen to, že dějově má mnohem blíže k historickému dramatu než předchozí čtyři filmy. Přepálenou anime adaptaci tu připomíná jen úvodní scéna, která je totálně wtf (ne, s mečem v zubech se fakt bojovat nedá, čím se to ti scénáristi dneska sjížděj?), zbytek filmu tvoří snaha vyobrazit tragickou milostnou romanci zasazenou do skutečných událostí pohnutého roku 1864. A i když ti legendární šinsengumi vypadají jako banda otrapů, proslulá řež v hostinci Ikedaja (která ve skutečnosti trvala několik hodin a ve které bylo pobito celé revoluční křídlo klanu Čóšú) tady působí jako opilecká šarvátka, a bitva u Zakázaných bran je odbytá jedním jediným záběrem na požár, ta atmosféra osudových událostí vedoucích ke konci jedné éry je přece jen trochu přítomna. Opravdu potěšilo jen ztvárnění Kenshinova nadřízeného Kacury, ano, přesně takhle jsem si toho slavného intrikána vždycky představovala. Historické okénko: Katsura Kogoró, politický vůdce klanu Čóšú, jeden ze zakladatelů moderního Japonska, vynikající šermíř, dokonalý zákulisní manipulátor a obezřetný vyjednavač pozdější spojenecké smlouvy s klanem Sacuma, která nakonec vedla ke svržení šógunátu. Po masakru v Ikedaji se stal nejhledanějším mužem v Kjótu, šinsengumi (tehdejší policie) a jejich spojenci prošťárali celé město ve snaze ho najít. Několik dní a nocí se skrýval pod mostem v převlečení za žebráka a přežil jen díky své milence (a pozdější manželce) gejše Ikumatsu, která mu každou noc přinášela trochu rýže bez ohledu na vlastní nebezpečí. Později se mu podařilo uprchnout z Kjóta na území knížectví Cušima. Po porážce šógunátu v roce 1868 se stal členem nové vlády a tvůrcem mnoha reforem. Vlastně bych možná raději viděla věrně historicky zpracovaný film o něm.

Poslední hodnocení (1 002)

Souboj o poklad Yankee Zephyru (1981)

26.01.2022

Drákula (1979)

26.01.2022

Mairimašita! Iruma-kun - Season 2 (2021) (série) (S02)

26.01.2022

Mairimašita! Iruma-kun - Season 1 (2019) (série) (S01)

23.01.2022

Piklírna (2021) (seriál)

20.01.2022

Taišó otome otogibanaši (2021) (seriál)

17.01.2022

Somali to mori no kamisama (2020) (seriál)

15.01.2022

Šíleně bohatí Asiati (2018)

13.01.2022

Potulný samuraj Kenšin: Počátek (2021)

13.01.2022

Reklama

Ovládací panel
7 bodů

Reklama

Reklama